برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

5 کتاب یادگیری زبان کودک

کتاب یادگیری زبان کودک

بهترین سن برای یادگیری زبان دوم سن ۳ تا ۴ سالگی است‌. ذهن کودکان در این سنین باز تر بوده و قادر به درک معنا و مفهوم کلمات ناآشنا می باشد. والدین با تشویق کودکان به یادگیری زبان و خرید کتاب یادگیری زبان کودک می توانند موجب شکل گیری علاقه در کودکان شوند و کلاس های آموزش زبان انگلیسی به کودکان را به یادگیری زبان دوم علاقه مند کنند.

همچنین نحوه آموزش زبان خارجی به کودکان اهمیت زیادی در روند یادگیری دارد، چرا که کودکان در این سنین بیشتر به بازی کردن فکر می کنند. بنابراین باید کتاب داستان وار و جالبی برای آموزش زبان به کودکان استفاده شود تا کودک علاقه ای در به دنبال کردن داستان و یادگیری آنلاین زبان انگلیسی داشته باشد. کتاب های آموزش زبان کودکان تنوع زیادی دارند و در این مقاله معروف ترین آن ها معرفی می شوند.

کتاب یادگیری زبان کودک this is me

کتاب آموزش زبان This Is Me، مناسب رنج سنی ۵ تا ۱۱ سال بوده و به آموزش روی چهار مهارت اصلی زبانی کمک می کند. این کتاب برای مبتدی ها طراحی شده است و در هر صفحه از کتاب دستورالعمل کار درج شده تا والدین بتوانند در خانه با فرزند خود کار کنند.

کتاب This Is Me دارای فلش کارت برای یادگیری لغات و الفبا می باشد که کودک می تواند به راحتی با استفاده از فلش کارت های این کتاب الفبا و لغات انگلیسی را بیاموزد و در ذهن وی ثبت و ضبط شود. کتاب یادگیری زبان کودک This Is M موضوع بسیار جالب و هیجان انگیزی دارد به طوری که بسیاری از دبیران علاقمند هستند این کتاب را به زبان آموزانی کودک تدریس کنند.

این کتاب بسیاری از موضوعات مرتبط با زندگی روزمره انسان ها را پوشش داده که می‌ توان به عواطف و احساسات، روابط اجتماعی و خانوادگی همچنین موضوعات مربوط به کشورها را اشاره کرد. بنابراین با داشتن تنوع موضوعات می تواند برای کودک سرگرم کننده و آموزنده باشد. و همچنین میتوان کودکان خود را با شرکت در دوره آموزش آنلاین آیلتس آماده گرفتن مدرگ گنید

 کتاب یادگیری زبان کودک this is me

مجموعه کتاب های یادگیری زبان کودکان  Family and Friends

اولین کتاب این مجموعه برای سطح مبتدی طراحی شده است که دارای تصاویر جذاب و سرگرم کننده می باشد و بهتر است بگوییم این سطح برای کودکان طراحی شده است.

کتاب کتاب یادگیری زبان کودک فمیلی اند فرندز دارای موضوعات متنوع و سرگرم کننده برای کودکان می‌ باشد و در حین اینکه جنبه آموزشی دارد کودکان را سرگرم می‌ کند و کودکان را در زندگی روزمره و عادی با موضوعات مختلفی آشنا می کند.

در سطح ۵ موضوعات کم کم پیشرفته می‌ شوند و موضوعات مختلف از جمله اسباب و اثاثیه، محیط زیست و حیوانات، کشورهای مختلف و دانشمندان و سایر موضوعات مشابه را پوشش می دهد. این سطح هم برای نوجوانان مناسب بوده و هم کودکان می‌ توانند با طی سطوح زبان این سطح را بیاموزند.

مجموعه کتاب های یادگیری زبان انگلیسی کودکان  Let’s Go

مجموعه کتاب‌ های Lets Go برای کودکان مبتدی طراحی شده است و به شکل کامل بخش های الفبا، گرامر و فونیکس را پوشش می‌ دهد.

کتاب یادگیری زبان کودک Lets Go موضوعات بسیار متنوع و سرگرم کننده ای دارد به گونه ای که دارای انواع گفت و گو های دونفره و بازی ها، رقص های شاد و آهنگ های شاد و تصاویر رنگی می باشد و کودک می‌ تواند با خواندن کتاب و یادگیری زبان انگلیسی لحظات شادی را سپری کند. کودک با خواندن این کتاب مهارت های ارتباطی خود را تقویت می کند.

کتاب یادگیری زبان کودک let's go

کتاب یادگیری زبان انگلیسی کودکان  ELS Beginner

یادگیری زبان انگلیسی برای مبتدیان به خصوص کودکان ممکن است سخت به نظر برسد اما اگر زبان انگلیسی توسط معلمین با تجربه به خصوص با کتاب یادگیری زبان کودک مناسب تدریس شود پروسه یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان آسان تر و کوتاهتر می شود.

یکی از بهترین کتاب های زبان انگلیسی برای کودکان که توسط نویسندگان باتجربه مانند Dianne Ramdeholl و Linda Robbin نوشته شده است کتاب آموزش زبان انگلیسی ESL Beginnerمی باشد. این کتاب مهارت های گرامری را توسعه می‌ دهد و دارای بخش های مختلف گرامر و لغات می باشد. نکته جالب در مورد این کتاب خودآموز بودن آن است.

کتاب یادگیری زبان کودکان Side by Side

کتاب یادگیری زبان کودک Side by Side برای تمام زبان آموزان مبتدی طراحی شده تا با خواندن این کتاب به راحتی بتوانند چهار مهارت اصلی زبان خود را تقویت کنند. این کتاب دارای یک جلد کتاب کار و جلد راهنمای معلم می باشد.

زبان آموزان می توانند از طریق فلش کارت کلمات جدیدی بیاموزند و مهارت های خود را از طریق بازی تقویت کنند. این کتاب با تمرکز بر روی هر چهار مهارت اصلی زبانی می تواند در مدت کمی مهارت زبانی را در زبان آموزان مبتدی تقویت کند.

همچنین کودکان می‌ توانند از طریق گوش دادن به فایل های صوتی کتاب و حل تمرینات کتاب کار و همچنین حل تست ها واژگان جدید بیاموزند و زبان خود را تقویت کنند.

کتاب یادگیری زبان کودک side by side

جمع بندی

بسیاری از والدین فکر می کنند با تهیه ویدیو های آموزشی می توانند مهارت های زبانی را در کودکان خود تقویت کنند اما تنها دیدن ویدیو های آموزشی کافی نیست و در کنار آن باید کتاب یادگیری زبان کودک برای حل تمرینات و یادگیری گرامر و تقویت چهار مهارت اصلی زبانی را استفاده کرد تا نتیجه بخش و سودمند باشد.

بنابراین بهترین کار برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان این است که کتاب مناسب با سن آن ها را خریداری کنید تا کودک با خواندن آن زبان انگلیسی را بیاموزد.

کتاب های زیادی توسط معلمان با تجربه خارجی برای یادگیری زبان به کودکان سراسر جهان نوشته شده اند و هر کدام دارای ویژگی ها و امکانات مختلفی می باشند. کودکان می توانند با استفاده از مجموعه کتاب‌ هایی که در این مقاله معرفی شد سطح به سطح زبان انگلیسی را بیاموزند.

سوالات متداول

  • کدام یک از کتاب ها روش آموزش والیدین به کودک را دارد؟

کتاب یادگیری زبان کودک ESL Beginner یک بخش به نام دستورالعمل خواندن کتاب دارد و والدین می توانند این کتاب را به صورت خودآموز در خانه به کودکان خود بیاموزند.

  • کدام یک از کتاب ها روی 2 لهجه بیریتیش و آمریکایی کار می کند؟

کتاب Family and Friends در 2 لهجه طراحی شده و بعد از سطح  1باید لهجه مورد نظر خود را امریکن یا بریتیش انتخاب کنید و متناسب با لهجه انتخابی کتاب را خریداری کنید.

منابع

gosafir, maktabkhooneh

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *