برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

جشن های معروف انگلیسی زبان ها

جشن کریسمس

یکی از راه‌های شناخت فرهنگ کشورهای مختلف، شرکت در جشن‌ها و فستیوال‌های معروف مربوط به آن کشورها است. اگر به‌تازگی به کشور انگلیس سفرکرده‌اید یا قصد کسب اطلاعات درباره جشن‌های معروف این کشور را دارید، به شما خواندن این مطلب را پیشنهاد می‌کنیم.

برای شرکت در دوره یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

جشن شکر گذاری

شرکت در جشن های معروف انگلیسی زبان ها

مهم نیست که اهل چه کشوری هستید، اگر به انگلستان سفر کنید در فستیوال‌ها و جشن‌های معروف آنجا شرکت کنید. در این جشن‌ها و فستیوال‌ها از انواع رویدادهای سرگرم‌کننده برای ایجاد محیطی هیجان‌انگیز استفاده می‌شود. برخی از روزهای سال برای انگلیسی‌زبان‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین خاطر، انگلیسی‌ها این روزهای مهم را جشن می‌گیرند. البته، این جشن‌ها در کشورهای دیگر نیز علاوه بر انگلستان برگزار می‌شوند.

دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان در آموزشگاه زبانسرا دات آی آر

جشن کریسمس

یکی از جشن‌های معروف بزرگ انگلیسی‌زبان‌ها، جشن کریسمس است. این جشن هر سال برگزار می‌شود. انگلیسی‌ها از هفته‌ها قبل از شروع کریسمس برای جشن آماده می‌شوند. در انگلیس قبل از شروع کریسمس، مقدمات جشن فراهم می‌شود. به‌عنوان‌مثال، خرید هدیه، تزئین درخت کریسمس، تهیه غذاها و نوشیدنی جزو کارهایی است که انگلیسی‌ها قبل از کریسمس انجام می‌دهند. این یک از جشن‌های معروف برای انگلیسی‌زبان‌ها بسیار مهم است و به همین خاطر هیجان زیادی برای این رویداد دارند.

یکی از سنت‌های انگلیسی‌ها، تزئین درخت کریسمس با استفاده از ریسه و چراغ‌های رنگی زیبا است. همچنین، قبل از شروع کریسمس، کوچه‌ها و خیابان‌ها نورپردازی و چراغانی می‌شود.

فروشگاه‌ها نیز به مناسب کریسمس، تغییراتی در دکوراسیون خود ایجاد کرده و به افراد تخفیف‌های ویژه‌ای می‌دهند. جشن کریسمس را می‌توان به عید نوروز ایرانی‌ها نیز تشبیه کرد. در جشن کریسمس نیز مانند عید نوروز، افراد وقت خود را در کنار خویشاوندان و دوستان خود سپری می‌کنند. اگر به انگلیس سفر کردید، حتماً یکبار هم که شده در یکی از جشن‌های معروف مثل کریسمس شرکت کنید.

دوره آموزش آنلاین آیلتس در آموزشگاه زبانسرا ‏دات آی آر

جشن هالووین

یکی از جشن‌های مهم که در انگلستان برگزار می‌شود، جشن هالووین است. جشن هالووین در واقع مخصوص افراد مسیحی است. این مراسم به مدت 3 روز برگزار می‌شود. افرادی که در جشن هالووین شرکت می‌کنند باید لباس عجیب‌وغریب یا ترسناک بپوشند و چهره‌های وحشتناکی برای خود بسازند.

معمولاً تم لباس‌های شرکت‌کنندگان در جشن هالووین به رنگ مشکی و نارنجی انتخاب می‌شود. یکی از رسوم این جشن، روشن‌کردن شمع در داخل کدوتنبل یا گوشه منازل است. به‌علاوه برای ایجاد شور و هیجان بیشتر، آتش‌بازی هم در این جشن انجام می‌شود. اگر می‌خواهید در رویدادی خاص و هیجان‌انگیز شرکت کنید، شرکت در جشن هالووین بهترین گزینه است. این یکی از جشن‌های معروف برای انگلیسی‌زبان‌ها است که اهمیت زیادی دارد.

جشن هالوین که جز جشن های معروف انگلیسی زبان ها می باشد

روز ولنتاین

روز عشق یا روز ولنتاین در تاریخ 25 بهمن برگزار می‌شود. در تاریخ  14 فوریه، انگلیسی‌زبان‌ها روز ولنتاین یا عشق را جشن می‌گیرند. روز ولنتاین یا روز عشق، تنها مختص انگلیسی‌زبان‌ها نیست. بلکه افراد در سرتاسر دنیا، روز عشق را همراه با عزیزان   خود جشن می‌گیرند. این روز برای افرادی که به هم علاقه‌مند هستند، یک روز فراموش‌نشدنی و هیجان‌انگیز است.

روز ولنتاین در واقع روز ابزار عشق و محبت به افرادی است که به آنها علاقه مند هستیم. در روز ولنتاین، افرادی که عاشق هم هستند، به یکدیگر کادوهای به‌یادماندنی هدیه می‌شود. دعوت به یک شام و گفتگوی رمانتیک نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای جشن ولنتاین باشد.

روز شکر گزاری

انگلیسی‌زبان‌ها جشنی مخصوص شکرگزاری دارند. جشن روز شکرگزاری در چهارمین پنجشنبه نوامبر برگزار می‌شود. ریشه جشن شکرگزاری به سال‌ها قبل برمی‌گردد. این فستیوال به‌منظور شکرگزاری از داشته‌ها و نعمت‌ها برگزار می‌شود. انگلیسی‌ها برای برگزاری جشن روز شکرگزاری اهمیت زیادی قائل هستند. از مراسمات جشن شکرگزاری می‌توان به رژه‌های محلی، تهیه غذا برای نیازمندان و… اشاره کرد که یکی از جشن‌های معروف انگلیسی‌زبان‌ها است.

عید پاک

یکی از رویدادها و جشن‌های معروف و مهم انگلیسی‌زبان‌ها، مراسم عید پاک است. عید پاک در تاریخ 22 مارس تا 25 آوریل برگزار می‌شود. عید پاک جزو مراسمت افراد مسیحی است. مسیحی‌ها، فرارسیدن فصل بهار را با اعیاد خاص جشن می‌گیرند. در کشور انگلستان، برگزاری مراسم عید پاک بسیار رایج است. برخی از مراسمات عید پاک در کلیسا و بقیه جشن‌ها در محیط باز برگزار می‌شوند. اگر می‌خواهید بافرهنگ و اعتقادات انگلیسی‌ها بیشتر آشنا شوید، به شما شرکت در جشن عید پاک را پیشنهاد می‌کنیم.

جشن بالون

یکی از جشن‌های معروف کشور انگلیس، جشنواره بالون است. این جشن در فضای باز صورت می‌گیرد. معمولاً انگلیسی‌ها به همراه خانواده برای شرکت در جشن بالون حضور پیدا می‌کنند. جشن بالون در نزدیکی عمارت اشتون کورت برگزار می‌شود. انواع وسایل بازی نیز در اطراف این مکان وجود دارد؛ بنابراین، بعد از شرکت در جشن بالون می‌توانید در کنار خانواده روز هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده‌ای را تجربه کنید.

جشن بالن

سخن آخر

یکی از راه‌های شناخت فرهنگ، آداب‌ورسوم و سنت‌های یک جامعه، آشنایی با جشن‌های معروف و مراسمات آن کشور است. هر کشوری برخی از مراسمات مخصوص به خود را دارد. البته، برخی از این جشن‌ها در بین کشورهای مختلف رایج است. به‌عنوان‌مثال، جشن کریسمس، هالووین، روز شکرگزاری، ولنتاین و عید پاک تنها مختص به کشور انگلیس نیستند. این جشن‌ها هر ساله در کشورهای مختلف برگزار می‌شوند. هر کدام از این جشن‌ها با آداب‌ورسوم خاصی برگزار می‌شوند. اگر قصد سفر به انگلستان را دارید، تاریخ سفر خود را به بازه‌های زمانی برگزاری مراسمات عید پاک، کریسمس و هالووین موکول کنید.

سوالات متداول

جشن هالووین در چه تاریخی برگذار می شود؟

برای دریافت سوال خود به صفحه جشن هالووین مراجعه کنید.

کدام جشن به عید نوروز ما ایرانی ها نزدک تر است؟

جشن کریسمس

منبع

tv-english

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *