برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

7 اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

7 اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی، دانش آموزان و زبان آموزان را با چالش های مختلفی مواجه کرده است. در جامعه امروزه، یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان اول جهان، بسیار مهم تلقی می شود؛ به همین جهت، افراد زیادی در پی یادگیری این زبان به عنوان زبان دوم هستند. با رعایت نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی می توانید به راحتی چالش ها را پشت سر گذاشته و سرعت یادگیری خود را افزایش دهید. شما می توانید با شرکت دوره یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صورت اصولی این زبان را آموزش ببینید.

دختری که کتاب بر سر دارد و ترسیده است

چرا اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی زیاد  است؟

با وجود اینکه زبان انگلیسی در امور جهانی و تجارت، اهمیت بسیار زیادی دارد، یادگیری آن تقریباً دشوار است؛ چرا که این زبان دارای قواعد گرامری متفاوتی از زبان فارسی می باشد. بی نظمی در تلفظ و نوشتار املایی برخی کلمات زبان انگلیسی، افراد را گیج می کند؛ به همین دلیل، این زبان برای افراد غیربومی دشوار است.

البته یکی از دلایل سخت بودن یادگیری زبان انگلیسی برای دانش آموزان غیر بومی این است که برنامه درستی برای یادگیری زبان ندارند. در واقع اشتباهات در یادگیری زبان انگلیسی، این زبان را دشوار کرده است. در ادامه چندین اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی را نام برده و توضیح می دهیم‌. اگر می خواهید کودکان شما با این شتباهات رایج رو به رو نشوند آن ها در دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان ثبت نام کنید.

نداشتن هدف

متاسفانه، امروزه، اکثر افراد این اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی را دارند که با صرف زمان کوتاه می‌ توانند زبان انگلیسی را در مدت زمان کمی آموزش ببینند. در حقیقت، نداشتن هدف و برنامه ریزی درست، یادگیری زبان را دشوار می کند.

همه ما باید بدانیم که یادگیری زبان انگلیسی مستلزم اراده و پشتکار قوی می باشد و به تمرین و تکرار زیاد نیاز دارد؛ بنابراین، گول شعارهای تبلیغاتی را نخورده و به فکر یادگیری زبان انگلیسی به صورت اصولی و پایه باشید. در این صورت با یادگیری مرحله به مرحله می توانید به مرور زمان به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید.

نداشتن برنامه

ممکن است در کلاس های آموزشی شرکت کنید یا وقت زیادی را برای یادگیری زبان انگلیسی صرف کنید اما نداشتن برنامه درست می تواند یک خلا بزرگ در یادگیری باشد. و یک اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی  به حساب می آید.

در طول یادگیری زبان باید به روش‌ های مختلفی تکیه کنید و با استفاده از چندین روش متنوع یادگیری خود را محک بزنید.

با امتحان چند روش می توانید بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید. به طور کلی، بهره مندی از روش های یادگیری چندگانه می تواند در تقویت مهارت های زبان انگلیسی، مانند: رایتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ و… تاثیر گذار باشد.

انتخاب نادرست روش یادگیری زبان

انتخاب نادرست روش یادگیری زبان، یک اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی می باشد. برخی افراد تصمیم می‌ گیرند بدون کمک معلم، زبان انگلیسی را آموزش ببیند. این افراد تصور می کنند با حفظ حجم زیادی از لغات می توانند بر روی این زبان تسلط داشته باشند.

طبیعی است که یادگیری زبان انگلیسی بدون آموزش گرامر و صرفا حفظ لغات، اشتباه می باشد. باید بدانید که یادگیری زبان انگلیسی تنها حفظ لغات نیست، بلکه باید نحوه درست تلفظ، به کاربردن واژگان، گرامر و… را به خوبی یاد بگیرید.

ترس از اشتباه

ترس از اشتباه، اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی می باشد. اکثر زبان آموزان به دلیل ترس از اشتباه و مورد تمسخر قرار گرفتن از مکالمه در جمع فراری هستند.

بهتر است طرز تفکر دیگران نسبت به خود را کنار بگذارید و از اشتباه کردن نترسید. برای اینکه سطح مکالمه خود را افزایش دهید، بهتر است در مورد موضوعات مختلف نظر داده و حرف بزنید. ترس را کنار بگذارید و سعی کنید با اعتماد به نفس کامل به زبان انگلیسی مکالمه کنید.

فردی که کاغذی در دست دارد که معنیش این است از اشتباه نترس

نداشتن زمان کافی

زبان آموزانی که زمان کافی دارند و از سطح مبتدی شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنند می توانند با پشتکار کامل در کمترین زمان، زبان انگلیسی را آموزش ببینند. اما افرادی که نمی توانند به طور مداوم در کلاس های آموزشی شرکت کنند و زمان کافی برای تمرین و تکرار ندارند.

 به زودی از یادگیری زبان انگلیسی دل زده می‌ شوند و بعد از مدتی، آن را رها می کنند؛ بنابراین بهتر است در روز، حداقل یک ساعت زمان برای یادگیری کنار بگذارید و با تمرین و تکرار به موفقیت دست پیدا کنید. اگر برای قبولی در آزمون آیلتس زمان کافی ندارید می توانید در دوره آموزش آنلاین آیلتس شرکت کنید.

نداشتن تمرین و تکرار

فراموش نکنید که تمرین و تکرار در یادگیری زبان، بسیار مهم است؛ چرا که زبان انگلیسی بسیار فرار بوده و نیاز به تمرین و تکرار زیاد داد. با تمرین و مرور لغات می توانید به راحتی لغات و مطالب را به حافظه خود بسپارید.

 از اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی که زبان آموزان در یادگیری زبان انگلیسی می کنند این است که بین یادگیری، تمرین و تکرار زبان فاصله می گذارند. در واقع، وقفه در تمرین و تکرار می تواند شما را تنبل کند.

ساده شمردن زبان انگلیسی

ساده شمردن زبان انگلیسی، یکی دیگر از اشتباهاتی است که اکثر زبان آموزان انجام می دهند. در حقیقت زبان انگلیسی، اصلاً زبان ساده ای به نظر نمی‌ رسد و دارای پیچیدگی و دشواری های مخصوص به خود است؛ بنابراین، این فکر که یادگیری زبان انگلیسی راحت است را کنار بگذارید و سعی کنید زبان را به صورت پایه و اصولی یاد بگیرید.

زمان زبان انگیسی

جمع‌ بندی

در این مطلب 7 اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی را نام برده و اطلاعاتی در مورد یادگیری درست زبان در اختیارتان قرار دادیم. زبان انگلیسی زبان نسبتا سختی است اما با شناخت اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی می توانید راحت تر این زبان را یاد بگیرید.

برخی از زبان آموزان به دلیل ترس از اشتباه، ترجیح می دهند مکالمه نکنند. این طرز تفکر یک اشتباه بزرگ در یادگیری زبان انگلیسی است. اکثر دانش آموزان فکر می کنند، یادگیری زبان انگلیسی راحت است و در یادگیری آن وقفه ایجاد می کنند. زبان انگلیسی فرار است به همین دلیل نباید در یادگیری زبان وقفه ایجاد کنید. از جمله اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی می توان به؛ نداشتن تمرین و تکرار، نداشتن زمان کافی، انتخاب نادرست روش یادگیری زبان و… اشاره کرد.

سوالات متداول

  • بهترین راه برای افزایش تمرکز در یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

برای اینکه تسلط خود را بر روی زبان انگلیسی افزایش دهید بهتر است موزیک انگلیسی گوش دهید یا فیلم ها را به زبان اصلی ببینید.

  • بهترین روش برای افزایش اعتماد به نفس چیست؟

در واقع مکالمه با دوستان علاوه بر افزایش تسلط بر زبان انگلیسی، سبب افزایش اعتماد به نفس می شود‌. و اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی کم می کند.

منابع

Unitedlanguagegroup, ravaan

 زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *