برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

تفاوت زبان آلمانی و انگلیسی

تفاوت زبان آلمانی و انگلیسی

زبان آلمانی و انگلیسی هر دو جز پرکاربردترین زبان های کشورهای عضو اتحادیه اروپاست. بنابراین؛ یادگیری هر دو زبان برای داشتن ارتباطات خارجی لازم است. بسیاری از افراد گمان می کنند که زبان آلمانی بسیار سخت بوده و یادگیری آن به راحتی ممکن نیست اما باید گفت که این دو زبان بسیار به هم شبیه هستند و تفاوت های کمی دارند. در این مقاله به بررسی تفاوت زبان انگلیسی و آلمانی می پردازیم.

تفاوت زبان آلمانی و انگلیسی

11 تفاوت زبان آلمانی و انگلیسی

اکثر افراد در هنگام هنگام گذراندن دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی به مشکل برمی خورند و آن را به سادگی زبان انگلیسی نمی دانند. شاید به این دلیل باشد که زبان آلمانی به اندازه زبان انگلیسی منعطف نیست. علاوه بر این تفاوت های دیگری نیز میان این دو زبان وجود دارد که در ادامه به بیان آن می پردازیم:

1-تفاوت در اسم ها و جنسیت ها

یکی از بارزترین تفاوت ها بین زبان آلمانی و انگلیسی نبود جنسیت در اسامی انگلیسی است. به عکس در زبان آلمانی اسامی شامل سه جنسیت مذکر، مونث و خنثی هستند. این مورد یادگیری زبان آلمانی را نسبت به انگلیسی کمی سخت تر می کند. برای شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

2-داشتن الفبای آسان تر در زبان انگلیسی

الفبای زبان انگلیسی بسیار ساده تر از زبان آلمانی است. در زبان انگلیسی 26 حرف برای یادگیری وجود دارد که شامل 21 حرف صامت و 5 حرف صدادار است. در زبان آلمانی علاوه بر این 26 حرف، 4 حرف فرعی نیز وجود دارد که در بسیاری از کلمات به کار می روند.

3-تفاوت در نوشتار کلمات 

از دیگر تفاوت های بین زبان آلمانی و انگلیسی این است که اکثر شما از دوران دبیرستان این نکته را به یاد دارید که تنها حرف اول اسامی در زبان انگلیسی با حروف بزرگ نوشته می شود، اما در زبان آلمانی تمام اسم را با حروف بزرگ می نویسند. این امر تشخیص اسم را در جملات آلمانی بسیار آسان می کند. علاوه بر این، باعث می شود شما زمان بیشتری را برای چگونگی نوشتن اسامی صرف کنید. برای شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان ترکی آموزشگاه زبانسرا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

4-تغییر حروف تعریف بر اساس موقعیت در زبان آلمانی

در جملات آلمانی اسامی به همراه حرف تعریف می آیند. حرف تعریف، جنسیت، تعداد و حالت یک اسم را نشان می دهد. در موقعیت های مختلف این حروف تغییر می کنند که این امر ممکن است چالش های بسیاری را برای تشخیص نوع اسم ایجاد کند. مسلم است در زمان یادگیری زبان آلمانی باید وقت زیادی را صرف یادگیری و شناخت حروف تعریف، کنید.

5-املای زبان آلمانی آسان تر از انگلیسی است

یکی از تفاوت های مهم در بین زبان آلمانی و انگلیسی، املای آن هاست. در زبان انگلیسی با چندین حروف بی صدا مواجه هستیم که باید در املای کلمات نوشته شوند، اما در زبان آلمانی دیگر حروف بی صدا نداریم.

فردی که در دوره آنلاین زبان آلمانی شرکت کرده است

6-عدم استفاده از افعال To Be در زبان آلمانی

اگر با زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشید، می دانید که در این زبان برای بیان حالات مختلف از To Be در کنار فعل استفاده می شود. این مورد نیز در دستور زبان آلمانی وجود ندارد و شما در زمان یادگیری این زبان، راحت تر می توانید منظور خود را بیان کنید.

7-وجود کلمات هم ریشه در دو زبان با معانی متفاوت

از تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی که خیلی شما را دچار اشتباه می کند، فهرست واژگان زبان آلمانی کلمات زیادی را خواهید یافت که با همان کلمه در زبان انگلیسی هم خانواده هستند، اما معانی آن ها متفاوت است. پس زمانی که اقدام به یادگیری زبان آلمانی کردید، معانی لغات را به طور دقیق بررسی نمایید تا در اثر شباهت آن به کلمات انگلیسی، دچار اشکال نشوید.

8-در زبان آلمانی استثناهای بسیار کمی پیدا خواهید کرد

یکی از مواردی که یادگیری زبان انگلیسی را با چالش مواجه می کند، وجود استثناهای زیاد در این زبان است. در حالی که زبان آلمانی این طور نیست. هنگامی که شما دستور زبان آلمانی را به خوبی فرا گرفتید، می توانید به راحتی صحبت کنید و بنویسید. این مطلب یکی از نقاط قوت بسیار مهم در زبان آلمانی است.

9-ترتیب افعال در زبان آلمانی مشخص است

از دیگر تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی از خصوصیات مثبت زبان آلمانی، مشخص بودن ترتیب افعال در جملات است. به عنوان مثال کلمه دوم در همه جملات به جز جملات دستوری، فعل مزدوج است. اما در زبان انگلیسی این طور نیست و به راحتی می توان کلمات را در جمله جا به جا کرد.

10-استفاده از حروف تعریف در زبان آلمانی الزامی نیست

در بسیاری از مواقع، نیازی به استفاده از حروف تعریف در زبان آلمانی نیست. این مورد یادگیری زبان آلمانی را نسبت به زبان انگلیسی راحت تر می کند.

11-برخی از کلمات آلمانی بسیار طولانی هستند

در هنگام آموزش واژگان زبان آلمانی، با کلمات طولانی زیادی آشنا خواهید شد. در زبان آلمانی گاهی لازم است برای بیان منظور خود از ترکیب 5 یا 6 کلمه استفاده کنید.

تفاوت زبان آلمانی و انگلیسی

سخن آخر

با گسترش ارتباطات، یادگیری زبان های انگلیسی و آلمانی، به عنوان زبان های زنده دنیا، نیازی برای تمام افراد است. شناخت تفاوت های میان زبان آلمانی و انگلیسی کاری زمان بر است، اما در نهایت می تواند تاثیر زیادی در یادگیری هر دو زبان داشته باشد. اگر با زبان انگلیسی آشنایی کامل دارید، یادگیری زبان آلمانی برای شما بسیار راحت است.

با یادگیری این دو زبان می توانید به پیشرفت های زیادی در امور کاری خود دست پیدا کنید. بسیاری از هلدینگ های معتبر به افراد متخصصی نیاز دارند که مسلط به زبان های مختلف هستند و حقوق بالایی نیز برای آن ها در نظر می گیرند.

انجام تمرینات روزانه و شرکت کردن در دوره های آموزشی معتبر، بهترین راه برای آموزش زبان است. موسسه فرهنگی زبان سرا، برگزار کننده دوره های جامع آموزشی زبان انگلیسی و آلمانی برای همه سنین است. تمامی این دوره ها با بهره گیری از کادری متخصص و مجرب و استفاده از پلتفرم ها و فیلم های آموزشی، برگزار می گردد.

با شرکت در دوره های آموزشی زبان سرا، یادگیری هیچ زبانی سخت نخواهد بود. تمامی دوره های آموزشی زبان سرا ضبط می شود و شما می توانید پس از اتمام هر جلسه از زبان آلمانی و انگلیسی و حتی دیگر زبان ها، فایل آن را دریافت کرده و برای یادگیری بهتر، مجدد مرور نمایید. همچنین می توانید برای پاسخ به سوالات خود و دریافت راهنمایی جهت شرکت در دوره ها و تعیین سطح، با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

  • آیا زبان آلمانی مشابه زبان انگلیسی است؟

زبان آلمانی و انگلیسی از یک خانواده زبانی مشترک به نام زبان‌های ژرمنیک غربی هستند. این به این معنی است که برخی واژگان، قواعد گرامری و ریشه‌های کلمات در این دو زبان ممکن است مشابه باشند. با این حال، تفاوت‌های زیادی بین این دو زبان وجود دارد و ساختار گرامری، تلفظ، واژگان و استفاده‌های کاربردی آنها ممکن است به شدت متفاوت باشد.

  • چقدر زمان طول می‌کشد تا زبان آلمانی یا انگلیسی را یاد بگیرم؟

زمانی که برای یادگیری زبان آلمانی یا انگلیسی نیاز است بستگی به چندین عامل دارد، از جمله سطح شما در زبان‌های دیگر، زمانی که می‌توانید به یادگیری زبان اختصاص دهید، روش یادگیری و تعهد شما. به طور کلی، یادگیری زبان‌ها زمان و تعهد قابل توجهی می‌طلبد و بستگی به هدف و نیازهای شما در یادگیری زبان دارد.

منابع

daytranslations, speechling

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *