برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

ضرب المثل های زبان آلمانی

2 پسر که دارند ضرب‌ المثل های زبان آلمانی مینویسند و به شیشه می چسبانند

ضرب‌المثل ها بیانی کوتاه و عامیانه هستند، که معمولاً منشا باستانی آنها ناشناخته بوده و به طور موثر برخی از حقایق یا نکات پندآموز را بیان می‌کنند. این ضرب‌المثل‌ها، حاوی نکات اخلاقی، داستان‌های حکیمانه و پندآموز می‌باشند. همواره در هر زبان ضرب‌المثل‌ها وجود داشته و استفاده فراوانی از آنها در مکالمات روزمره مردم، صورت می‌پذیرد.

زبان آلمانی نیز از زبان‌هایی است که دارای ضرب‌المثل می‌باشد. در ادامه به بررسی ضرب المثل های زبان آلمانی و تاثیر دانستن آنها در یادگیری زبان خواهیم پرداخت. شما می‌توانید برای یادگیری ضرب المثل های زبان آلمانی در دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی شرکت کنید.

ضرب المثل های زبان آلمانی

تاثیر دانستن ضرب‌ المثل در یاد گیری زبان آلمانی

ضرب المثل های زبان آلمانی تاثیر بسزایی در فراگیری این زبان دارند. دانستن این ضرب المثل‌ها باعث آشنایی هر چه بیش تر شما با فرهنگ و عقاید و ارزش‌های این کشور می‌شود. جالب است بدانید بخش اعظم عقاید و ارزش‌های ملت‌ها در اصطلاحات و ضرب المثل های آنها خلاصه می‌شود.

همچنین بهره‌گیری از ضرب المثل ها باعث راسخ‌تر شدن کلام شما می‌شود. به کارگیری از این اصطلاحات باعث این می‌شود که معنای حرف شما از سمت دیگران به راحتی درک شود و دیگر لازم نباشد که شما به توضیح بیشتر بپردازید. اگر به یادگیری ضرب المثل علاقه‌مند هستید میتوانید برای یادگیری زبان ترکی با دوره آموزش آنلاین زبان ترکی آموزشگاه زبانسرا آشنا شوید و ضرب المثل های این زبان را نیز یاد بگیرید.

ضرب المثل های زبان آلمانی در زمینه کسب و کار

استفاده از ضرب المثل های زبان آلمانی در حوزه کسب و کارتان، از ایده‌های خلاقانه برای جذب مشتری و آموختن راحت زبان آلمانی می‌باشد. با توجه به ضرب المثل های در دست درباره کسب و کار در زبان آلمانی، می‌توان به این نتیجه رسید که این ملت در رابطه با کسب و کار چه عقایدی دارند.

ملت آلمان بر این عقیده‌اند که سحرخیزی و شروع به موقع کارها باعث پیشرفت و پیشبرد سریع به موقع کارها می‌شود. ضرب المثل آلمانی در این رابطه وجود دارد. سحرخیز طلا در دهان دارد (Morgenstund hat Gold im Mund) و معادل آن در زبان فارسی ضرب‌المثل سحرخیز باش تا کامروا شوی، است. همچنین در جای دیگر آمده است که تجارت از برادر نمی‌ترسد که این به آن معناست که در کسب و کارتان تبعیضی میان غریبه و آشنا نگذارید و از رودربایستی با دوستان و حتی برادرتان بپرهیزید. به قول قدیمی ها حساب، حساب است و کاکا برادر است!

از دیگر نکاتی که در ضرب المثل های زبان آلمانی به آن اشاره می‌شود، این است که نباید در انجام کارمان امروز و فردا کنیم و هر کاری را به موقع انجام دهیم. همچنین آنها عقیده دارند که موفقیت‌های زود به دست آمده، زود هم از دست می رود. در واقع آن ها بر این باوراند که باید نهایت تلاش‌مان را برای داشته‌های خود به کار ببریم زیرا هر چیزی که بدون تلاش به دست ما برسد، راحت از دست‌مان خواهد رفت که حتی معادل آن در زبان فارسی ضرب المثل باد آورده را باد می‌برد، است. دوره یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

ضرب المثل های زبان آلمانی

تاثیر ضرب المثل در اوقات فراغت

اوقات فراغت از مهم‌ترین زمان‌های روزمره انسان می‌باشد که دارای اهمیت بسیاری است. دانستن ضرب المثل های زبان آلمانی و نقل قول‌های مرتبط با آن بر نحوه چگونگی گذراندن این اوقات تاثیر می‌ گذارد. آلمانی‌ها بر این نظراند در جوامع لازم است که هنجارها و ارزش ها مورد احترام قرار گرفته و از سمت مردم رعایت شوند. این عقیده در بیان حکیمانه کشور‌های جدید رفتارهای دیگر متجلی است. در واقع این عبارت بیان می‌کند که در هر اجتماعی باید رفتار مناسب را در پیش گرفت.

در جای دیگر بیان شده است که کسی که آخرین بار می خندد بهترین خنده را دارد و این به آن معناست که شروع یک مسیر جدید در زندگی‌تان می تواند شکست‌های کوچکی را برایتان به ارمغان آورد. اما لازم است این شکست‌های کوچک را به فراموشی سپرده و مسیرتان را ادامه دهید، چرا که در نهایت پیروز خواهید شد.

استفاده از ضرب المثل ها در زندگی خانوادگی

از مهم‌ترین ارکان جامعه خانواده است که همواره مورد تحسین قرار می گیرد. بررسی ضرب المثل های زبان آلمانی مربوط به این رکن جامعه جلوه‌گر زمینه‌های مورد بحث در مبحث خانواده، می‌باشد. خانواده نزد مردمان آلمان آنقدر اهمیت دارد که به بیان جمله درخت را می توان از روی میوه تشخیص داد، پرداختند و این به آن معناست که رفتار کودکان جلوه‌گر فرهنگ خانواده در جامعه می‌باشد. از این رو لازم است که برای تربیت فرزندان خود وقت بیشتری بگذارند.

در جای دیگر بیان شده است که دستی را که به شما غذا می دهد را گاز نگیرید و این به آن معناست که در قبال کسانی که برای شما زحمت می کشند مسئولید و باید به آن ها احترام بگذارید.

ضرب المثل های زبان آلمانی

ضرب المثل درباره پول

در زمینه پول نیز ضرب المثل های زبان آلمانی معروفی وجود دارد. این ضرب المثل ها را گلچین کرده و برایتان در ادامه آورده‌ایم. دانستن این ضرب المثل ها در هنگام فراگیری زبان آلمانی شما را به مثابه یک بومی اصیل از بومیان المان تبدیل می کند. در جایی از ادبیات آلمان ذکر شده است آنچه که زود برسد زود هم سفت می شود. این موضوع اشاره به آن دارد که اگر برای آنچه که دارید تمام تلاش خود را نکرده باشید آن را به راحتی از دست خواهید داد.

جمع بندی

دانستن ضرب المثل های زبان آلمانی برای کسانی که به آموزش زبان آلمانی مشغول هستند، علاوه بر کمک به فراگیری این زبان، آنها را به مثابه یک بومی از بومیان آلمان تبدیل می‌کند. بنابراین دانستن ضرب المثل ها و نقل قول های معروف از زبان آلمانی بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین ضرب المثل‌ها جلوه‌گر فرهنگ و ارزش‌های جامعه هستند و دانستن این اصطلاحات این امکان را به ما می‌دهد تا به خوبی با مردم این کشور، ارتباط برقرار کنیم.

سوالات متداول

  • ارزش ضرب المثل در زبان چقدر است؟

جالب است بدانید بخش اعظم عقاید و ارزش های ملت‌ها در اصطلاحات و ضرب المثل های آنها خلاصه می‌شود.

  • استفاده از ضرب المثل های زبان آلمانی چه فایده ای دارد؟

به کارگیری از این اصطلاحات باعث این می‌شود که معنای حرف شما از سمت دیگران به راحتی درک شود و دیگر لازم نباشد که شما به توضیح بیشتر بپردازید.

منابع

zabanmaster

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *