سوالات پرتکرار
کلاس آنلاین چیست؟
کلاس آنلاین ابزاری است که از طریق آن فراگیران می‌توانند بصورت آنلاین(از طریق اینترنت) با استاد خود ارتباط دو طرفه برقرار کنند. زبان آموزان می‌توانند سوالات و مشکلات درسی خود را همانند کلاس های حضوری از طریق امکانات درنظر گرفته شده در این کلاس با مدرس و سایر فراگیران درمیان گذارند. استاد نیز می‌تواند توسط امکانات این ابزار به روش‌های مختلف مطالب درسی را در اختیار فراگیران قرارداده و به سوالات آن‌ها پاسخ دهد. از جمله امکانات کلاس مجازی می‌توان به امکان گفتگوی صوتی-تصویری، وایت برد، نمایش کتاب، ابزار طراحی گرافیکی، اتاق گفتگوی متن و سیستم ارسال فایل اشاره نمود. در این سیستم سعی شده که شرایط کلاس حضوری تا حد ممکن مهیا گردد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از صفحه چرا آموزش مجازی بازدید نمایید.
در چه کلاسی می توانم ثبت نام کنم؟
کلاس های زبانسرا دات آی آر با آموزش آنلاین از مبتدی تا پیشرفته در زمینه زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و ترکی ویژه کلیه گروه های سنی از 4 سال به بالا برگزار می گردد.
چگونه می توانیم در دوره های آنلاین ثبت نام نمود؟
برای ثبت نام در دوره های مجازی زبانسرا دات آی آر، ابتدا باید از طریق آدرس اینترنتی zabansara.ir به قسمت ثبت نام مراجعه نمایید و مشخصات خود را وارد نمایید، در اولین فرصت جهت تعیین سطح تلفنی با شما تماس گرفته می شود و سپس بر اساس نتیجه تعیین سطح انجام شده، می توانید در دوره مورد نظر ثبت نام نمایید.
تاریخ شروع و پایان کلاسها به چه صورتی خواهد بود؟
رویدادهای ترمیک موسسه از جمله شروع، پایان و ... بر اساس تقویم آموزشی سالیانه در وب سایت ارایه می گردد.
نحوه برگزاری دوره های آنلاین چگونه است؟
پس ازثبت نام، نام کاربری و رمز عبور سامانه آموزش الکترونیکی برای ثبت‌نام شدگان ارسال می گردد و پس از شروع دوره متقاضیان می توانند به محتوای آموزشی دروس از طریق این سامانه دسترسی یابند. همچنین در طول برگزاری دوره، جهت حفظ تعامل بین زبان آموزان و استاد کلاس مجازی بصورت آنلاین برگزار میشود.
آیا تدریس صرفا به صورت آنلاین انجام می شود یا تدریس آفلاین هم در سیلابس آموزشی شما می گنجد؟
استاد برای هر بخش از کتاب تعدادی کلیپ آموزشی که در آنها درس را به صورت جامع و کامل توضیح میدهد برای زبان آموزان ارسال می کند. کلاس ها ی آنلاین به صورت جلسات پرسش و پاسخ برگزار میگردد و مدرس درس را مانند کلاس واقعی از زبان آموزان می پرسد مفاهیم یاد داده شده را با آنها تمرین و تکرار می کند و اشکالات آنها را برطرف می کند. همچنین زبان آموزان میتوانند با دیگر همکلاسی های خود صحبت کنند.
برای هر جلسه چه میزان پهنای باند برای دانلود نیاز دارم؟
به طور تقریبی برای هر ساعت شرکت در کلاس مجازی شما نیاز به تقریبا 100 مگابایت حجم اینترنت دارید که البته این مقدار شدیدا بستگی به شرایط ارسال و دریافت دارد.سعی کنید در زمان شرکت در کلاس از اینترنت دستگاه خود استفاده دیگری نکنید.
برای ورود به کلاس آنلاین چه نوع نرم افزار هایی مورد نیاز است؟
برای شرکت در کلاس های آنلاین نیاز به نصب نرم افزار جانبی نیست و با استفاده از آخرین نسخه مرورگرهای اینترنت ترجیحا Google Chrome - و یا Firefox می توان در کلاس شرکت کرد. پیشنهاد می شود برای دریافت کیفیت بهتر صدا از هدست برای دریافت صدا استفاده شود وبرای برقراری ارتباط با استاد نیز میکروفون و وب کم مناسب در اختیار داشته باشید.
از چه نرم افزار هایی برای تدریس استفاده می کنید؟
از نرم افزار واتس اپ برای هماهنگی و ارسال فایل ها و کلیپ های آموزشی و از پلتفرم بیگ بلو باتن نیز برای برگزاری کلاس های آنلاین استفاده میشود.
آیا می توانیم به صورت آزمایشی درکلاس ها شرکت کرد؟
بله، بعد از ثبت نام و حضور در کلاس با در نظر گرفتن کیفیت تدریس و عدم ضایت شما از شرایط عمومی کلاس، می توانید قبل از جلسه چهارم، درخواست انصراف داده و شهریه کامل را دریافت نمایید.
از کجا و کی می توانم به فایل جلسه ضبط شده کلاس دسترسی داشته باشم؟
حداکثر 12 ساعت پس از پایان کلاس از طریق پروفایل کاربری می توانید به فیلم کلاس دسترسی داشته باشید.
آیا می توانم فیلم ضبط شده کلاس را دانلود و سپس استفاده کنم؟
خیر، برای مشاهده فیلم ضبط شده کلاس حتما باید به اینترنت متصل باشید.
کلیپ های آموزشی از چه طریق و در چه زمانی ارسال میگردند؟
کلیپ ها از طریق گروه های واتس اپ که پیشتر برای هرسطح ساخته شده ارسال می شوند. زمان ارسال کلیپ ها 24 ساعت پیش از برگزاری کلاس می باشد.
آیا تکلیفی برای زبان آموزان در نظر گرفته میشود؟
بله، هر جلسه با توجه به مبحث تدریس شده چند نمونه تکلیف برای زبان آموزان از طرف استاد درنظرگرفته می شود.
تکالیف می بایست به چه صورت انجام شود؟
تکلیف هر جلسه بر اساس موضوع آموزش میتواند به صورت یک کلیپ تصویری، انیمیشنی، فایل صوتی و یا عکس از بخشی از کتاب و یا دفتر تکالیف باشد. زبان آموزان می باید تکالیف مربوطه را به شماره ی واتس اپ مدرس ( به شکل خصوصی) ارسال نمایند.
مدت زمان انجام تکالیف برای زبان آموزان چقدر است؟
مدت زمان انجام تکالیف با توجه به گروه های سنی، مختلف و نوع تکالیف متفاوت است. ( به طور مثال زبان آموزان گروه هایYCC, CHC برای انجام تکالیف بین 24 تا 48 ساعت زمان نیاز دارند .زبان آموزان دوره های KCC, ADC که رده سنی بزرگتر هستن 24 ساعت زمان دارند. )
در صورتی که تکالیف را در مدت زمان مشخص شده ارسال نکنیم چند نمره از من کسر میشود؟
به ازاء هر تاخیر در ارسال تکالیف 25 صدم نمره کسر می گردد و در صورت عدم ارسال تکلیف خواسته شده کل نمره مربوط به آن بخش را از دست می دهید.
آیا در پایان دوره آزمونی برگزار خواهد شد؟
بله، آزمون پایان ترم در آخرین جلسه ی هر ترم (جلسه ی پانزدهم) به دو صورت شفاهی و کتبی برگزار می گردد .
آزمونک ها و آزمون نهایی هر کدام چند نمره دارد؟
آزمونک ها هر کدام 5 نمره ، که مجموعا 10 نمره را در بر می گیرد وآزمون فاینال 15 نمره دارد.
آیا آزمون میانترم برگزار می گردد؟
خیر، ارزشیابی در دوره های غیر حضوری به روش های مختلف از جمله برگزاری دو آزمونک و همچنین آزمون پایان ترم صورت می گیرد.
اگرنتوانم در آزمون پایان ترم شرکت کنم، مجددا آزمون برگزار میگردد؟
بله، شما می توانید در آزمون خارج از موعد که تاریخ آن در پایان ترم اعلام می گردد شرکت کند.
حتما باید از لپ تاپ یا PC استفاده کنم؟
خیر، شما میتواند با داشتن یک تلفن همراه مناسب درکلاس ها حضور داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که مشکلات فنی در استفاده از لپتاپ و PC کمتر از تلفن همراه است.
شماره تلفن همراه حتما باید به نام خودم باشد؟
خیر شما میتوانید از خط تلفن همراه شخص دیگری مانند مادر یا پدر (شماره ای که برای شرکت در کلاس در دسترس باشد) استفاده کنید.
آیا می توانم از نسخه PDF کتاب ها استفاده کنم؟
خیر، به دلیل اینکه برخی تکالیف و تمرینات را باید در کتاب حل کنید و تصویر آن را برای استاد ارسال نمایید پیشنهاد می شود سری کامل کتاب را تهیه کنید.
آیا مدرک پایانی هر دوره را دریافت می کنم؟
بله در پایان هر دوره گواهینامه مربوطه پایان آن دوره به شما اعطا خواهد شد.
شرایط قبولی در دوره چیست؟
شرط قبولی در پایان هر دوره کسب حد نصاب نمره در نظر گرفته شده می باشد که این نمره با توجه به حضور در کلاس مجازی , فعالیت کلاسی، تکالیف تحویل داده شده در طول دوره تعیین می شود که در مجموع زبان آموز می بایست حداقل نمره 70 از 100 کسب کند.
چرا قبل از پایان ترم ثبت نام ترم بعد شروع می شود؟
شما می توانید قبل از پایان ترم در سطح بعد ثبت نام کنید. ولی در صورتی که موفق به کسب حد نساب نمره قبولی در ترم جاری نشوید سطح ترم جاری را مجددا باید انتخاب کنید. علت در نظر گرفتن بازه ی زمانی بلند مدت برای ثبت نام فراهم کردن زمان کافی برای متقاضیان مختلف جهت ثبت نام می باشد. و قطعا در صورت ثبت نام زود هنگام می توانید در کلاس مورد نظر و زمان دل خواهتان نام نویسی فرمایید.
چند ترم طول میکشد تا بتوانم به خوبی به زبان مورد نظرم صحبت کنم؟
این موضوع بستگی به سطح یادگیری و پشتکار شما دارد. تقویت مهارت صحبت کردن از ترم اول یکی از مهمترین موارد آموزشی است که استاد به آن توجه ویژه دارد و قطعا از اولین جلسات اول شما قادر خواهید بود در موضوعات تدریس شده مهارت های خود را منجمله صحبت کردن نشان دهید.
من اغلب صحبت ها رو متوجه می شوم ولی قادر به صحبت کردن نیستم، آیا می بایست از سطوح پایه شروع کنم؟
سطح مناسب زبانی برای شما سطحی هست که درآن هر چهار مهارت زبانی شما شامل Speaking , Reading, Writingو Listening تقریبا در یک حد باشند، مهارت ارتباط برقرار کردن هم شفاهی و هم کتبی است، بنابراین سطح زبانی شما در آزمون تعیین سطح در تمام مهارت های زبانی با محوریت شنیداری و گفتاری ارزیابی می شود و بر اساس آن سطح مناسب برای شما انتخاب می گردد.
اگر بخواهم فقط بر روی مهارت Speaking کار کنم، آیا دوره ای ویژه این مهارت وجود دارد؟
در سطوح پایه بهتر است تمامی مهارت ها همزمان با هم تقویت شوند، بدلیل اینکه شما برای جمله بندی به گرامر، دایره ی لغات و ... احتیاج دارید، اما پس از اینکه سطح زبانی شما به حد قابل قبولی رسید می توانید در دوره هایی همچون chat که بیشتر برپایه تقویت مهارت speaking است شرکت نمایید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به . موسسه فرهنگی آموزشی زبانسرا دات آی آر است.