برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران چگونه است؟

معرفی آزمون آیلتس جنرال

زمانی که تصمیم به شرکت در آزمون آیلتس جنرال می‌گیرید، دغدغه‌ها و سوالات متعددی در ذهن ما درباره نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران شکل می‌گیرد. از روند ثبت نام تا محل برگزاری و نحوه آمادگی، هر کدام از این مراحل اهمیت خاص خود را دارند. ما به شرح این جزئیات خواهیم پرداخت تا اطلاعات دقیق درباره مراحل ثبت نام، موارد مورد نیاز، محل‌های برگزاری و توصیه‌های کاربردی برای آمادگی کامل در این آزمون مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین، به نکات مهمی‌که برای شرکت‌کنندگان در آزمون آیلتس در ایران مفید و ضروری است، پرداخته خواهد شد.

اما انتخاب نوع آزمون آیلتس به جواب سوال هدف شما از مهاجرت چیست؟ بستگی دارد. بنابراین اگر قصدتان از مهاجرت را می‌دانید و جوابتان مهاجرت غیر تحصیلی است، شما باید در آزمون آیلتش جنرال شرکت کنید. برای شرکت در آیلتس ابتدا باید آمادگی شرکت در این آزمون را کسب کنید. برای کسب این آمادگی می‌توانید در دوره های آموزش آنلاین آیلتس زبانسرا شرکت کنید.

نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران

نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران به چه صورت است؟

آزمون آیلتس جنرال در ایران به منظور ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی شرکت‌کنندگان برای مهاجرت غیر تحصیلی و شغل برگزار می‌شود. با شرکت در این آزمون و کسب نمره کافی در آن می‌توانید به کشور های مختلف از جمله انگلستان، استرالیا و کانادا مهاجرت کنید. این آزمون مناسب کسانی است که با هدف شغلی قصد مهاجرت دارند. همچنین آزمون آیلتس جنرال برای کسانی که متقاضی تحصیل در مدرک های پایین تر هستند مناسب است. این امر شامل مدرسه یا یک کالج انگلیسی زبان خواهد شد.

در ادامه به نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران و جزئیات مراحل ثبت نام، محل‌های برگزاری، ساختار آزمون و توصیه‌های مهم برای آمادگی بهینه برای آزمون آیلتس جنرال در ایران خواهیم پرداخت. اطلاعات دقیق در این زمینه، باعث می‌شود شما با اطمینان و موفقیت بیشتری در این آزمون شرکت کنید.

تفاوت آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک

همه آزمون های آیلتس شکل یکسانی دارند و از چهار مرحله تشکیل می‌شوند. تفاوت آن ها در این چهار بخش در بخش نوشتاری است که امکان دارد سوالات آن به چهل عدد نیز برسد. این چهل سوال می‌توانند در نوع مطالب و سوالات تفاوت داشته باشند. معمولا تسک هایی که برای این قسمت در آیلتس آکادمیک در نظر گرفته می‌شود از بخش ها و مقالات تخصصی بوده و شما باید به حدی در آن ها تسلط داشته باشید که بتوانید متناسب با موضوع این قسمت را تکمیل کنید. بر خلاف آن در آزمون آیلتس جنرال، تسک های قسمت نوشتاری ساده تر هستند و بیشتر موضوعاتی مانند مجلات و کتاب های راهنما را در بر خواهند گرفت. تفاوتی در نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران و آزمون آکادمیک وجود ندارد. اما تفاوت ها آن در نوع مدرک به شرح زیر تفکیک می‌شوند:

آیلتس جنرال:

آیلتس جنرال برای افرادی طراحی شده است که می‌خواهند در کشورهای خارجی به عنوان مهاجر یا برای کار و تحصیلات کلان‌شهرها اقدام کنند. این نوع آزمون به شرکت‌کنندگان امتیاز دهی می‌کند که نشانگر توانایی استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت‌های روزمره و کاربردی است.

آیلتس آکادمیک:

آیلتس آکادمیک برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند به تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بین‌المللی در کشورهای خارجی بپردازند. این نوع آزمون به شرکت‌کنندگان امتیاز دهی می‌کند که نشانگر توانایی استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت‌های تحصیلی و تخصصی است. اگر قصد دارید در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت کنید، پیشنهاد می کنم مقاله آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟  زبانسرا را مطالعه کنید.

از این‌رو، انتخاب نوع آزمون آیلتس باید با توجه به اهداف شخصی و حرفه‌ای هر فرد صورت گیرد تا از نتیجه‌گیری دقیق و مطابق با نیازهای خود برخوردار شوند.

تفاوت آزمون جنرال و آیلتس

1تفاوت در بخش نوشتاریبخش نوشتاری آزمون آیلتس جنرال نسبت به آیلتس آکادمیک ساده تر است.
2تفاوت در نوع مدرکمدرک آیلتس آکادمیک برای مهاجرت تحصیلی و دانشگاه ها ولی مدرک آیلتس جنرال برای مهاجرت شغلی و ... است

چه کسانی باید در آزمون  آیلتس جنرال شرکت کنند؟

برای کسب نمره بهتر در آزمون جنرال باید با نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران آشنا باشید.این آزمون هیچ محدودیتی برای شرکت ندارد و بیشتر مناسب افرادی است که قصد خروج از کشور را دارند. شما می‌توانید با استفاده از آزمون آیلتس جنرال، در مدارس و مقاطع پیش از دانشگاه شرکت کنید و برای دانشگاه آماده شوید. برخی از دوره های کوتاه مدت که بیشتر برای آموختن مهارت خاصی هستند، به داشتن مدرک زبان نیازمند هستند که می‌توانید با دریافت آیلتس در این دوره ها شرکت کنید.

اگر شما بخواهید در کشور مد نظر خود که انگلیسی زبان است، به دنبال کار بگردید یا در یک دوره کارآموزی شرکت کنید، موافقت با درخواست شما در گرو داشتن مدرک زبان آیلتس خواهد بود. در موقعیت هایی ممکن است که شما در کشور های اروپایی یا غیر انگلیسی زبان مشغول به کار باشید.

اما یک موقعیت شغلی بهتر به شما پیشنهاد شود. در این زمان می‌توانید برای ورود به آن کشور و موافقت با درخواست جاب آفر شما، مدرک جنرال را دریافت کنید.

نحوه محاسبه نمره آزمون آیلتس جنرال

یکی از مواردی که در نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران باید به آن توجه کنید این است که اکثر کسانی که داوطلب شرکت در آزمون های آیلتس هستند، در نوع آکادمیک آن شرکت می‌کنند و فقط بیست درصد از افراد متقاضی شرکت در آزمون آیلتس جنرال خواهند بود. بزرگترین تفاوت این دو نیز در نحوه امتیاز و نمره دهی خواهد بود. بخش Reading این آزمون بیست و پنج درصد از کل نمره را به خود اختصاص خواهد داد.

با پاسخ دادن به سی سوال در آیلتس آکادمیک نمره 6 و در جنرال امتیاز 5 را خواهید گرفت. به طور کلی، آزمون آیلتس، فارغ از نوع آن سیستم امتیازدهی از صفر تا نه را خواهد داشت. اگر نمره شما از از پنج پایین تر باشد، هیچ شانسی برای کسب قبولی نخواهید داشت اما اگر نمره پنج را دریافت کنید، حداقل نمره را کسب خواهید کرد. نمره بالاتر از 6 برای بسیاری از کارفرما ها و دانشگاه ها مد نظر خواهد بود.این یکی از موارد نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران است. اگر بتوانید نمره شش به بالا را دریافت کنید، شانس زیادی برای پذیرش در اکثر برنامه ها خواهید داشت.

آزمون جنرال آنلاین و حضوری

به طور کلی، آزمون آیلتس جنرال در دو فرم آنلاین و حضوری برگزار می‌شود. در فرم آنلاین، ماژول‌های شنیداری و خوانداری به صورت الکترونیکی برگزار می‌شوند و داوطلبان می‌توانند از کامپیوترها خود آزمون دهند. در فرم حضوری، آزمون شامل ماژول‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و مکالمه است و داوطلبان در یک مرکز آزمون حضور می‌یابند تا آزمون را بدهند.

در نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران هر دو فرم آزمون به داوطلبان فرصت می‌دهند تا مهارت‌های زبان انگلیسی خود را ارزیابی کنند و برای تحصیل، کار یا مهاجرت به کشورهایی که زبان رسمی آنها انگلیسی است، آماده شوند.بنابراین، شما می‌توانید با توجه به ترجیحات و شرایط خود، یکی از دو فرم آزمون را انتخاب کرده و ثبت‌نام کنید تا برای آزمون آماده شوید.

آزمون جنرال حضوری

تاریخ برگزاری آزمون آنلاین و حضوری آیلتس جنرال

در نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران، آزمون آیلتس جنرال آنلاین، تاریخ برگزاری آزمون توسط مرکزهای آزمون مختلف تعیین می‌شود. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به وبسایت مرکزهای آزمون معتبر و انتخاب یک تاریخ آزمون در تقویم آنها، ثبت‌نام کنند. همچنین معمولاً اطلاعات درباره تاریخ‌های مختلف برگزاری آزمون در سایت رسمی آیلتس قابل دسترسی است.

به عنوان مثال، شما می‌توانید به وبسایت مرکزهای آزمون آیلتس معتبر مراجعه کنید و از تقویم آنها استفاده کنید تا تاریخ‌های مختلف برگزاری آزمون را ببینید و در زمانی که برای شما مناسب است، ثبت‌نام کنید.

نکته مهم: لطفاً در هنگام ثبت‌نام اطمینان حاصل کنید که تاریخ انتخابی شما با زمان آزمون و مهلت‌های ثبت‌نام مطابقت دارد.

تاریخ برگزاری آزمون آیلتس جنرال حضوری نیز توسط مراکز تعیین می‌شود.

به خاطر داشته باشید در نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران که برای ثبت نام در این آزمون باید حتما پاسپورت داشته باشید و یک کپی از آن را به موسسه ارائه دهید. روزی که آزمون شما مشخص می‌شود، می‌بایست اصل پاسپورت را با خود به همراه داشته باشید. اگر پاسپورت خود را نبرید، از آزمون جا مانده و محروم خواهید شد. به طور کلی، آزمون آیلتس هر دو هفته یکبار برگزار می‌شود و برای آن باید طبق جدول برگزاری آن که به صورت آنلاین منتشر می‌شود، اقدام کنید. به مدت کافی تمرین داشته باشید و به خوبی مطالعه کنید. هر زمان که حس کردید، آمادگی کافی دارید، می‌توانید برای شرکت در آزمون آیلتس جنرال اقدام کنید.

جمع بندی

زمانی که قصد مهاجرت غیر تحصیلی به کشور های انگلیسی زبان دارید. باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنید. دانستن نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران به شما کمک می کند بتوانید راحت تر در این آزمون موفق شوید. با خواندن این مقاله می‌توانید این موارد را متوجه شوید

سوالات متداول

  • برای دریافت نمره قبولی در آزمون آیلتس در چه دوره ای می‌توانیم شرکت کینم؟

برای دریافت پاسخ سوال خود به صفحه آموزش آنلاین آیلتس مراجعه کنید.

  • مدت زمان هر بخش از آزمون آیلتس جنرال چقدر است؟

شنیداری 30 دقیقه، نوشتاری 60 دقیقه، خواندن 60 دقیقه و گفتاری 14 دقیقه

  • نحوه برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران با سایر کشور های اطراف متفاوت است؟

نحوه برگزاری آزمون آیلتس به طور کلی تفاوتی ندارد ولی یک سری تفاوت های جزئی وجود دارد.

منابع

ielts, zabansara.ir

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *