برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

روش های یادگیری زبان‌های مختلف

روش های یادگیری زبان‌های مختلف

روش های یادگیری زبان‌های مختلفبا توجه به شرایط مختلف نظیرعدم داشتن وقت کافی، مسافت زیاد خانه تا آموزشگاه و در برخی شرایط هزینه هنگفت ثبت نام سبب شده تا افراد ترجیح دهند تا روش های یادگیری زبان‌های مختلف را در خانه به صورت فردی فرا گیرند؛ اما ممکن است شیوه اشتباه یادگیری سبب شود تا افراد نسبت به یادگیری زبان دلسرد شوند. در ادامه برای بررسی یادگیری زبان های مختلف به صورت اصولی با ما همراه باشید.

برای شرکت در دوره ی یادگیری آنلاین زبان انگلیسی آموزشگاه زبانسرا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

روش های یادگیری زبان مختلف

نکات طلایی روش های یادگیری زبان های مختلف

آشنایی و اطلاع از روش‌های یادگیری زبان‌های مختلف به صورت صحیح و اصولی به شما کمک می‌کند که در صورت داشتن تایم محدود برای روش های یادگیری زبان های مختلف بیشترین بازده را داشته باشید و بتوانید در آزمون‌های گوناگون نمره قبولی دلخواه خود را کسب نمایید، نکات طلایی و بسیار مهم در هنگام یادگیری زبان‌های مختلف به شرح زیر می‌باشند.

برای شرکت در دوره ی آموزش آنلاین زبان ترکی آموزشگاه زبانسرا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

استفاده از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان(Mall)

برای روش های یادگیری زبان‌های مختلف اپلیکیشن‌های متعدد و بیشماری وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد. در صورتی که قصد دارید از طریق برنامه‌های همانند Dulingo، Encoreو Bussuuمی‌توانید به راحتی در هر کجا که هستید تنها به کمک تلفن همراه خود به یادگیری زبان بپردازید. این نوع یادگیری در حقیقت به صورت فردی انجام می‌شود، دلایل بسیار زیادی سبب شده تا افراد تمایل بیشتری برای بهره گیری از اپلیکیشن داشته باشند.

برای شرکت در دروه ی آموزش آنلاین زبان آلمانی آموزشگاه زبانسرا به صفحه مربوطه مراجعه کنید

دیدن فیلم و ویدئو

یکی از روش های یادگیری زبان های مختلف به صورت تاثیر گذار تماشای فیلم و ویدئو به صورت زیر نویس اصلی زبانی که می‌خواهید آن را فرا گیرید، می‌باشد. در ابتدا سعی کنید فیلم‌های بسیار ساده و یا انیمیشن‌ را به صورت زیر نویس اصلی تماشا کرده و پس از گذشت مدتی فیلم و یا ویدئوی مد نظر خود را بدون زیرنویس تماشا کنید.

دختری که دارد آموزش آنلاین زبان می بیند با کامپیوتر که روش های یادگیری زبان مختلف می باشد

ترجمه و گرامر

یکی از رویکردهای آموزشی سنتی و قدیمی ترجمه و گرامر می‌باشد. در این روش ترجمه از زبان اصلی و مادری زبان آموز به زبان مقصد و یا برعکس در الویت قرار می‌گیرد. برای داشتن بهترین نتیجه در این روش زبان آموز باید بتواند فهرستی طولانی از واژگان مهم، قالب و قواعد گرامری را تهیه و به خوبی به خاطر بسپارد. در این روش که یکی از روش های یادگیری زبان های مختلف می باشد تنها بر روی مهارت‌های خواندن و نوشتن فرد تمرکز می‌شود و تاثیری بر روی تقویت مهارت گفتاری فرد نخواهد داشت.

شرکت در کلاس‌های مختلف

شرکت در کلاس‌های مختلف یکی از روش های یادگیری زبان های مختلف می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا با قرار گیری در شرایط محیطی کاملا جدی‌ به یادگیری زبان بپردازید. شما با قرار گیری در محیط آموزشی می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را بررسی نمایید و به صورت کاملا حرفه‌ای در بازه زمانی که برای خود انتخاب نموده‌اید سطح زبان خود را تقویت نمایید. در برخی از آموزشگاه‌ها کلاس‌ها به دو صورت حضوری و آنلاین توسط اساتید ارائه می‌شوند.

روش مستقیم

در این روش آموزش زبان، تمامی تمرکز و آموزش‌های فرد بر روی زبان مقصد اتفاق می‌افتد و فرد مجبور می‌باشد با زبانی که قصد یادگیری آن را دارد صحبت و فکرنماید و از زبان مادری و اصلی خود استفاده نمی‌کند. در این روش فرد مفاهیم اساسی گرامر را تمرین زبان کسب می‌نماید. از تکنیک‌های استاندارد برای بهره گیری از این یکی از روش های یادگیری زبان های مختلف می‌توان به پرسش و پاسخ، مکالمه، خواندن با صدای بلند، نوشتن و اصلاح توسط زبان آموز اشاره کرد.

گوش دادن آهنگ

یکی از راه‌های بسیار سرگرم کننده و جذاب در راستای یادگیری زبان، گوش دادن به آهنگ می‌باشد. آهنگ‌هایی که به آن علاقه‌مند هستید. در برخی از شرایط ممکن است به صورت زبان‌های دیگر در دسترس باشند، در صورتی که متن آهنگ را حفظ باشید این روش می‌تواند شناسایی کلمات جدید را برای شما راحت‌تر کند. پیشنهاد می‌شود به سراغ موزیک‌هایی بروید که آن را نشنیده‌اید و متن آن را پرینت بگیرید و سپس به ترجمه متن موزیک انتخابی خود بپردازید.

شرکت در آموزشگاه های معتبر

در ادامه روش‌ های یادگیری زبان های مختلف داشتن یک راهنما و فردی که از تجربه کافی برخوردار باشد می‌تواند به شما در یادگیری هر چه سریع‌تر زبان کمک نماید. شرکت در کلاس‌های آموزشگاه‌های معتبر به شما کمک می‌کند تا به خوبی چهار مهارت اصلی خود اعم از شنیداری، نوشتاری، صحبت کردن و خواندن با مربیان با تجربه تقویت نمایید.

به صورت خود آموز

یادگیری زبان به صورت خود آموز یکی از روش‌های یادگیری زبان های مختلف می‌باشد. در این روش ممکن است فرد برخی از مهارت‌ها را به صورت غیر اصولی و گاها اشتباه فرا گیرد. شاید شما هم شنیده باشید که فراموش کردن مطالبی که در ابتدا به صورت اشتباه در ذهن فرد حکاکی شده باشد بسیار دشوار و در برخی از شرایط زمانبر می‌باشد، پس پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد دارید به صورت خود آموز زبان را فرا گیرید، از منابع معتبر استفاده نمایید.

استفاده از خلاصه نویسی

یکی از روش‌های جدید که اخیرا مورد استفاده می‌باشد و می‌تواند سرعت یادگیری را به طرز بی‌نظیری افزایش دهد، استفاده از خلاصه نویسی یا به طور عامیانه نوت نویسی از مطالب مهم و کاربردی می‌باشد. برای این کار کافیست 2 و الی 3 پاراگراف از زبان را مطالعه نموده و در حد 3 الی 4 خط از مطالب مهمی که درک کرده‌اید را بنویسید. در نظر داشته باشید که اگر از خلاصه نویسی استفاده می‌کنید همیشه در کنار جزوه‌تان یک جای خالی بگذارید تا برداشت و تفسیر خود را از آن موضوع بنویسید.

دختری و پسری که داردند آموزش آنلاین زبان می بینند با کامپیوتر که روش های یادگیری زبان مختلف می باشد

تمرین با صدای بلند

یکی از روش های یادگیری زبان‌ های مختلف، تمرین و تکرار با صدای بلند و به صورت شمرده می‌باشد. برای تاثیر بیشتر این روش شما می‌توانید از روزنامه و یا کتاب زبان اصلی استفاده نموده. در صورتی که حتی از معانی کلمات مطلع نیستید این کار سبب شده تا زبان و مغز شما به گفتن کلمات جدید در زبان دیگر عادت نموده و با گذر زمان به راحتی به زبان دلخواه خود صحبت نمایید.

جمع بندی

برخی از افراد فکر می‌کنند روش‌ های یادگیری زبان های مختلف بسیار محدود بوده و تنها روش یادگیری زبان دیگر مراجعه به آموزشگاه می‌باشد؛ اما این دیدگاه نادرست می‌باشد. هر فرد با بهره گیری از روش‌های اصولی و صحیح می‌تواند در کم‌ترین زمان ممکن به یادگیری زبان دلخواه خود پرداخته و مهارت‌های اصلی خود را پرورش دهد.

سوالات متداول

  • پرکاربرد ترین زبان برای یادگیری، زبان کدام کشور می باشد؟

زبان انگلیسی به دلیل بین المللی بودن، زبان پرکاربرد در فضای اینترنت و مطبوعات می باشد شما می توانید برای یادگیری این زبان در کلاس آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید.

  • آیا یادگیری زبان با اپلیکیشن های مختلف مناسب است؟

بله، یکی از روش های یادگیری زبان های مختلف استفاده از اپلیکیشن ها بود. اپلیکیشن‌ها مواردی را اعم از در دسترس بودن، متون معتبر، فایل‌های صوتی متنوع و دارا بودن عبارت رایج به خوبی پوشش می‌دهند.

منابع

Sanako, gurmentor

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *