برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

گرامر زبان انگلیسی چند بخش دارد؟

انواع گرامر زبان انگلیسی

گرامر زبان انگلیسی مجموعه‌ ای از قواعد و الگو های زبان انگلیسی است که برای صحیح و درست صحبت کردن، نوشتن و فهمیدن زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است. گرامر شامل قواعد مختلفی مانند ساختار جملات، زمان‌ ها، صفات، قید ها، حروف اضافه و …است. با آموزش آنلاین زبان انگلیسی و یادگیری گرامر آن، فرد می ‌تواند به خوبی با دستور زبان انگلیسی آشنا شود و جملات از آن استفاده کند.

گرامر زبان انگلیسی چند بخش دارد؟

گرامر زبان انگلیسی دارای چند بخش است؟

گرامر انگلیسی شامل چند بخش است که عبارتند از:

Parts of speech

این بخش شامل دسته ‌بندی کلمات به عنوان اسم، فعل، صفت، قید، حرف و غیره می‌ شود.

Sentence structure

در این بخش از گرامر زبان انگلیسی ساختار جملات و نحوه قرارگیری کلمات در جمله بررسی می‌ شود.

Tenses

زمان ‌های گذشته، حال و آینده در این بخش مورد بررسی قرار می‌ گیرند.

Modal verbs

فعل‌ های کمکی در گرامر زبان انگلیسی مثل can، could، may، might، must، shall، should، will و  would در این بخش مورد بحث قرار می‌ گیرند.

Conditionals

در این بخش نحوه استفاده از شرطی if و نوع شروط first conditional، second conditional  توضیح داده می ‌شود.

Passive voice

در این بخش از گرامر زبان انگلیسی نحوه تبدیل جملات فعال به جملات ساکت passive توضیح داده می‌ شود.

Reported speech

در این بخش نحوه گزارش دادن صحبت‌ های دیگران توضیح داده می ‌شود.

Punctuation

در این بخش از گرامر زبان انگلیسی نحوه استفاده از نشانه‌ گذاری comma period،  question mark و غیره در جملات بررسی می ‌شود.

گرامر زبان انگلیسی چند بخش دارد؟

چرا دانستن گرامر و قواعد زبان انگلیسی دارای اهمیت است؟!

یادگیری گرامر انگلیسی به شما کمک می ‌کند تا بهتر و دقیق ‌تر صحبت کنید، مطالعه و نوشتن را بهبود بخشید و درک بهتری از مفاهیم زبان انگلیسی داشته باشید. همچنین.گرامر زبان انگلیسی یک پایه قوی برای یادگیری مهارت‌.های دیگر زبان  مانند خواندن، شنیدن و تلفظ است.

درک صحیح گرامر انگلیسی به شما کمک می‌ کند تا بتوانید از طریق خود آموزان و سایر افراد غیر بومی صحبت کنید. در نهایت، چون گرامر انگلیسی بخش جدای از آزمون‌ های استخدام و تحصيلي است، یاد گيري صحیح گرامر به شما كمك خواهد كرد تا در اين آزمون‌ ها عملكردي بهتر داشته باشيد.

ورود زبان انگلیسی به ایران

زبان انگلیسی در ایران به عنوان یک زبان خارجی مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از افراد در سطوح مختلف گرامر زبان انگلیسی را یاد می‌ گیرند. در دوره ‌های تحصیلی، زبان انگلیسی به عنوان یک درس الزامی در بسیاری از مقاطع تحصیلی وجود دارد و همچنین در دوره‌ های آموزش زبان نیز به صورت جداگانه تدریس می ‌شود. آموزش زبان انلگیسی به کودکان نیز امروزه بسیار رونق پیدا کرده و اکثر والدین به دنبال شیوه های نوین برای یادگیری زبان به کودکانشان می باشند.

علاوه بر این، با توجه به رشد صنعت گردشگری و همچنین نقش بین‌ المللی کشور، زبان انگلیسی به عنوان یک زبان کاربردی در حوزه‌ های مختلف شغلی نظیر تجارت، فناوری، پزشکی و …. نقش بسزایی دارد.

امروزه با پیدایش روش‌ های جدید آموزش زبان، همچنین فضای مجازی و رسانه‌ های جمعي، امکان یادگیری زبان انگلیسی در هر سن و سطحی برای علاقه‌ مندان فراهم شده است.

گرام زبان انگلیسی

برای یادگیری بهتر گرامر انگلیسی چه کنیم

همانطور که می دانید زبان انگلیسی بسیار فرار می باشد و برای یادگیری آن باید از متدهای جدید و موثر استفاده کنید در ادامه برخی از این روش ها را ذکر می کنیم

خواندن متون انگلیسی

برای یاد گریری گرامر زبان انگلیسی خواندن متون انگلیسی با گرامر و واژگان جدید آشنا می شوید و با تمرین بیشتر قادر به استفاده صحیح از آن ها خواهید بود.

استفاده از منابع آموزشی

منابع آموزشی مثل کتاب های گرامر، دوره های آموزشی و ویدئو های آموزشی مفید هستند.

تمرین کردن

تمرین کافی در استفاده از گرامر زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا با ساختار های گرامری بیشتر آشنا شده و قادر به استفاده صحیح از آن ها خواهید بود.

استفاده از نرم افزار های گرامر

نرم افزار های گسترده ای برای چک کردن دستور زبان در دستورالعمل های نوشتاری وجود دارد.

پذیرفتن خطا های خود

پذیرفتن خطاهای خود و تلاش برای بهبود آن ها، به شما کمک می کند تا گرامر زبان انگلیسی را بهتر فهمیده و بهبود پیدا کنید.

در فراگیری گرامر چه مباحثی اولویت دارند؟

مباحثی که در یادگیری گرامر باید به آن توجه کنید عبارتند از:

قواعد اساسی

در ابتدا یادگیری گرامر زبان انگلیسی باید با قواعد اساسی زبان آشنا شوید. مانند قواعد فعل، صفت، قید و حروف اضافه.

ساختار جملات

باید با ساختار جملات مختلف آشنا شوید و بتوانید جملات را به درستی تشکیل دهید.

تفاوت‌ های گرامری

باید تفاوت‌ های گرامری مانند زمان‌ های مختلف، صورت ‌های مختلف فعل و … را بشناسید.

کاربردهای گرامر

باید کاربرد های گرامر زبان انگلیسی را در جملات و مکالمات واقعی فرا بگیرید تا بتوانید به درستی از آن‌ ها استفاده کنید.

تمرین و تکرار

نکته مهم در یادگیری گرامر زبان، تمرین و تکرار است. باید با حل تمرین  و تکرار مکالمه، گرامر زبان را بهتر فرا بگیرید.

روش های یادگیری گرامر زبان انگلیسی

انواع گرامر

این بخش شامل گرامر آیلتس، تافل و گرامر PTE‌ می شود.

گرامر زبان انگلیسی آیلتس

آیلتس یکی از مدارک زبان انگلیسی است برای گرفتن آن باید مقررات آزمون آیلتس را آشنا باشیم. گرامر آیلتس نیز شامل مجموعه‌ای از قواعد گرامری است که برای آزمون آیلتس بسیار مهم هستند. این قواعد شامل ساختار جملات، افعال، صفات، حروف اضافه و … می‌ شود. در آزمون آیلتس دانشجویان باید توانایی استفاده صحیح از قواعد گرامری را در نوشتار و گفتار خود نشان دهند. بنابراین مطالعه و فراگیری قواعد گرامر آیلتس بسیار مهم است تا به دانشجویان کمک کند تا به بهبود مهارت‌ های نوشتاری و گفتاری خود بپردازند.

گرامر تافل

تافل یکی از معتبرترین آزمون ‌های زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی در کشور های انگلیسی ‌زبان است. گرامر تافل شامل قواعد گرامر زبان انگلیسی است که در آزمون تافل به کار می ‌روند. برخلاف سایر آزمون‌ های زبان، تافل به شکل الکترونیک برگزار می ‌شود و شامل چهار بخش Reading،Li، Speaking  و Writing است.

در هر چهار بخش، دانشجو باید قواعد گرامری را به خوبی بداند تا بتواند با موفقیت در آزمون عمل کند. قابل ذکر است که در تافل، نمرات گسترده ‌ای از صفر تا صد داده می ‌شود و نمره حداقل قابل قبول در هر بخش نيز متفاوت است.

گرامر PTE

گرامر زبان انگلیسی PTE به معنی آزمون زبان انگلیسی پیشرفته است و یکی از آزمون‌ های بین المللی است که برای سنجش توانایی زبان انگلیسی داوطلبان در چهار مهارت شنیدار،  نوشتاری، خواندنی  و صحبت کردن طراحی شده است.

PTE یک آزمون کامپیوتری است و در بسیاری از کشور ها به عنوان گزینه ‌ای برای آزمون‌ های دولتی و تحصیلات بالاتر قابل قبول است. با تلاش و تمرین داوطلبان می ‌توانند نمرات بالاتر در این آزمون را کسب کرده و به هدف خود در حوزه تحصیلات، شغل و مهاجرت نزدیک شوند.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا به تعریف گرامر زبان انگلیسی پرداخته و بخش ‌های مختلف آن را معرفی کنیم. همچنین راه هایی را برای افزایش فراگیری گرامر زبان انگلیسی را پیشنهاد دادیم. مباحثی را نیز که هنگام آموزش در اولویت یاد گیری هستند برای تان مشخص کردیم.

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *