برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

تاثیر زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان

تاثیر زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان

یادگیری زبان انگلیسی در کودکان، سختی های خاص خود را دارد اما با استفاده از زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان می توان سرعت آن را افزایش داد. به این دليل که زبان بدن، نوعی ارتباط غیر کلامی است، به مراتب تاثیر آن در یادگیری، بیشتر از ارتباط کلامی است؛ آموزشگاه زبانسرا در دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان از آموزگارانی استفاده می کند که مسلط به زبان بدن هستند.

یک نفر که در حالت های مختلف از زبان بدن خود عکس گرفنه است

زبان بدن چیست؟

زبان بدن شکلی از ارتباط است که غیر کلامی بوده و افراد با انجام یک سری از رفتارها، منظور یا مفهوم مد نظر خود را به دیگران منتقل می کنند. که زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان بیسار موثر می باشد. برای تقویت زبان انگلیسی و دریافت نمره عالی در آزمون آیلتس در دوره آموزش آنلاین آیلتس شرکت کنید.

اهمیت زبان بدن

 زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان دارد و به ما کمک می‌کند تا احساسات یا افکاری که داریم و به سختی می توانیم آن را به زبان بیاوریم به راحتی از طریق زبان بدن به دیگران انتقال دهیم؛ به عنوان مثال، وقتی در موقعیتی نسبت به یکی از اعضای خانواده خود احساساتی می شویم او را در آغوش می گیریم  و با این کار، حس دوست داشتن را به آن فرد منتقل می کنیم.

 یکی از نکات جالبی که بسیاری از افراد به آن دقت نمی کنند، این است که حتی تاثیر زبان بدن و انرژی آن از پشت گوشی نیز مشخص می‌شود و افراد، متوجه احساسات ما خواهند شد. با دوره یادگیری آنلاین زبان انگلیسی آموزشگاه زبانسرا آشنا شوید.

تاثیر زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان

آیا زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان تاثیر می گذارد؟

 یکی از مهم ترین ابزارهایی که معلمان بعد از ارتباط کلامی به آن احتیاج دارند تا بتوانند به دانش آموزان کمک کنند که زبان را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرند، ارتباط غیر کلامی است و زبان بدن، وسیله ای است که به معلم ها کمک می کند تا کیفیت آموزش را افزایش دهند.

علاوه بر آن، زبان نقش بسیار موثری را ایفا می کند تا معلم رابطه نزدیکی با دانش آموز خود برقرار کرده و حس مثبتی را به او منتقل کند. در واقع، زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان، تاثیر بسیار دارد.

بسیاری از مشاغل، زمان زیادی را با زبان بدن سر و کار ندارند اما حین تدریس، معلمان نه تنها به صورت کلامی بلکه با رفتارهای خود می توانند آموزش را تکمیل کنند.  بعضی از افراد، معتقد هستند که بدن ما اطلاعات بسیار زیادی را از طریق حرکات به دیگران منتقل می کند و باعث می شود تا مخاطب، تحت تاثیر رفتارهای ما قرار بگیرد.

 زبان بدن ابزار بسیار قدرتمندی است که معلمان چنانچه از آن به صورت آگاهانه استفاده کنند، می توانند زبان انگلیسی را به راحتی به دانش آموزان خود یاد دهند. در واقع، این روش منجر می شود تا دروس برای بیشتر دانش آموزان قابل فهم تر شود. از طرفی، کودکان تمایل دارند با افرادی کار کنند که مورد تایید آن ها باشد یا اعتماد بیشتری به او داشته باشند و همه این عوامل به نوعی با زبان بدن در ارتباط هستند.

نقش حالات صورت معلم در آموزش زبان به کودکان

بعضی از معلم ها بدون آنکه به این نکته توجه کنند، وارد کلاس درس شده و شروع به تدریس می کنند. اما اگر به دقت به این مسئله نگاه کنیم، متوجه می شویم که حالت صورت و زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان بسیار تاثیر می گذارد.

تصور کنید کودک شما با فردی کار کند یا  آموزش ببیند که احساس خشم را بیشتر به کودک منتقل می کند. مطمئناً کودک با وجود ترس، تمایلی به یادگیری زبان نشان نخواهد داد. اگر این کار با حالت شادی به او منتقل شود، قطعا کودک، علاقه مند شده و به سمت آموزش خواهد رفت.

حالت های مختلف صورت در زبان بدن

یادگیری زبان انگلیسی در سنین پایین تر

 بر اساس تحقیقات انجام شده، دانشمندان متوجه شده‌اند که وقتی کودک سن کمتری دارد، مکانیسم عصبی عضلانی او فعال تر است؛ بنابراین بهتر می تواند تلفظ یا لحن زبان انگلیسی را یاد بگیرد.

چنانچه فردی با تبحر زیاد در مهارت کلامی و غیر کلامی به او آموزش دهد و بیشتر از زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان استفاده کند، کودک بهتر آن ها را متوجه شده و سرعت یادگیری او به بیشترین حد خود می رسد.

به عنوان مثال: وقتی سعی دارید کلمه دست دادن را به او آموزش دهید، می توانید به صورت فیزیکی این کار را انجام داده و چندین بار این کار را تکرار کنید. در این صورت متوجه می شوید که کودک به راحتی آن را یاد گرفته و حتی قادر خواهد بود، آن را تکرار کند.

رعایت قوانین زبان بدن برای تاثیرگذاری بیشتر

برای زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان سعی کنید کمتر دست به سینه بایستید. این رفتار باعث می‌ شود که شما به راحتی نتوانید با دانش آموزان خود ارتباط برقرار کنید و به نوعی  این موضوع را به او منتقل می کنید که مانعی بین ارتباط من و شما وجود دارد؛ بنابراین دانش آموزان با دقت بسیار زیاد نمی توانند به صحبت‌های شما گوش کنند و علاقه آن ها نسبت به یادگیری زبان انگلیسی کمتر خواهد شد.

برقراری ارتباط چشمی

 این راه، در واقع به شما کمک می کند که اعتماد دانش آموزان خود را جلب کنید و با این رفتار به آن ها نشان می دهید که اهمیت زیادی برای آن ها قائل شده و علاقه بسیار زیادی به تدریس دارید.

لبخند زدن

سعی کنید در هنگام تدریس از زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان استفاده کنید و لبخند بزنید؛ زیرا این کار به شما کمک می کند که جو مثبتی را در کلاس ایجاد کرده و ترس را از بین ببرید. از طرفی اگر غم یا عصبانیت خود را به دانش آموزان نشان دهید، آن ها به آسانی نمی توانند پیام های شما را دریافت کنند؛ بنابراین کیفیت تدریس پایین آمده و میزان یادگیری آن ها کاهش پیدا خواهد کرد.

حالت زبان بدن افراد مختلف

تاثیر زبان بدن معلم در برقراری ارتباط با دانش آموزان

 وقتی معلمی ارتباط نزدیکی با دانش آموز خود دارد، دانش آموز احساس امنیت می کند و می تواند با اعتماد به نفس بیشتری در کلاس فعالیت کند. هرچقدر فعالیت او افزایش پیدا کند، به نوعی میزان یادگیری او و حتی همکلاسی هایش بیشتر خواهد شد.

 تاثیر زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان نه فقط در یادگیری بلکه در تمام ابعاد زندگی او تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت؛ به عنوان مثال: فردی که بتواند در کلاس، توانایی خود را ارائه دهد، اعتماد به نفس او افزایش پیدا کرده و کم کم می تواند به شناخت بهتری از خود دست پیدا کند.

همچنین این موضوع کمک می کند، هوش هیجانی دانش آموز بیشتر شده و این قابلیت را خواهد داشت تا روابط بهتری با دیگر هم سالان خود بسازد.

جمع بندی

در این مقاله توضیحات لازم در مورد تاثیر زبان بدن در آموزش زبان انگلیسی به کودکان را بیان کردیم. چیزی که باید در نظر گرفته شود. اگر قصد آموزش به کودکان خود را دارد بیاد مطالعاتی در مورد زبان بدن داشته باشید. که تاثیر آموزش خود را زیاد کنید.

اگر این کار برای شما دشوازر هست، می توانید به آموزشگاه زبان انگلیسی زبانسرا مراجعه نمایید و آموزش کودکان خود به دست این آموزشگاه بسپرید. آموزشگاه زبانسرا با استفاده از جدید ترین متد های آموزش و تعلیم سرگرم کنند، می توانند کودکان شما با به کار بردن زبان بدن از گذراندن آموزش خوش حال کند.

سوالات متداول

  • زبان بدن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان چه نقشی در تقویت مهارت‌های شنیداری دارد؟

 زبان بدن می‌تواند به کودکان کمک کند تا مهارت شنیداری خود را تقویت کنند. استفاده از ایماءات چهره، حرکات دست‌ها، بدن و نشانه‌های بصری می‌تواند به کودکان در درک مطالب و فهم بهتر زبان انگلیسی کمک کند.

  • چگونه می‌توان زبان بدن را در تقویت مهارت‌های گفتاری استفاده کرد؟

با تمرین استفاده از حرکات و ایماءات درست، کودکان می‌توانند مهارت‌های گفتاری خود را بهبود بخشند. استفاده از حرکات دست‌ها، ایماءات چهره و حرکات بدن می‌تواند به کودکان در تلفظ صحیح کلمات و جملات کمک کند و باعث افزایش اعتماد به نفس در صحبت کردن شود.

منابع

scienceofpeople, verywellmind

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *