برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

بررسی جامع نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو

برگزاری آزمون آنلاین دولینگو

با شیوع ویروس کرونا، اکثر آزمون های بین المللی مانند آیلتس و تافل در این دوره برگزار نشد. بنابراین داوطلبان شرکت در این آزمون ها با مشکل مواجه شدند. برای آموزش آنلاین آیلتس می‌توانید در دوره های زبانسرا شرکت کنید. شرکت در آزمون آنلاین دولینگو جایگزین بسیار مناسبی برای این افراد بود. برای شرکت در این آزمون ابتدا باید با نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو آشنا شوید.

آزمون آنلاین زبان انگلیسی دولینگوDoulingo  با امکانات خاص خود، روند شرکت در یک آزمون زبان انگلیسی را بسیار آسان کرده است. در ادامه به معرفی این آزمون آنلاین زبان انگلیسی می‌پردازیم و نحوه برگزاری، امکانات و شرایط شرکت در این  آزمون را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آزمون آنلاین دولینگو

نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو

آزمون آنلاین دولینگو در حال حاضر یکی از محبوب ترین آزمون های بین المللی برای ارزیابی زبان انگلیسی است. در این آزمون نیازی به حضور فیزیکی در مراکز آزمون نیست و شما می‌توانید برای مهاجرت و پذیرش در دانشگاه های کشور های دیگر در این آزمون شرکت کنید. البته حتما قبل از اقدام برای شرکت در این آزمون مطمئن شوید که مدرک آزمون Doulingo برای دانشگاه مقصد و سفارت کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، مورد قبول باشد. سپس با نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو به طور کامل آشنا شوید.

این آزمون هیچ گونه محدودیت زمانی برای شرکت در آن ندارد و شما می‌توانید در هر زمان و هر مکانی اقدام به شرکت در این آزمون از طریق کامپیوتر و وب کم کنید. دقت کنید که سیستم شما حتما باید دارای دوربین باشد.

آزمون دولینگو یک مصاحبه ویدئویی ضبط شده و یک نمونهwriting   همرا با نتیجه آزمون به دانشگاه موردنظرتان نیز ازسال می‌کند.

زمان آزمون دولینگو حدود یک ساعت است. نتایج این آزمون 48 ساعت پس از انجام این آزمون اعلام می‌شود این یکی از مزیت های این آزمون نسبت به آزمون تافل و آیلتس است.

حال که با نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو آشنا شدید. بهتر است بدانید که این آزمون از اعتبار خوبی برخوردار است و نمره آن مورد تایید بسیاری از دانشگاه های معتبر جهانی نیز می‌باشد.

مزایای شرکت در آزمون Doulingo

شرکت در آزمون آنلاین دولینگو مزیت هایی دارد که باعث برتری این آزمون نسبت به آزمون های تافل و آیلتس می‌شود. این آزمون دارای چندین مزیت به شرح زیر است:

 • ثبت نام در این آزمون و شرکت در آن راحت بوده و نیازی به حضور فیزیکی فرد در مرکز آزمون نیست.
 • مدت زمان این آزمون حدود یک ساعت بوده و در مقایسه با زمان آزمون آیلتس و تافل کمتر است.
 • نتایج این آزمون سریع تر از نتایج آزمون تافل و آیلتس داده می‌شود.
 • هزینه این آزمون نسبت به آزمون های دیگر زبان مقرون به صرفه است. این آزمون حدودا 59 دلار درحالی که آزمون های تافل و آیلتس حدود 240 دلار هستند.
 • یک دیگر از مزیت های آزمون آنلاین دولینگو آن است که نتایج آزمون را بدون هزینه اضافی به صورت نامحدود می‌توانید رایگان اشتراک گذاری کنید.
 • آنلاین بود این آزمون خود یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید. با نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو و مزایای آن تا به اینجا آشنا شدید.‌‌اآ
 • این آزمون دارای آزمون آزمایشی رایگان بوده که شما می‌توانید قبل از شرکت در آزمون اصلی در آن شرکت کرده و میزان تسلط و توانایی خود را بسنجید.

شرایط و قوانین آزمون آنلاین Duolingo

نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو

در کنار مزایای فراوانی که آزمون آنلاین دولینگو دارد. این آزمون دارای شرایط و قوانینی هست که ممکن است برای بعضی از افراد سخت باشد.

 • در نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو داوطلبان اجازه استفاده از هدفون هنذفری، موبایل و هیچ گونه وسایل الکترونیکی غیر از لپ تاپ را ندارند.
 • در حین آزمون شرکت کنندگان می‌بایست تنها به صفحه مانیتور نگاه کنند. در صورتی که چشمان شما غیر از صفحه مانیتور را نگاه کند. در صفحه پرچم قرمز نشان داده شده و به منزله تقلب خواهد بود. و شما دیگر اجازه ادامه دادن به این آزمون را ندارید.
 • همچنین در حین آزمون زمان سنج در گوشه صفحه خواهد بود و زمان را به شما نشان می‌دهد این برای برخی ممکن است آزار دهنده و برای برخی مزیت محسوب شود.
 • شما نمی‌توانید در صورت پاسخ دادن به یک سوال دوباره به آن باز گردید پس فراموش نکنید که امکان بازگشت به سوالات را ندارید.
 • این آزمون تنها مهارت زبان شما را نمی‌سنجد بلکه سرعت و هوش و دقت شما را نیز مورد سنجش قرار می‌دهد.

آشنایی با ساختار و بخش های مختلف آزمون دولینگو

پیش از شرکت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو باید نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو به خوبی آشنا شده و بخش‌های مختلف آن را بشناسید. با شناخت بخش های مختلف این آزمون می‌توانید نتیجه بهتری در آن کسب کنید.

آزمون آنلاین زبان انگلیسی دولینگو شامل سه مرحل است.

 • آمادگی اولیه: در این مرحله که مدت زمان آن 5 دقیقه است، باید مدارک شناسایی خود را ارسال کنید و قوانین و مقررات آزمون را مطالعه کنید.
 • آزمون اصلی: در این مرحله که شما باید چهار مهارت Reading ،Writing ،Speaking و Listening خود را مورد ارزیابی قرار دهید. حدود 45 دقیقه است. دقت کنید که این بخش با آزمون های تافل و آیلتس تفاوت دارد. در این آزمون سوالات به صورت تصادفی نشان داده می‌شود در حالی که سوالات آزمون های تافل و آیلتس به ترتیب قرار گرفته اند. همچنین در نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو ویژگی تطبیق وجود دارد، یعنی با توجه به پاسخ های شمابه سوالات، میزان سختی یا آسانی سوالات بعدی تعیین می‌شود.

 

 • مصاحبه ویدئویی و نمونه Writing: تعدادی موضوع پیشنهادی برای مصاحبه ویدئویی (Speaking Sample) و نمونه Writing به شمانمایش داده می‌شود. از میان این موضوع‌ها، موضوع دلخواهتان را انتخاب کنید. در نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو برای مصاحبه ویدئویی ۱ تا ۳ دقیقه و برای بخش Writing حدود ۳ تا ۵ دقیقه فرصت دارید. مصاحبه ویدئویی آزمون Duolingo بخشی فاقد نمره است و به همراه نتایج آزمون به موسسه‌های مورد نظر ارسال می‌شود. در مجموع مدت زمان لازم برای بخش سوم از آزمون زبان انگلیسی دولینگو ۱۰ دقیقه خواهد بود.

تفاوت آزمون دولینگو با آیلتس و تافل

تفاوت آزمون آنلاین دولینگو  با آزمون های آیلتس و تافل

در نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو  با آزمون های آیلتس و تافل تفاوت هایی وجود دارند. برای اطلاعات بیشتر درباره آزمون آیلتس و تافل می‌توانید مقاله آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت را مطالعه کنید. مهم ترین تفاوت آن‌ها زمان بندی و تفاوت در ترتیب و نوع سوالات می‌باشد.

در ادامه به طور خلاصه آزمون های آیلتس و تافل را مقایسه می‌کنیم:

تفاوت آزمون دولینگو با دیگر آزمون های زبان انگلیسی

دولنیگوآیلتستافل
1مدت زمان1 ساعت2 ساعت و 45 دقیقه2 ساعت
2نوع آزمونآنلاین2 ساعت و 45 دقیقهآنلاین
3اعلام نتایج آزمون12 تا 48 ساعت بعد از آزمون13 روز بعد از آزمون10 روز بعد از آزمون
4مدت زمان اعتبارحداقل 13 سالحداقل 16 سال-
5محدودیت سنی داوطلب2 سال2 سال2 سال

جمع بندی

همانطور که بیان کردیم آزمون دولینگو یک آزمون آنلاین است که حدود یک ساعت زمان برگزاری این آزمون است. این آزمون جایگزین بسیار مناسبی برای دیگر آزمون های زبان انگلیسی است. همچنین هزینه این آزمون در مقایسه با آزمون های دیگر کمتر بوده است. آزمون آنلاین دولینگو دارای آزمون آزمایشی رایگان بوده و شما می‌توانید قبل از شرکت در آزمون اصلی به صورت رایگان در آزمون آزمایشی آن شرکت کنید.

سوالات متداول

 • منظور از تطبیقی بود آزمون دولینگو چیست؟

منظور از تطبیقی بودن آزمون آنلاین دولینگو این است که در نحوه برگزاری آزمون آنلاین دولینگو میزان سختی آزمون به عملکرد متقاضی بستگی دارد. اگر سوالات ابتدایی را درست پاسخ بدهید، سوالات بعدی سخت‌‌تر خواهند بود و اگر به سوالی اشتباه پاسخ بدهید، سوالات بعدی تا وقتی دوباره بتوانید به آن‌ها پاسخ درست بدهید، ساده‌تر می‌شوند.

 • نمره آزمون دولینگو چگونه محاسبه می‌شود؟

نمره دولینگو عددی بین ۱۰ تا ۱۶۰ است و به ازای هر سوال صحیح ۵ امتیاز دریافت می‌کنید. نمرات هر چهار بخش به صورت جداگانه محاسبه شده و به صورت گزارش در کارنامه‌تان ذکر می‌شود.

 

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *