برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

معرفی سطوح مختلف زبان آلمانی

دختری که دارد به صورت آنلاین یکی از سطوح زبان آلمانی را آموزش می بیند

یادگیری زبان‌های زنده دنیا، شما را با دنیایی جدید مواجه می‌کند. آموزش زبان آلمانی، فقط مختص به زمان مسافرت به این کشور نیست، بلکه شما برای گسترش کسب‌وکار خود و ارتباط با افراد در شبکه‌های اجتماعی نیازمند یادگیری زبان آلمانی هستید. شما باید سطوح مختلف زبان آلمانی را به ترتیب پشت سر بگذارید.

برای موفقیت و یادگیری کامل زبان آلمانی، باید تمامی دوره‌های آموزش این زبان را با موفقیت طی کنید. معمولاً در ابتدای شروع دوره‌ها، آزمونی جهت تعیین سطح برگزار می‌شود. امتیاز شما در این آزمون، ملاک تعیین سطح شما برای شرکت در دوره  آموزش آنلاین زبان آلمانی است.

سطوح مختلف زبان آلمانی

انواع سطوح مختلف زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی برای بسیاری از افراد، حتی از زبان انگلیسی هم راحت‌تر است. جالب است بدانید بسیاری از کلمات در انگلیسی و آلمانی مشترک هستند. پس اگر تا حدودی هم زبان انگلیسی را بلد باشید، می‌توانید به راحتی سطوح مختلف زبان آلمانی را نیز فرابگیرید.

همان‌طور که گفتیم، دوره‌های آموزش زبان آلمانی، دارای سطوح مختلف است. این سطوح شامل سطح مقدماتی، سطح میانی و سطح پیشرفته است که هر کدام از این سطح‌ها، خود دارای زیر مجموعه هستند. برای آموزش کامل زبان آلمانی، باید هر سطحی را با موفقیت به اتمام برسانید. در ادامه این مطلب هر یک از سطوح مختلف زبان آلمانی را برای شما بیان می‌کنیم و شما متوجه خواهید شد که بعد از اتمام هر سطح، چه مهارت‌هایی را می‌آموزید.

سطح مقدماتی

سطح مقدماتی، اولین سطح برای آموزش تمام زبان‌ها از جمله سطوح مختلف زبان آلمانی است. برای شروع هر زبانی ابتدا باید با لغات و اصطلاحات معروف و کاربردی آن آشنا شوید. این لغات و اصطلاحات را باید در سطح مقدماتی فرابگیرید.

سطح مقدماتی زبان آلمانی، خود شامل دو زیر مجموعه A1 و A2 است. بعد از پشت سر گذاشتن این دو مرحله، شما می‌توانید به آموزش سطح بعدی بپردازید. در سطح A1 شما تمامی لغات و جملات ابتدایی زبان آلمانی را که در طول روز به آن نیاز دارید، به همراه تلفظ صحیح آن، یاد خواهید گرفت.پس از پایان سطح A2 نیز شما می‌توانید خود را به زبان آلمانی معرفی کنید. همچنین می‌توانید بسیاری از سؤالات لازم را که در طول ارتباطات روزمره به آن نیاز دارید، به زبان آلمانی بپرسید.

سطح میانی

بعد از اینکه دو سطح اول از سطوح مختلف زبان آلمانی را با موفقیت گذراندید، وارد سطح میانی یا متوسط خواهید شد. بسیاری از افراد که با لغات ابتدایی زبان آلمانی آشنایی دارند، پس از آزمون تعیین سطح، مستقیماً برای شرکت در دوره‌های آموزشی سطح میانی مجاز می‌شوند. سطح میانی نیز همانند سطح مقدماتی دارای دو مرحله یا دو زیر سطح است که به نام‌های B1 و B2 معروف هستند.

در سطح B1 شما نکات اصلی و استانداردهای مهم گفت‌وگو به زبان آلمانی را یاد می‌گیرید. پس از اتمام این سطح، شما می‌توانید به آلمان سفر کنید، زیرا با اکثر لغات این زبان آشنا شده‌اید و در حد نیاز می‌توانید منظور خود را به دیگران بفهمانید. اما هنوز بسیاری از نکات مانده که باید در دیگر سطوح مختلف زبان آلمانی آن را یاد بگیرید.

با گذراندن سطح B2 شما می‌توانید جملات پیچیده و فنی زبان آلمانی را درک کنید، حتی خودتان برخی از این جملات را به آلمانی بیان کنید. توانایی شما در مکالمه به زبان آلمانی نیز در این سطح بسیار پیشرفت می‌کند. با پایان این سطح شما می‌توانید در کلاس‌های مختلف آلمانی شرکت کنید، با افراد مختلف به گفت‌وگو بپردازید و از معاشرت با آن‌ها لذت ببرید.

سطوح مختلف زبان آلمانی

سطح پیشرفته

بعد از گذران دوره‌های A و B، شما وارد سطح پیشرفته از آموزش زبان آلمانی می‌شوید. در این سطح شما کاملاً به زبان آلمانی مسلط خواهید شد. بعد از به پایان رساندن این دوره شما می‌توانید انواع متون پیچیده و فنی این زبان را معنی کنید، کتاب‌های زبان آلمانی را بخوانید و به تمامی اهداف خود از آموزش این زبان دست یابید. سطح پیشرفته زبان آلمانی نیز، همانند دیگر 2 سطوح مختلف زبان آلمانی، دارای دو زیر مجموعه C1 و C2 است.

پس از پایان سطح C2، شما زبان آلمانی را به صورت حرفه ای فراگرفته اید و می‌توانید هر آنچه به این زبان می‌شنوید یا می‌خوانید، درک کنید. پس از پایان سطح پیشرفته، شما تمامی سطوح مختلف زبان آلمانی را فرا گرفته‌اید و می‌توانید خود را برای شرکت در آزمون ورود به دانشگاه آلمان (DSH) آماده کنید.

سطوح مختلف زبان آلمانی

نتیجه گیری

در گذشته یادگیری زبان‌های خارجی مثل یک رویا بود. اما امروزه با پیشرفت‌های روز دنیا و متدهای آموزشی مدرن، یادگیری هیچ زبانی سخت نیست. در دنیای امروز برای گسترش ارتباطات نیاز به آموزش زبان‌های روز دنیا از جمله زبان آلمانی بیش از پیش احساس می‌شود.

همانطور که واضح است، یک شبه نمی‌توان تمام اصول و قواعد زبان آلمانی را یاد گرفت. برای آموزش آن باید سطح به سطح پیش بروید تا بتوانید این زبان را مانند زبان مادری خود یاد بگیرید. ثبت نام در موسسات آموزشی معتبر، یکی از بهترین راه‌ها برای آموزش سطوح مختلف زبان آلمانی است.

موسسه زبان سرا، با کادری مجرب و متخصص و با استفاده از شیوه‌های آموزشی روز دنیا و همچنین استفاده از پلتفرم‌های مناسب در زمان آموزش، آماده ارائه خدمات آموزشی به شما عزیزان است. با شرکت در دوره‌های آموزشی زبان سرا، به راحتی می‌توانید زبان آلمانی را فراگیرید تا لغات و اصطلاحات پر کابرد را بدانید و به یک فرد حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شوید.

سولات متداول

بعد از گذراندن چه سطح از زبان می توانیم مکالمه کنیم ؟

پس از گذارندن سطح C1 شما قادر خواهید بود به صورت کاملاً روان و طبیعی، به آلمانی صحبت کنید و دیگر نیاز نیست برای رساندن منظور خود به دیگران، دنبال لغات بگردید. همچنین می‌توانید متون طولانی نوشته شده به زبان آلمانی را معنا کنید.

پس گذراندن سطح مقدماتی از سطوح زبان آلمانی چه مقدار به زبان آلمانی تسلط می یابیم؟

پس از پایان سطح مقدماتی شما می‌توانید جزئیات زندگی خود، مانند نام  ونام خانوادگی، محل زندگی، مدرک تحصیلی و … را به زبان آلمانی بیان کنید.

منابع

smartergerman, learn-german-home-tuition

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *