هر کشور که دارای زبان مختص به خود بوده، مشخص است که تاریخچه‌ای قوی دارد و از جایی آغاز شده است. زبان یک کشور می‌تواند جلوه‌ای از تاریخ، هنر و ادب آن باشد. با این حساب، چنانچه قصد دارید با فرهنگ و تاریخ آلمان آشنا شوید، می‌توانید به یادگیری زبان آن بپردازید.

البته باید این را هم بدانید که یادگیری این زبان چندان ساده نیست و می‌تواند شما را به چالش بکشد. با آنکه یادگیری در این فرآیند کار بسیار پیچیده و سختی به‌نظر می‌رسد، اما در‌ نهایت دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی می‌تواند شما را به خواسته‌تان برساند. برای شروع این روند، با ما در این مقاله همراه باشید.

پرچم آلمان در یکی از شهر های این کشور

تاریخچه زبان آلمانی

این زبان هم همانند بسیاری از زبان‌های دیگر نقطه آغازی داشته و از جای خاصی مورد استفاده قرار گرفته است. می‌توان این قضیه را از دست‌نوشته‌هایی که از چندین سال پیش به‌جا مانده، متوجه شد. با‌توجه به همین دست‌نوشته‌ها می‌توان فرهنگ و تاریخ آلمان را به‌خوبی درک کرد.

اولین دست‌نوشته‌ای که از آن یافت شده، مربوط به سال 700 میلادی است. محققان پس از بررسی این نوشته‌ها دریافتند هر نویسنده طبق محل و مکانی که در آن زندگی می‌کرد، آن نوشته را طبق لهجه‌ای که داشت روی کاغذ می‌آورد. با‌توجه به این مسئله، می‌توان بخش تاریخچه را به 2 دسته لهجه آلمانی علیای کهن و سفلای کهن تقسیم کرد.

هر ‌کدام از این لهجه‌ها خود دارای گویش‌های مختلفی هستند. برای مثال زبان علیای کهن با گویش ساکسونی و زبان سفلای کهن با گویش‌های اتریشی، فرانکونیایی و باواریایی شناخته می‌شوند. اصلیت فرهنگ و تاریخ آلمان به این گویش‌ها بازمی‌گردد؛ پس از جنگ جهانی دوم بود که این فرهنگ تاثیر زیادی از زبان لاتین پذیرفته و آن را به خود وارد کرد. با کلاس آنلاین زبان انگلیسی آموزشگاه زبانسرا آشنا شوید.

فرهنگ و هنر آلمان

طبق تاریخ بیش از 1000 ساله این کشور، می‌توان فرهنگ و هنر آن را بسیار غنی و گوناگون دانست. بر ‌اساس همین مسئله است که بسیاری از افراد بزرگ آن را در جایگاه بسیار بالایی از سیاست، هنر و اندیشه قرار داده‌اند. غنی‌بودن این تاریخ بیهوده نبوده و می‌توان بسیاری از چیز‌ها را از ظاهر زندگی مردم آن متوجه شد.

با‌توجه به آنکه این کشور بیش از 80 میلیون نفر جمعیت دارد، بنا‌بر آن فرهنگ و تاریخ آلمان بسیار گسترده و مختلف بوده و سنت‌های بسیاری را در خود جای داده است. این کشور مبدا آغاز کار بسیاری از شاعران، متفکران و همچنین بازرگانان بوده و هنر غنی و بسیار بارزی دارد.

مردم آن، اشخاصی بسیار رک و البته مقرراتی هستند؛ البته لازم است بدانید که این رک‌بودن دلالت بر توهین یا بی‌ادبی آن‌ها ندارد.

 

راه پیمایی مرد آلمان با پرچم این کشور

فرهنگ و تاریخ آلمان و فرانسه

به‌نظر جالب می‌رسد که بدانید زبان این کشور به زبان فرانسوی گره خورده و از آن تاثیر پذیرفته است؛ اما چگونه؟ از آنجایی‌که فرانسوی‌ها با بخش جنوبی آلمان در جنگ‌های صلیبی متحد شدند، زبان آلمانی علیا در این زمان دستخوش تغییر شده و طبق ادبیات فرانسوی شکل گرفت.

فرهنگ و تاریخ آلمان از جایی با لغات فرانسوی ادغام شد که افراد جنوب این کشور سعی می‌کردند برای سرودن شعر‌های حماسی خود برای قهرمانان ملی، از این لغت‌ها استفاده کنند. با‎توجه به آنکه مردم این کشور در جنگ‌ها صلیبی افتخارات بسیاری را کسب می‌کردند، می‌خواستند برای تشکر از قهرمانان ملی خود روشی جالب و جدید را برگزینند.

طبق همین شرایط بود که تاریخ آن‌ها از همان زمان دستخوش تغییر شد. بنا‌بر آنکه اغلب مردم آن زمان سواد کافی برای خواندن و نوشتن نداشتند، اکثر اوقات این سروده‌ها در کلیسا‌ها، کاخ‌ها و قلعه‌ها خوانده می‌شدند.

تاثیر آلمان در تکنولوژی

این کشور، یکی از قدرتمند‌ترین‌های صنعت اروپا بوده و چنین منسبی را طی چندین سال متوالی به‌دست آورده است. با آنکه فرهنگ و تاریخ آلمان با شعر، هنر و بازرگانی ادغام شده، اما نمی‌توان از رشد آن در صنعت چشم‌پوشی کرد. یکی از اصلی‌ترین عوامل رشد این کشور در بخش صنعت و تحقیقات را می‌توان جنگ جهانی دوم دانست.

پس از جنگ بود که این کشور توانست خود را در بخش‌های فن‌آوری، تحقیقات، علم و صنعت شکوفا کند. طبق همین مسائل است که سالانه بخش عمده‌ای از سرمایه‌ها در بخش تحقیق و توسعه خرج می‌شوند. سرمایه‌گذاری در بخش‌های تحقیق و توسعه سبب می‌شود تا این کشور بتواند از لحاظ تکنولوژی هم در سطح بالایی قرار بگیرد.

یکی از این تکنولوژی‌های مورد استفاده مردم را می‌توان انرژی تجدید‌پذیر خورشید دانست.

 

چندین زن و مرد که در حال گرفتن عکس دسته جمعی هستن

تجربه زندگی در آلمان

چنانچه قصد زندگی در این کشور را دارید، باید ابتدا با فرهنگ و تاریخ آلمان به‌صورت کامل آشنا شوید. با آنکه زبان یکی از اصلی‌ترین لازمه زندگی در چنین کشور بزرگ و گسترده‌ای است، اما نباید این مسئله را هم نادیده بگیرید. بسیاری از مردم آن­جا، افرادی فعال بوده و زندگی‌شان را طبق یک برنامه درست و سالم پیش می‌برند.

دلیل آنکه گفته می‌شود آلمان کشوری مقرراتی است را می‌توان در نظم تمامی ارگان‌های آن خلاصه کرد. با‌توجه به صنعتی‌بودن این کشور، هر‌ ساله افراد بسیاری برای تحصیل به آنجا مراجعه می‌کنند. به‌صورت کلی، زندگی‌کردن در چنین مکانی چندان سخت نیست و چالش اصلی آن همان زبان است.

البته با بررسی آب‌و‌هوا، زندگی روزانه و شبانه مردم، غذا‌ها و طرز رفت‌و‌آمد آن‌ها، باید ببینید که می‌توانید خود را با چنین شرایطی وقف دهید یا خیر! طبق فرهنگ و تاریخ آلمان و وجود سنن مختلف در آن، لازم نیست که از این لحاظ به خود سخت بگیرید.

چگونگی یادگیری زبان آلمانی

همیشه از سخت و دشوار‌بودن این زبان سخنی در میان است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت؛ اما اگر بخواهید به این کشور صنعتی مهاجرت کنید، یکی از شروط اولیه آن یاد گیری زبان است. برای این کار، باید موسسه‌هایی که در این زمینه تدریس می‌کنند را دنبال کرده و خود را از پایه قوی کنید.

اولین و مهم‌ترین پله برای این کار، یاد‌گرفتن الفبا این زبان است. مجموعه زبان سرا برای افرادی که دنبال گرفتن مدرک آیلتس هستن دوره آموزش آنلاین آیلتس برگذار می کند.

 

فرهنگ و تاریخ آلمان

جمع بندی

فرهنگ و تاریخ آلمان، مانند بسیار از کشور‌های دیگر، بسیار غنی بوده و جنبه‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد. یکی از مسائلی که توانسته در این زمینه تاثیر بسیاری داشته باشد، زبان و لغات فرانسوی است که در جنگ‌های صلیبی به این فرهنگ وارد شد. این کشور با عنوان مهم‌ترین و قدرتمند‌ترین کشور صنعتی شناخته می‌شود.

زندگی در آن­جا چندان سخت به‌نظر نمی‌رسد، اما اصلی‌ترین شرط آن یادگیری زبان است. چنانچه می‌خواهید علاوه‌بر فرهنگ و تاریخ آلمان، زبان آن را هم فرا گیرید، کافی است با موسسه یا سایت زبانسرا آشنا شوید.

سوالات متداول

1. ارتباط فرانسه و آلمان از چه جایی شروع شد؟

از جنگ‌های صلیبی

2. مهم‌ترین شرط یادگیری زبان این کشور چیست؟

برای این کار، ابتدا باید خود را از پایه قوی کرده و الفبا را به‌خوبی بیاموزید.