تلفن: 3141

Zabansara Educational & Cultural Institute!

پرفسور ریچاردز: انگیزه بالای ایرانی ها برای یادگیری زبان انگلیسی ستودنی است

پرفسور جک سی ریچاردز استاد برجسته آموزش زبان انگلیسی که برای شرکت در سمینار توسعه حرفه ای مدرسان انگلیسی به بوشهر سفر کرده بود در نشستی صمیمی به سوالات ما پاسخ گفت.
وی از استقبال و شور و حال دوره آموزشی بسیار خرسند بود و گفت: شرکت کنندگان در همایش خیلی فعال بودند و اشتیاق زیادی برای کسب دانش داشتند و اطلاعات خوبی هم بروز دادند و من از این مسئله خیلی خوشحال شدم.
استاد برجسته آموزش زبان انگلیسی در مورد مسائلی که با اساتید زبان انگلیسی در این دوره مطرح کرد بیان داشت: در این دوره در ارتباط با خلاقیت در تدریس، متن کتاب هایی که نوشتم صحبت شد و در مورد شیوه های جدید آموزشی در بازار و یادگیری خارج از فضای کلاس با شرکت کنندگان در دوره صحبت کردم.
ریچاردز گفت: از استقبالی که از این دوره شده بود تحت تاثیر قرار گرفتم و در واقع کسانی که در این دوره شرکت کردند انگیزه بالایی داشتند که زبان را به خوبی فرا گرفته و آموزش دهند.
این استاد برجسته آموزش زبان انگلیسی در مورد اهمیت آموزش زبان انگلیسی در مدرس و مراکز بخش خصوصی گفت: مدارس از نظر زمانی محدودیت دارند و برای اهداف یادگیری زبان انگلیسی فرصت کمی دارند و تنها به قواعد توجه می شود اما در مراکز بخش خصوصی فرصت بهتری برای یادگیری زبان انگلیسی هست.
وی اضافه کرد: دانشجویان ایرانی زبان انگلیسی خیلی خوب هستند و می توانند خارج از سیستم مدارس فعالیت کرده و به طور مستقل در زمینه تدریس زبان انگلیسی کار کنند.
ریچاردز گفت: در یکی از کلاس های آموزش زبان در بوشهر دختری 13 ساله به من گفت من از طریق فیلم نگاه کردن، گوش دادن به آهنگ و ایمیل دادن به افراد خارج از کشور توانستم زبان انگلیسی را فرا بگیرم و پیشرفت کنم.
استاد زبان انگلیسی دانشگاه های استرالیا در پاسخ به این سوال که چه سنی برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب است اظهار داشت: هر زمانی که شروع کنید خوب است تا زمانی که انگیزه داشته باشید خوب است من خودم در 24 سالگی یادگیری زبان را شروع نکرده بودم اما بعد از آن خیلی خوب زبان فرانسوی را فرا گرفتم هر چند از سنین نوجوانی کار را شروع کنید بهتر است.
ریچاردز اضافه کرد: به کسانی که می خواهند زبان انگلیسی را فرا بگیرند توصیه می کنم به خوبی تمرین کنند و هدف خود را از یادگیری زبان بدانند و اینکه چه چیزی را می‌خواهند تحت تاثیر قرار دهند.
وی وجود مراکز بخش خصوصی آموزش زبان انگلیسی را در یادگیری زبان بسیار موثر دانست و گفت: در حالی که مراکز بخش خصوصی فرصت کافی برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی دارند اما در مدارس به دلیل محدودیت زمانی این امکان فراهم نیست بنابراین باید برای یادگیری بهتر زبان از وجود مراکز بخش خصوصی نیز استفاده کرد.
استاد برجسته آموزش زبان انگلیسی گفت:  بنده 12 سری کتاب در حوزه آموزش زبان چاپ کردم که معروف ترین آن ها 5 سری کامل است و در آسیا و اروپا توزیع شده است.
ریچاردز خاطرنشان کرد: کتاب آکسفورد من برای گوش دادن، صحبت کردن است اما کتاب کمبریج به 4 مهارت مهم زبان می پردازد، کتاب آکسفورد در آسیا به فروش رفته و کتاب کمبریج نیز در نقاط مختلف دنیا توزیع شده است. 


 

نظر بازدید کنندگان

نظر خودتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید


   

اطلاعات تماس

  • بوشهر میدان امام خمینی کوچه استانداری
  • کد پستی: 7515735996
  • تلفن: (077) 3141
  • فکس: (021) 89775577
  • پست الکترونیک: info@3141.ir
  • پایگاه اینترنتی: www.3141.ir
  • شماره پیامک: 300003141

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیک تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

© 1372-1395 کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی آموزشی زبانسرا بوشهر می باشد.