برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان

کودکی که 2 حرف a و b را جلوبی چشم خود گرفته است

تشخیص بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان، چالشی بحث برانگیز از دید تمامی پدران و مادران به حساب می آید. در دنیای امروز نیاز به برقراری ارتباط بین المللی، به یکی از الزامات زندگی هر فرد تبدیل شده است. از این جهت شما، به عنوان پدر و مادران امروزی، موظف به آموزش فرزندان خود در سنین کودکی هستید. در ادامه با ما همراه شوید تا بهترین سن یادگیری زبان در کودکان را بررسی کنیم.

کودکان خود را در دوره ی آمورش زبان انگلیسی به کودکان زبانسرا ثبت نام کنید.

3 کودکی که در بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند

بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان چه سنی می باشد؟

یادگیری زبان دوم کودکان به یک معضل همگانی برای پدران و مادران تبدیل شده است. مسلما همه پدر ها و مادر های امروزی مشتاق آموزش فرزندان خود برای صحبت به یک زبان دیگر هستند. از سوی دیگر، امروزه با کاهش مهارت یادگیری زبان انگلیسی در افراد، رو به رو هستیم.

 از این جهت توصیه می شود که یادگیری زبان دوم را در سنین کودکی برای فرزندان خود آغاز کنید. اما تشخیص بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان فرایندی دشوار است.

شما باید بدانید که میزان یادگیری در تمام کودکان یکسان نیست. از این جهت ابتدا باید میزان یادگیری فرزندان خود را مورد ارزیابی قرار دهید. در حال حاضر تحقیقات متعددی برای سن مناسب یادگیری زبان در کودکان انجام گرفته است. در تمامی این تحقیقات، سن ۶ الی ۷ سالگی را اوج یادگیری زبان دوم می دانند. در این سن مهارت یادگیری کودکان به اوج خود می رسد و می توانند زبان دوم را نیز مانند زبان مادری خود فرا بگیرند.

مطالب بیشتر: دوره ی تربیت مدرس زبان انگیسی

آیا یادگیری زبان دوم در کودکی مزیتی دارد؟

یکی از دلایلی که والدین به دنبال بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان و آموزش زبان دوم کودکان هستند و مزایا و فواید این امر است. که یادگیری زبان دوم، شروعی تازه برای برقراری ارتباط موثر به حساب می آید.

 کودکانی که از سنین پایین یادگیری زبان دوم را آغاز می کنند، دایره روابط بزرگ تری دارند و در دوران بزرگسالی می توانند فرصت های شغلی بهتری را به دست آورند. از سوی دیگر کودکان دو زبانه از هوش بالایی سرشار هستند و عملکرد بهتری در حل مشکلات خواهند داشت.

در واقع بزرگ ترین مزیت یادگیری زبان دوم برای کودکان را می توان تقویت مغز آن ها دانست. این امر می تواند انعطاف پذیری ذهن را افزایش دهد و قدرت حافظه را در کودکان بهبود ببخشد. کودکانی که به چند زبان مسلط هستند، خلاقیت بیشتری دارند و از حافظه شنیداری بهتری برخوردار خواهند بود. از سوی دیگر این دسته از کودکان می توانند چندین کار را به صورت همزمان و به درستی انجام دهند.

مطالب بیشتر: دوره ی یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

یادگیری زبان کودکان به چه صورت است؟

مغز در سنین پایین، انعطاف پذیری بیشتری دارد. از این جهت می تواند عملکرد بهتری را در یادگیری مهارت ها از خود نشان دهد. به همین دلیل اگر برنامه آموزشی زبان دوم برای کودکان را به صورت روتین و منظم انجام دهید و بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان را بدانید، شاهد موفقیت و پیشرفت چشم گیر آن ها خواهید بود.

 کلاس های آموزشی، بهترین گزینه برای یادگیری زبان در دوران کودکی هستند. کلاس های زبان کودکان معمولا تایم کوتاهی دارند و با بازی و شادی همراه خواهند بود.

علاوه بر این، شما می توانید هر روز یک داستان جذاب را با زبان انگلیسی برای کودکان خود بخوانید تا کلمات عامیانه در ذهن آن ها ماندگار شوند. خواندن آهنگ های شاد و کودکانه نیز از دیگر راهکار های موثر برای یادگیری زبان دوم در سنین پایین به حساب می آید.

 توجه داشته باشید که برای تسلط بر زبان دوم به اندازه زبان مادری، نیاز به تمرین و تکرار مداوم است. به همین دلیل هر روز به مدت حداقل ۱۵ دقیقه، زبان دوم را با کودکان خود تمرین کنید.

4 کودکی که در بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند

بررسی یادگیری سن کودکان

به طور کلی کودکان ابتدا با ایجاد صدا های مختلف شروع به برقراری ارتباط می کنند. به همین دلیل می توان گفت که شنیدن صدای صحبت کردن والدین نخستین مرحله برای یادگیری زبان به حساب می آید.

 تا ۶ ماهگی، تمامی یادگیری کودکان از طریق چیز هایی است که می بیند، می شنود و لمس می کند. تا حدود ۵ سالگی، کودکان می توانند کلمات را با لحن و صدای خاصی بیان کنند.

از این جهت توصیه می شود، بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان می باشد. تا ۱۰ سالگی، حدود ۵۰ درصد از اتصالات سیناپسی مغز کاهش می یابد و کودکان به یک ثبات ذهنی برای یادگیری می رسند. به طور کلی مغز کودکان تا قبل از سن ۱۰ سالگی در حالت اسفنجی خود قرار دارد و هر چه را که می شنود، مانند یک اسفنج به خود جذب می کند. بدین ترتیب بازه سنی ۳ الی ۱۰ سالگی را بهترین زمان برای یادگیری زبان دوم می دانند.

آیا آموزش زبان برای کودکان ۳ الی ۴ سال مناسب است؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که سنین ۳ الی ۴ سالگی بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان نیست و زود است؛ زیرا که کودکان به زبان مادری خود نیز تسلط ندارند. در حالی که مراحل اولیه یادگیری مغز در سن ۳ الی ۴ سالگی تکامل می یابد و کودکانی که در این بازه سنی هستند، راحت تر می توانند به یادگیری زبان دوم بپردازند.

 در این سن، پایه های اصلی تفکر، مهارت و نگرش در کودکان بنا نهاده می شوند و استعداد های ذاتی آن ها شکوفا خواهند شد.

به طور کلی بیش از ۵۰ درصد از مهارت یادگیری در سن ۳ الی ۴ سالگی ایجاد می شوند. از این جهت آموزش زبان دوم به کودکان در این بازه سنی، فرایندی پربازده و مفید است. توجه داشته باشید که کودکان تا سن ۱۳ سالگی، می توانند بر زبان دوم نیز مانند زبان مادری خود مسلط شوند.

دختر بجه ای که دفتر در دست دارد ایستاده است

نتیجه گیری

یادگیری زبان دوم و بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان از جمله مهارت های ضروری برای کودکان به حساب می آید. از این جهت موسسه آموزشی زبانسرا، دوره های آنلاینی را برای کودکان در سنین مختلف برگزار می کند. شرکت در دوره های آنلاین، این امکان را در اختیارتان قرار می دهد که بتوانید بدون محدودیت زمانی و مکانی، به یادگیری زبان دوم بپردازید.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه آموزشی در ارتباط باشید. بدین منظور می توانید با شماره های درج شده تماس بگیرید.

سوالات متداول

  • یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی از چه سنی شروع می شود؟

برای بدست آوردن پاسخ خود به صفحه آموزش زبان انگلیسی به کودکان مراجعه کنید.

  • بهترین سن یادگیری زبان برای کودکان تا چه سنی می باشد؟

با بالا رفتن سن، با کاهش مهارت یادگیری رو به رو خواهیم شد. به همین دلیل توصیه می شود که حتما تا قبل از ۱۸ سالگی به یادگیری زبان بپردازید.

منابع

scientificamerican ,parent

زبانسرا دات آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *