برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

آداب و رسوم مردم انگلستان

فنجان قهوه با پرچم انگلستان که نشان آداب و رسوم مردم انگلستان می باشد

سنت های غنی و آداب و رسوم مردم انگلستان در سراسر دنیا شهرت دارد. فرهنگ انگلیسی اغلب با نوشیدن مقدار زیادی چای، خانواده سلطنتی بریتانیا و اخلاق خوب آنها شناخته می شود. با این حال، فرهنگ مردم انگلستان، بسیار عمیق تر از این نشانه های شناخته شده بین المللی است و همیشه در حال تکامل است. مانند کشورهای همسایه خود مانند اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، انگلستان دارای یک فرهنگ منحصر به فرد و پر جنب و جوش است که مملو از ویژگی های خاص خود است. آداب و رسوم مردم انگلستان را بشناسید که الهام ‌بخش شاهکارهای ادبی، سینمایی و موسیقی بی ‌شماری است.

برای شرکت در کلاس یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مجسمه شیر، فنجان قهوه، توپ فوتبال، گل رز، پاستا و پرچم تیم فوتبال

آداب و رسوم مردم انگلستان از نظر زمان ملاقات با دیگران

رایج ترین نوع احوال پرسی در انگلستان، دست دادن است. این در هنگام ملاقات با کسی برای اولین بار و در مناسبت های رسمی استفاده می شود. معمولاً با دست راست خود دست راست طرف مقابل را تکان می دهند. در آغوش گرفتن و بوسیدن گونه معمولاً برای احوالپرسی با دوستان نزدیک یا اقوام محفوظ است.

با شرکت در دوره آموزش آنلاین آیلتس نمره ی سطح بالا در این آزمون دریافت کنید.

این را باید افزود، در آداب و رسوم مردم انگلستان احوال پرسی معمولا در محیط های اجتماعی غیر رسمی است. نام کوچک معمولاً در معرفی اجتماعی استفاده می شود. دست دادن متداول‌ ترین احوال پرسی است و باید محکم اما خیلی قوی نباشد. هنگام احوالپرسی، دوستان صمیمی ممکن است یکدیگر را در آغوش بگیرند یا ببوسند، در حالی که دیگران ممکن است به سادگی سرشان را تکان دهند.

در برخی از ملاقات های معمولی، نام شما ممکن است به طور گسترده به گروه اعلام شود. بریتانیایی ‌ها معمولاً هنگام ملاقات با کسی برای اولین بار سؤالات زیادی نمی ‌پرسند، زیرا این کار را کنجکاوی بی مورد می دانند.

آداب رسوم غذا خوردن

عادات غذایی در آداب و رسوم مردم انگلستان بسیار خاص است. غذاهای بریتانیا پر از سبزیجات بسیار پخته شده، سوسیس های چرب و ساندویچ  های متنوع است. در بریتانیا رستوران های سنتی زیادی وجود دارد که غذاهای خوشمزه را با قیمت های بسیار خوب سرو می کنند.

اگر می خواهید چیزی عجیب و غریب را امتحان کنید، سوپرمارکت های بریتانیا پر از مواد متنوعی مانند سس، پاستا، پنیر، میوه و سبزیجات هستند. آشپزهای معروفی هم وجود دارند که برنامه های آشپزی خودشان را در تلویزیون داشته و بسیار محبوب هستند.

بریتانیایی ها عاشق انواع غذاهای بین المللی بوده و محبوب ترین آن پیتزا است. خوشبختانه امروزه گوشت کمتر و میوه و سبزیجات تازه بیشتری در برنامه های غذایی خود دارند. تعداد افرادی که گیاهخوار شده اند همچنان در حال افزایش است. حتی بچه ها هم شیرینی های کم قند را انتخاب می کنند.

در آداب و رسوم مردم انگلستان، بریتانیایی ها بیشتر و بیشتر مجبورند سخت کار کنند و زمانی برای آماده کردن وعده های غذایی خود ندارند. آنها اغلب فست فودهایی مانند همبرگر یا انواع دیگر ساندویچ را برای خوردن انتخاب می کنند.

کودکان خود را با شرکت در دروه آموزش زبان انگلیسی به کودکان برای مهاجرت آماده کنید.

آداب رسوم جشن ها و مراسم ها

آداب و رسوم مردم انگلستان ترکیبی زیبا و منحصر به فرد از چهار کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است. ترکیب همه سنت ‌های این کشورها همان چیزی می باشد که فرهنگ بریتانیا را بسیار غنی و متنوع می‌ کند. انگلیسی ها دوست دارند آن را «سرمایه فرهنگی» بنامند.

ممکن است بدانید که مردم بریتانیا در جشن ها و مراسم علاقه مند هستند تا عشق خود را به چای و خانواده سلطنتی بریتانیا به اشتراک بگذارند. با این حال، چیزهای زیادی وجود دارد که باید درباره فرهنگ، آداب و رسوم و سنت های بریتانیا یاد بگیرید.

جشن در کشور انگلستان

احترام گذاشتن

بریتانیایی ها در مورد وقت شناس بودن بسیار سختگیر هستند. اگر یک بار در قرار خود دیر حاضر شدید، با این خصلت مردم انگلستان روبرو خواهید شد. بریتانیایی ها دیرکردن را بی احترامی و بی ادبی می دانند، به خصوص در مهمانی های شام خصوصی یا قرار کاری آن را در آداب و رسوم مردم انگلستان بد مد نظر می گیرند.

اگر نمی توانید به موقع به مکان یا رویدادی برسید، مطمئن شوید که از قبل میزبان را مطلع کرده اید. مردم بریتانیا دوست دارند از قوانین پیروی کنند، به خصوص وقتی صحبت از انتظار در یک صف باشد، چه در سوپرمارکت یا سینما این را رعایت می کنند.

صرف نظر از اینکه با چه کسی صحبت می کنید، مودب بودن همیشه در بین بریتانیایی ها مورد توجه واقع می شود. مردم بریتانیا خیره شدن در چشمان کسی را برای مدت طولانی صحیح نمی دانند. بیشتر آنها از تماس چشمی طولانی احساس خوبی ندارند و ترجیح می دهند به طور کلی از آن اجتناب کنند.

از دیگر آداب و رسوم مردم انگلستان این است که آنها در مورد احترام به افراد مسن بسیار جدی بوده و عاشق کمک به معلولان هستند. قوانین حمل و نقل عمومی شامل واگذاری صندلی خود برای افراد مسن و معلول است.

جوانمردی نیز در میان مردم بریتانیا ضروری است و الگویی برای بقیه جهان است که در آن مردان دری را به روی یک خانم باز می کنند یا وقتی خانمی وارد اتاق می شود، بلند می شوند.

دست دادن 2 آقا

خانواده

اگرچه مردم بریتانیا به رفتار سرد با دیگران شهرت دارند، اما در کمال تعجب، آنها بوسه بر گونه را به عنوان نوعی احوالپرسی دوست دارند. هنگام احوالپرسی با یک دوست خوب یا یکی از اعضای خانواده در بریتانیا، به سادگی با آنها دست می دهند.

اگر دوست صمیمی یا یکی از اعضای خانواده نیستید، لمس فیزیکی عجیب و غریب تلقی می ‌شود و دست دادن یا لبخند می ‌تواند عکس العمل هایی را به همراه داشته باشد. خانواده در آداب و رسوم مردم انگلستان مردم انگلستان جایگاه ویژه ای داشته و آداب خاصی برای ارتباط با آنها تعریف شده است.

از سویی دیگر، آنها صرف نظر از رابطه، وقتی با کسی صحبت می کنند، همواره با فاصله مناسب این کار را انجام می دهند. زیرا دوست دارند یک فاصله اجتماعی قابل قبول، بین آنها و کسانی که با آنها صحبت می ‌کنند حفظ شود.

بنابراین، اگر در هر موقعیت اجتماعی به فضای شخصی افراد احترام نگذارید، رفتاری دور از ادب محسوب می شود.

جمع بندی

طنز بریتانیایی مملو از کنایه است، بنابراین اگر حساس هستید و به راحتی از این برخورد دلگیر می ‌شوید، هنگام معاشرت با یک بریتانیایی آماده شنیدن کنایه ها باشید. طعنه آنها از کیفیت بالایی برخوردار است، بنابراین خارجی ها و بازدیدکنندگان معمولاً در مورد اینکه آیا آنها شوخی می کنند یا نه سردرگم می شوند.

از سویی دیگر، از مهم ترین بخش آداب و رسوم مردم انگلستان هدیه دادن است. هدیه دادن و گرفتن هدیه برای مردم بریتانیا یک سنت است، به خصوص زمانی که شخصی شما را به خانه خود دعوت می کند. یک هدیه نمادین مانند شکلات، گل یا یک بطری نوشیدنی کافی است.

سوالات متداول

دین مردم انگلستان چیست؟

تخمین که زده شده مردم انگلستان 30 در صد هیج دینی ندارند و بیشتر جمعت پیرو کلیسای انگلستان بوده و 10 درصد مردم این کشور به مذهب کاتولیک اعتقاد دارند.

رفتار مردم انگلستان با ایرانیان چگونه است؟

در کشور انگلستان ملیت های زیادی وجود دارد که اگر طبق آداب و رسوم مردم انگلستان پیش بریود کشور آرامی خواهد بود برای زندگی برای ایرانیان.

منابع

 wildernessengland, projectbritain

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *