برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

کاربرد علائم نگارشی در زبان انگلیسی

علائم نگارشی در زبان انگلیسی

علائم نگارشی جزو پرکاربردترین بخش های نگارش زبان انگلیسی هستند و تنوع زیادی دارند. کاربرد علائم نگارشی در زبان انگلیسی مانند دیگر زبان ها، آرایش و زیبایی ظاهری جمله محسوب می شود. با کمک این علائم می توان معنای جمله را تغییر داد و به تلفظ صحیح واژگانی که در جمله استفاده می شوند، کمک کرد.

اگر قصد شروع نگارش یک مقاله به زبان انگلیسی را دارید؛ متقاضی آزمون های زبان با بخش نوشتار هستید یا قصد فعالیت به عنوان مترجم زبان انگلیسی را دارید؛ باید با کاربرد علائم نگارشی در زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید. ما به شما در دوره یادگیری آنلاین زبان انگلیسی تمام موارد را آموزش میدهیم و در این مطلب قصد صحبت در مورد مهم ترین علامت های نگارشی در انگلیسی و کاربرد آن ها را داریم.

لزوم تسلط به علائم نگارشی در آزمون ها

علائم نگارشی در زبان انگلیسی

علامت گذاری در زبان انگلیسی به منظور اضافه کردن تاکید و ایجاد آهنگ در نوشتار استفاده می شود. کاربرد علائم نگارشی در زبان انگلیسی بسیار زیاد است. کاربرد و نحوه استفاده از این علائم در جمله جزو اولین مواردی بوده که در نگارش زبان انگلیسی آموزش داده می شود. با این وجود هنوز هم بسیاری از نویسندگان، به خصوص نویسندگان غیر انگلیسی زبان، با کاربرد صحیح این علائم آشنایی ندارند.

 اگر علائم نگارشی برای شما گیج کننده هستند، نگران نباشید زیرا تنها نیستید. حتی بسیاری از افرادی که زبان مادری آن ها انگلیسی است هم در استفاده از این علائم دچار مشکل می شوند. استفاده درست از این علائم که شامل 16 مورد هستند نیاز به تکرار، تمرین و مطالعه متون انگلیسی دارد. در ادامه با 7 علامت رایج و پرکاربرد در این زبان آشنا خواهید شد. کودکان شما می تواند در دوره آموزش زبان انگلیسی کودکان موارد نگارشی را به خوبی درک کنند.

لزوم تسلط به علائم نگارشی در آزمون ها

(,) Comma

کاما یا ویرگول یکی از پرکاربردترین علائم نگارشی در زبان انگلیسی است. از این علامت برای جدا کردن دو جمله مرتبط استفاده می شود. اگر قصد ترکیب دو جمله را دارید که معنای نزدیکی داشته یا به هم اشاره دارند، باید از این علامت استفاده کنید. این علامت همچنین برای جداسازی صفات، قیدها و کلمات پشت سر هم در یک جمله استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای این علامت نگارشی می توان به جداسازی اسامی از جمله اشاره کرد. به علاوه، در جملاتی که کلمات نه و بله آورده شود هم  از این علامت برای جداسازی استفاده می شود. کاما برای جدا کردن تاریخ، آدرس و مکان های جغرافیایی به کار می رود. به طور کل می توان گفت که کاربرد این علامت در زبان انگلیسی نسبت به دیگر علائم نگارشی بیشتر است. از نمونه کاربردهای این علامت در زبان انگلیسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • I went to the park, and then I went out for dinner
  • Sara met her doctor on May 14, 2022 in Paris

(?) Question Mark

علامت سوال یکی از شناخته شده ترین علائم نگارشی در زبان انگلیسی با کاربردی مشخص است. این علامت در انتهای جملات پرسشی قرار می گیرد و هر جایی که باشد، مفهوم سوال و انتظار برای پاسخ دارد. یک مثال برای این علامت نگارشی عبارت است از:

?How are you

(.) Full Stop

نقطه کامل یکی دیگر از علائم نگارشی در زبان انگلیسی است که در انگلیسی آمریکایی به آن Period گفته می شود. این علامت در همه زبان ها کاربردی یکسان دارد و در تمام متون با هر تعداد کلمه ای استفاده می شود. رایج ترین کاربرد این علامت، بستن جملات و به اتمام رساندن آن ها است. برای مشخص کردن کلمات اختصاری، به جای اعشار در نوشتن اعداد و غیره نیز از این علامت استفاده می شود. چند مثال از کاربرد این علامت نگارشی به شرح زیر است:

.He is happy

.Dr. Amy Examined his patient

  1. 24

(” “) Quotation Mark

کاربرد نقل قول در زبان انگلیسی، مشابه زبان فارسی است. زمانی که قصد استفاده از جمله ای را دارید که توسط شخص دیگر گفته شده، باید از این علامت استفاده کنید. از این علامت برای نمایش گفتگو میان دو یا چند نفر هم استفاده می شود. برای مثال:

“I don’t like this,” said Mark.

(!) Exclamation Mark

اگر در نوشته شما جمله شگفت انگیزی وجود دارد، باید از این علامت استفاده کنید. علامت تعجب هم در وسط و هم در انتهای جمله استفاده می شود؛ اما بیشترین کاربرد این علامت در انتهای جملات و به عنوان نقطه است. از این علامت برای بیان احساسات، هیجان یا در جملات دستوری هم استفاده می شود. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

.”Holy cow!” screamed Jane

!My mother-in-law’s rants make me furious

(:) Colon

این علامت از دیگر علائم نگارشی در زبان انگلیسی است که در بیشتر متون استفاده  می شود. علامت دو نقطه نیز مانند کاما یا نقطه، کاربردهای مختلفی دارد که یکی از آن ها بیان نقل قول، مثال و ارائه توضیحات است. از این علامت برای بیان دو جمله مستقل که جمله دوم کامل کننده جمله اول باشد هم استفاده می شود. کاربرد دیگر این علامت، تاکید بر یک کلمه یا موضوع است. چند مثال کاربردی برای این علامت پر مصرف در زبان انگلیسی عبارتند از:

The Bridge keeper asked me three questions: what is your name, what is your quest, what is your favorite color.

I only hate one vegetable: parsley

علائم نگارشی در کیبورد کامپیوتر

(;) Semicolon

در نهایت آخرین علامت نگارشی که در این مطلب به معرفی آن می پردازیم، نقطه ویرگول است. این علامت برای تفکیک دو عبارت مستقل یا دو جمله اصلی با مفهوم یا رابطه نزدیک استفاده می شود. نقطه ویرگول در واقع پیوند و ارتباط دهنده دو جمله است. این علامت زمانی استفاده می شود که نقطه مفهوم جمله را تغییر داده و ویرگول غیرقابل استفاده باشد.

از این علامت همچنین زمانی که قصد لیست کردن کلمات مشخص با معنای کامل در یک جمله را داریم، استفاده می کنیم. به عنوان مثالی برای درک بهتر این علامت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

.James Left a mess at his desk after he left work; Sarah had to clean it up

.I’ve visited Cleveland, Ohio; Los Angeles, California; and St. Louis, Missouri

جمع بندی

با توجه به مزایای فراوان و کاربرد علائم نگارشی در زبان انگلیسی آشنایی با آن ها برای تمام نویسندگان این زبان الزامی است. متونی که بدون علائم نگارشی یا با استفاده نادرست از آن ها نگارش می شوند، اغلب معنای درستی ندارند. استفاده نامناسب از این علائم باعث سردرگمی خواننده و کاهش ارزش معنایی جمله می شود. استفاده از این علائم حتی در نوشته های روزمره هم اهمیت زیادی دارد تا متنی زیباتر و کامل تر داشته باشید.

با استفاده از کلاس های آنلاین زبانسرا، می توانید قواعد استفاده از این علائم را از بهترین اساتید ایران یاد بگیرید. مجموعه ما با برگذاری کلاس هایی برای تمام سنین، به رشد سطح زبان شما کمک می کند.

سولات متداول

  • یا می‌توانم بدون استفاده از علائم نگارشی متون را بنویسم؟

بله، می‌توانید متن را بدون علائم نگارشی نوشت، اما این باعث می‌شود متن دشوار‌تر قابل فهم باشد و از جذابیت آن کاسته می‌شود.

  • آیا علائم نگارشی در آزمون‌های زبانی مهم هستند؟

بله، در آزمون‌های زبانی مانند آیلتس یا تافل، استفاده صحیح از علائم نگارشی نیز امتیازی مهم است و می‌تواند به افزایش نمره شما کمک کند.

منابع

uo peopleyour dictionary

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *