بهتر است با این سوال شروع کنیم، چرا ترکی؟ چرا می‌خواهید زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید؟ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، کار، علاقه …

به هر دلیلی که به دنبال یادگیری زبان ترکی هستنید. باید بدانید اولین قدم برای یادگیری انتخاب بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی است. در این مقاله به معرفی و بررسی 8 کتاب آموزش زبان ترکی که به شما راهنمایی خوبی در انتخاب کتاب می‌کند می‌پردازیم.

زبان ترکی استانبولی جزو ده زبان اول دنیا از لحاظ کاربرد است. پس اگر تا به حال به یادگیری زبان ترکی فکر نکرده اید. پیشنهاد می‌کنم یادگیری این زبان را د ربرنامه خود بگذارید. بسیاری از شما ممکن است فرصت شرکت در کلاس های حضوری را نداشته باشید. به همین دلیل می‌توانید این زبان را به صورت  آموزش آنلاین زبان ترکی با انواع کتاب های آموزشی یاد بگیرید.

در ادامه هفت مورد از بهترین و جامع ترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی را به شما معرفی می‌کنیم.

آموزش زبان ترکی با بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، به‌ویژه در ترکیه، قبرس و مناطق دیگر، صحبت می‌شود. با غرق شدن در یادگیری زبان ترکی، به ثروت فرهنگی و اهمیت تاریخی که ترکیه ارائه می‌دهد دسترسی پیدا می‌کنید. به علاوه، یادگیری زبان ترکی، درهایی به فرصت‌های متنوعی مانند گردشگری، تجارت و دیپلماسی باز می‌کند.

یادگیری زبان ترکی یا هر زبان دیگری با بهترین کتاب‌های آموزشی می‌تواند مزایا و فواید بسیاری داشته باشد. تعدادی از دلایل اصلی این مزایا: ساختار و یادگیری مدون، گسترده‌ترین پوشش آموزشی، توسعه مهارات گوش و تلفظ است.

بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی

مجموعه کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی Istanbul course books

کتاب های استانبول یک مجموعه آموزشی کامل 5 سطحی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی از مبتدی تا پیشرفته برای افرادی که هیچ گونه آشنایی با زبان ترکی ندارند، است.

هر سطح این کتاب، دارای یک کتاب اصلی، یک کتاب برای تمرین به همراه یک CD حاوی فایل صوتی برای یادگیری تلفظ صحیح کلمات و عبارات است.

در هر کتاب یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی، 6  درس است که  هر درس شامل  بخش‌های مختلفی برای آموزش گرامر، مکالمه، نوشتار و مهارت شنیداری می‌شود.  در پایان هر بخش لغات و اصطلاحات جدیدی برای یادگیری آورده شده است تا با تکرارآن، بخش جدید را راحت تر شروع کنید. اگر به زبان آلمانی نیز علاقه دارید میتوانید به از  آموزش آنلاین زبان آلمانی در سایت زبان سرا بهره ببرید.

در این کتاب علاوه بر آموزش زبان ترکی، بخشی از فرهنگ مردم ترکیه را نیز بیان می‌کند. این به شما کمک می‌کند زبان ترکیه ای را کاربردی تر یاد بگیرید.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید زبان ترکی را در خانه یاد بگیرید، خرید این کتاب برای شما بسیار مناسب است.

کتاب istanbul

مجموعه کتاب های آموزشی زبان ترکی  Yedi Iklim

کتاب Yedi Iklim نیز از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی است. این کتاب مجموعه ای جامع و کامل از مهارت های زبان ترکی است که در سه سطح، از مبتدی تا پیشرفته طبقه بندی شده است. کتاب تمرین برای تکرار و مرور بخش های مختلف کتاب اصلی است.

خرید این مجموعه آموزشی برای یادگیری کامل زبان ترکی استانبولی بسیار کمک کننده است. با استفاده از این کتاب، مکالمه به زبان ترکی را به صورت کامل فرا خواهید گرفت.

کتاب Yedi Iklim

مجموعه کتاب های Yeni-Hitit

یکی دیگر از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی مجموعه ای است که قصد معرفی آن را داریم، Yeni-Hitit است. این مجموعه نیز در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته طراحی شده و تمام اصول زبان ترکی را آموزش می‌دهد.

آموزش در این مجموع از پایه ای ترین بحث ها برای افراد مبتدی شروع شده و با رسیدن به سطح پیشرفته برای یادگیری کامل نکات به اتمام می‌رسد. این مجموعه کتاب در معتبرترین دانشگاه های ترکیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Yeni-Hitit حاوی یک کتاب اصلی برای محصلان، یک کتاب تمرین و یک کتاب برای معلم است. در کتاب اصلی شما زبان ترکی را با گذراندن 12 درس فرا خواهید گرفت.

با گذراندن کامل این مجموعه آموزشی شما به طور کامل زبان ترکی استانبولی را فرا خواهید گرفت و خواهید توانست در موقعیت های مختلف با افراد گوناگون، به خوبی ارتباط برقرار کنید. پس از آموزش زبان می توانید با آموزش آنلاین آیلتس نمره قابل قبولی در آیلتس داشته باشید.

کتاب Yeni-Hitit

کتاب های آموزشی زبان ترکی استانبولی Colins Turkish Phrasebook

ابن کتاب برای آموزش کاربردی زبان ترکی Colins Turkish Phrasebook است. این کتاب شامل مکالمات مهم روزمره در موقعیت های مختلف بوده که در 261 صفحه تالیف شده است.

می‌توانید هنگام سفر به ترکیه این کتاب را به همراه داشته باشید تا در مواقع لزوم از آن استفاده نمایید. یادگیری 3000 کلمه، بخش هایی از گرامر و تلفظ واژگان، از مزایای منحصر بفرد این کتاب یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی است.

کتاب Colins Turkish Phrasebook

مجموعه کتاب های آموزشی زبان ترکی استانبولی Teach yourself beginner Turkish

آموزش زبان ترکی نیاز به تجربه قبلی ندارد. بلکه با داشتن یک منبع آموزشی خوب می‌توانید به راحتی آن را فراگیرید. این بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی شامل مکالمات و تمرین‌ ها، بخش تلفظ مفید، فهرست‌ های واژگان عملی، واژه ‌نامه اصطلاحات گرامری و غیره است. علاوه بر این، بسته حاوی یک فایل صوتی120 دقیقه ای است که درک شما از دیالوگ ها و تمرین های کتاب را افزایش می‌دهد و تلفظ شما را بهبود می‌بخشد.

کتاب Teach yourself beginner Turkish

کتاب دستور زبان ترکی استانبولی

یکی دیگر از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی ، کتاب دستور زبان ترکی تالیف حسین ساعدی کتاب آموزش ترکی استانبولی به فارسی است. این کتاب دستور زبان را تنها در 260 صفحه و 24 درس به شما به صورت کاملا اصولی و گام به گام آموزش می‌دهد.

این کتاب به زبانی کاملا روان به تحریردرآمده است و به شما کمک می‌کند تا صفر تا صد زبان ترکی را بیاموزید. هر درس از این کتاب شامل 10 صفحه است که در آن با انواع لغات و اصطلاحات و نکات گرامی‌مربوطه آشنا می‌شوید.

کتاب دستور زبان ترکی استانبولی

کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی در 60 روز

یکی ازبهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی  کتاب آموزش ترکی استانبولی در 60 روز یکی از کتاب های شاخص در این زمینه است. آموزش در این کتاب کاملا متفاوت و منحصر بفرد است.

با شروع آموزش به وسیله این کتاب، ابتدا حروف ترکی و تلفظ صحیح آن را فراخواهید گرفت و پس از آن نکات گرامری و مکالمه را شروع خواهید کرد.

با این کتاب می‌توانید مکالمات روزمره، تاریخ و ساعت دقیق، آدرس محل زندگی و مشخصات خود را به زبان ترکی بیان کنید.

آموزش زبان ترکی استانبولی در 60 روز

کتاب ترکی استانبولی در 30 روز

اخرین کتاب از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی است. یکی از مزیت های این کتاب این است که ترجه فارسی آن موجود است. و شما می‌توانید،  pdf کتاب  آموزش زبان ترکی استانبولی را به صورت رایگان از سایت های دانلود کنید. وقتی شما این کتاب را به پایان برسانید، قادر خواهید بود در باره موضوعت عمومی‌و موقعیت های روزمره و ساده منظور خود را به  زبان ترکی بیان نمایید

آموزش ترکی استانبولی در 30 روز

[table id=2 /]

نتیجه گیری

امروزه روش های یادگیری زبان نسبت به گذشته بسیار آسان تر شده است. کتاب ها همیشه از منابع مهم آموزشی بوده اند. بنابراین انتخاب بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی که بتواند تمامی‌نیازهای آموزشی شما را برطرف کند، از اهمیت خاصی برخوردار است.

زبان سرا یکی از بزرگ ترین موسسات آموزشی در ایران است که خدمات آموزشی بسیار گسترده ای را در زمینه آموزش زبان های خارجی به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

همکاران ما با استفاده از متدهای آموزشی روز دنیا و پلتفرم های مناسب، با شیوه ای کاملا روان، تمامی‌اصول و قواعد هر زبانی را به شما می‌آموزند.

علاوه بر این شما عزیزان می‌توانید کتاب های تخصصی آموزش زبان را نیز از زبان سرا خریداری کنید.

سوالات متداول

  • کدام یک از کتاب ها به همراه CD آموزشی است؟

کتاب Yedi Iklim بر اساس متدهای آموزشی روز دنیا طراحی شده و شامل یک کتاب آموزشی اصلی، یک کتاب تمرین و یک CD جهت آموزش بهتر زبان ترکی است.

  • کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی به فارسی کدام است؟

کتاب ترکی استانبولی در 30 روز و کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی در 60 روز از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی به فارسی است. کتاب دستور زبان ترکی استانبولی نیز یکی از کتاب های دستور زبان ترکی است.

منابع

 optilingo, amazon

زبانسرا دات آی آر