برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

مدت زمان آموختن زبان آلمانی چقدر است؟

کتابی که روش پرچم آلمان خورده است

سوالی که بین زبان‌آموزان زبان آلمانی و افرادی که قصد مهاجرت کشور آلمان را دارند مطرح است، مدت زمان آموختن زبان آلمانی است. هر شخصی که به یادگیری زبان‌های مختلف علاقه دارد، یادگیری یک زبان، دریچه‌ای از یک دنیای جدید را برایش باز می‌کند.

این که بتوانید با مردمان مختلف جهان به زبان خود آنها سخن بگویید یک ویژگی بی‌نظیر است. در بین زبان‌های مختلف دنیا، زبان آلمانی یکی از محبوب‌ترین و پر کاربرد‌ترین زبان‌ها به حساب می‌آید. از این رو بسیاری از افراد قصد یادگیری این زبان در جهت استفاده از آن در زندگی خود را دارند.

هر زبان‌آموزی قبل از آنکه به یادگیری زبان آلمانی شروع کند، سؤالات مختلفی را در ذهن خود دارد. سختی زبان آلمانی، کارایی آن در زندگی، مزیت‌های آموزش آنلاین زبان آلمانی و مدت زمانی که طول می‌کشد تا به این زبان مسلط شد، همگی از جمله از این سؤالات است.

ما در این مقاله توضیحات بسیار کامل و مفیدی را در مورد زبان آلمانی ارائه داده‌ایم. پس اگر به یادگیری این زبان علاقه دارید و به مدت زمان آموختن زبان آلمانی اهمیت می‌دهید قطعاً مطالعه این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود.

مدت زمان آموختن زبان آلمانی

مدت زمان آموختن زبان آلمانی

مدت زمان آموختن زبان آلمانی تحت تأثیر عوامل بسیار زیادی است. به طور مثال از جمله از عواملی که بر روی مدت زمان یادگیری زبان اثر می‌گذارد، عبارت اند از:

  • نوع یادگیری (خود آموز – شرکت در کلاس)
  • مدت زمانی که هر روز برای یادگیری این زبان صرف می‌کنید
  • گیرایی فرد برای یادگیری زبان
  • منابع‌ای که در یادگیری استفاده می‌کنید
  • و…

با اینکه مدت زمان آموختن زبان آلمانی، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد، اما به طور میانگین می توان گفت برای یادگیری این زبان حدود 30 هفته یا 750 ساعت زمان لازم است. اگر قصد آموختن زبان ترکی را دارید و می‌خواهید درباره مدت زمان آموختن زبان ترکی اطلاعانی کسب کنید می‌توانید به صفحه آموزش آنلاین زبان ترکی مراجعه کنید.

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

یادگیری هر زبانی، سختی‌های خود را دارد. در واقع اگر قبلاً هیچ شناختی از زبان آلمانی نداشته باشید، در شروع کار ممکن است با یک مسیر دشوار و چالش بر انگیز روبرو شوید. ولی اصلاً نگران نباشید، پس از گذشت مدت کمی از شروع مطالعه و یادگیری این زبان، کم کم به آن علاقه‌مند شده و اشتیاقی که به خاطر علاقه‌مندی در شما ایجاد می‌شود، مدت زمان آموختن زبان آلمانی را کمتر می‌کند. شایان ذکر است که وجود یک معلم باتجربه و بادانش می‌تواند کمک بسیار زیادی را در آسان‌تر شدن فرایند یادگیری برای شما داشته باشد.

از آن گذشته میزان سختی و آسانی یک زبان، به خود شخص بستگی دارد. ممکن است یادگیری زبان آلمانی برای شخصی بسیار راحت بوده و برای شخص دیگر امکان ناپذیر باشد. اما به طور کلی، این زبان را از نظر سختی می توان در حد متوسط دانست. سختی این زبان، در حد سختی زبان انگلیسی است که اگر می‌خواهید کودک شما اولین زبان دوم خود را یاد بگیرد می‌توانید برای ثبت‌نام کودکان خود در دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان بر روی لینک مربوطه کیلیک کنید.

مدت زمان آموختن زبان آلمانی و زبان های دیگر

مقدار میزان یادگیری زبان آلمانی و سایر زبان‌های زنده دنیا بر اساس میزان سختی آنها تعیین می‌شود. شاید در نگاه اول صرف حدود 30 هفته یا 750 ساعت برای یادگیری این زبان، برای بسیاری از افراد یک بازه زمانی بسیار طولانی تلقی شود. اما بد نیست بدانید که شما برای یادگیری زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی به مدت زمان 24 هفته یا 600 ساعت نیاز دارید.

پس یادگیری زبان آلمانی نسبت به سایر زبان‌ها کمی وقت گیرتر است. اما بد نیست بدانید که زبا‌ن‌های ژاپنی و چینی ماندارین برای یادگیری به مدت زمان 88 هفته یا 2200 ساعت نیاز دارند. از این رو مدت زمان آموختن زبان آلمانی در مقایسه با سایر زبان‌ها در حد نرمال و متوسط قرار دارد.

مدت زمان آموختن زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی با آموزشگاه یا روش خود آموز؟

یک زبان‌آموز زمانی که می‌خواهد فرایند یادگیری زبان آلمانی را شروع کند قطعا یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که دارد، انتخاب بین دو مسیر یادگیری خودآموز و یادگیری با شرکت در کلاس است. اگر شما هم بین نحوه شروع یادگیری دچار تردید هستید. ادامه مطالب این بخش برای شما بسیار کمک کنده خواهد بود.

هر یک از روش‌های یادگیری گفته شده، مزایا و معایبی دارند که در مدت زمان آموختن زبان آلمانی تاثیر دارد. از این رو نمی‌توان گفت یکی نسبت به دیگری برتری دارد. در واقع هر شخصی بایستی مزایا و معایب هر یک از نحوه‌های یادگیری زبان آلمانی را دانسته و سپس با توجه به ویژگی‌ها خود، مسیر یادگیری مناسب را انتخاب کند.

مقایسه یادگیری خود آموز و شرکت در کلاس

به طور کلی یادگیری زبان آلمانی به طور خود آموز، هزینه‌های بسیار کمتری نسبت به شرکت در کلاس دارد. اما بازدهی آن هم تا حدودی کمتر است. چرا که در موقع شرکت در کلاس، یک فرد با دانش و با تجربه شما را در مسیر یادگیری یاری می‌کند و می‌کوشد هر موضوعی را به ساده‌ترین شکل ممکن برای شما آموزش دهد. اما در یادگیری خود آموز شما تنها هستید و بایستی خودتان گلیمتان را از آب بیرون بکشید، که مدت زمان آموختن زبان آلمانی بیشتر می شود.

یکی دیگر از مزیت‌های شرکت در کلاس تداوم آن است. شما هر چند روز یک بار در کلاس زبان شرکت می‌کنید و مجبور هستید خودتان را برای حضور در کلاس آماده کنید. در نتیجه نمی‌توانید یادگیری را سرسری بگیرید. اما اگر بخواهید به صورت خود آموز این کار را انجام دهید، ممکن است در میانه راه خسته شوید و یا در بین بازه‌های مطالعاتی و یادگیری فاصله بیندازید.

پس از بررسی نکات گفته شده می توان به این نتیجه رسید که اگر دارای اراده قوی هستید و پیش زمینه‌ای هر چند کم از زبان آلمانی دارید، یادگیری این زبان به صورت خودآموز می تواند تا حدود چشم گیری هزینه‌های پرداختی شما را کم کند و حتی در مواردی فرایند یادگیری نیز زودتر تمام شود.

اما اگر هیچ شناختی با زبان آلمانی ندارید و می‌دانید که ممکن است در طول فرایند یادگیری تنبلی کنید، شرکت در کلاس‌ها می‌تواند گزینه بسیار بهتری برای شما باشد. تا مدت زمان آموختن زبان آلمانی طول نکشد.

مدت زمان آموختن زبان آلمانی

سخن پایانی

افراد به دلایل مختلفی به یادگیری زبان آلمانی علاقه دارند. اگر شما هم به هر دلیلی دوست دارید این زبان را یاد بگیرید، می‌توانید به صورت خودآموز یا با شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های مختلف، مهارت خود را تقویت کنید. فقط در نظر داشته باشید که یادگیری این زبان، کار سختی نیست تنها کافی است که انگیزه و پشت کار کافی داشته باشید.

سوالات متداول

برای آموزش زبان آلمانی باید چند ترم در کلاس زبان شرکت کنیم؟

برای دریافت پاسخ سوال خود به صفحه آموزش آنلاین زبان آلمانی مراجعه کنید.

مدت زمان آموختن زبان آلمانی بیشتر است یا انگیسی؟

مدت زمان آموختن زبان آلمانی کمی بیشتر از مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی است، زبان آلمانی را از نظر سختی می توان در حد متوسط دانست که سختی این زبان، در حد سختی زبان انگلیسی است.

منابع

fluentu, storylearning

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *