برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟ | معرفی این آزمون و جزئیات آن

معرفی آزمون لایف اسکیلز

آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟ آزمون آیلتس لایف اسکیلز آزمونی است که داوطلبانی که قصد مهاجرت و دریافت اقامت انگلستان را دارند، در آن شرکت می‌کنند. این آزمون نسبت به دو نوع دیگر آزمون آیلتس یعنی آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک ساده تر است.

این نوع از آزمون آیلتس با دو نوع دیگر آن کاملا متفاوت است. آزمون آیلتس لایف اسکیلز تنها دو بخش دارد. دو بخش Reading  و Writing  در آزمون لایف اسکیلز وجود ندارد و تنها شامل بخش های Speaking و  Listening  است. قبل از شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز شما باید برای این آزمون آماده شوید شما می‌توانیدبا شرکت در دوره های آموزش آنلاین آیلتس خود را برای شرکت در این آزمون مهم آماده کنید.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است

آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟

این آزمون در حقیقت متناسب با توانایی های کاربردی مختلف زبان در زندگی تعیین می شود. همچنین لایف اسکیلز از درصد امنیت بالایی برخوردار بوده و تحت نظارت دوربین ها انجام می شود. سوالات آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است ؟ این آزمون از سمت اداره مهاجرت و اخذ اقامت بریتانیا برای افرادی طراحی می‌شود که:

 • به منظور ازدواج با شخصی که مقیم انگلستان است، اقدام می کنند.
 • قصد دارند به صورت دائم در انگلستان زندگی کنند.
 • قصد دریافت اقامت دائم یا شهروندی انگلستان را دارند.

بنابراین هدف اصلی آیلتس لایف اسکیلز، سنجش میزان دانش زبان انگلیسی افراد از نظر گفتاری و شنیداری است. این آزمون متناسب با قوانین پایه و مشترک اروپا طراحی شده و اغلب با حضور دو داوطلب و یک ممتحن انجام می شود.

بررسی دو بخش Speaking  و Listening آزمون آیلتس لایف اسکیلز

پس از پاسخ به این سوال که آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟ باید با دو بخش آن آشنا شوید. در این آزمون شما یک پارتنر در محل آزمون دارید که در مقابل ممتحن شما دو نفر مورد ارزیابی قرار می‌گیرید. در بخش Speaking  آزمون لایف اسکیلز:

 • داوطلب می‌بایست مفهوم سوالات مطرح شده توسط ممتحن را درک کند.
 • داوطلب باید توانایی برقراری مکالمه صریح و روان با ممتحن را داشته باشد.
 • داوطلب باید بتواند در باره مطالب روزمره روان صحبت کند.

بخش  Listening لایف اسکیلز کاملا متفاوت است. در این بخش:

 • شرکت کنندگان باید یک فایل صوتی را با دقت گوش داده و نکات کلیدی را یادداشت کنند.
 • در این قسمت از آزمون، مطالب شنیداری تنها یک بار پخش شده
 • سوالات در اختیار داوطلب قرار داده می شوند و پاسخ دادن به این سوالات ملزم به قدرت شنیداری بالایی نیز می باشد.

دو بخش آزمون لایف اسکیلز

تفاوت آزمون آیلتس لایف اسکیلز با دیگر آزمون های آیلتس

برای این که متوجه شویم آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟ باید بدانیم با دو نوع آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟و آیلتس جنرال کاملا متفاوت است. البته در واقع:

 • آزمون لایف اسکیلز در واقع فاقد بخش های Writing و Reading است.
 • بخش Speaking این آزمون در مقایسه با آزمون های جنرال و آکادمیک، به شکل فردی برگزار شده و تنها دو متقاضی آزمون می دهند.
 • لایف اسکیلز نمره نداشته و مهارت های زبانی افراد با نمره، مشخص نمی شوند. به عبارتی نمره داوطلبان به شکل قبول یا عدم قبول برای این آزمون تعیین می شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز چند سطح دارد؟

این آزمون در سه سطح A1  و A2 و B1 است. در ادامه بیان می‌کنیم که این سه سطح از آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟

 • آزمون سطح A1 تنها برای افرادی در نظر گرفته می شود که قصد اخذ ویزای ازدواج دارند. یا یکی از بستگان نزدیک آن ها در انگلستان اقامت دارند.
 • آزمون A2 آیلتس لایف اسکیلز به منظور تمدید ویزای خانوادگی یا ویزای نامحدود انجام شده و تنها در کشور انگلستان برگزار می شود. در واقع افرادی در این آزمون شرکت می‌کنند که قصد دارند اقامت دائم خود را در کشور انگلستان بگیرند.
 • آزمون سطح B1 برای داوطلبانی مناسب است که قصد اخذ اقامت دائم یا شهروندی از طریق کار و سرمایه گذاری را دارند. درواقع این افراد در انگلستان زندگی می‌کنند ولی شهروند دائم آن‌جا نیستند.

بررسی میزان تسلط داوطلب در سه سطح آزمون لایف اسکیلز

حال که بررسی کردیم سه سطح آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟ به این می‌پردازیم که این افراد در هر یک از این سطح ها در چه سطحی از تسلط زبان باید قرار بگیرند.

سطح اول: افرادی که در این گروه یا سطح اول قرار می گیرند، زبان مورد نظر را به صورت ابتدایی یاد می گیرند. حدود 1000 کلمه مهم انگلیسی در این سطح باید توسط داوطلبان حفظ شود. همچنین دانش گرامری این سطح به شکل ساده، گذشته، آینده و حال استمراری آموزش داده می شوند.

سطح دوم: دانش گرامری این سطح نسبتا گسترده تر بوده و به منظور ساخت جمله های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین داوطلبان در این بخش از آیلتس لایف اسکیلز باید 2000 کلمه کلیدی را به خوبی حفظ کنند.

سطح سوم: دانش گرامری سطح سوم این آزمون، شامل جملات شرطی در زمان های مختلف می باشد. از طرفی دامنه واژگان کلیدی این گروه بین 3000 الی 4000 برای داوطلبان است.

بررسی مهارت در آزمون لایف اسکیلز

نمره دهی در آزمون لایف اسکیلز

پس از آن که متوجه شدید آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟ همانطور که ذکر شد، در این آزمون نمره برای داوطلبان در نظر گرفته نمی شود. نتیجه ثبت شده برای این آزمون تنها به صورت قبول یا رد داخل کارنامه درج می شود. همچنین میزان اختلاف دو داوطلبی که به صورت همزمان آزمون می دهند، تاثیری بر قبولی یا رد شدن شدن آنها ندارد. در صورت رد شدن در این آزمون، می توانید برای آزمون های بعدی با در نظر گرفتن ظرفیت شرکت کنید. از طرفی کسب قبولی آزمون آیلتس لایف اسکیلز، موجب دریافت کارنامه به مدت دو سال می شود. داوطلبان پس از گذشت دو سال باید مجددا اقدام به شرکت در این آزمون کنند.

 

تاریخ برگزاری آزمون لایف اسکیلز

پس از پاسخ به این سوال آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟ به منظور شرکت در آزمون های لایف اسکیلز، باید تنها به موسسه های معتبر و مورد تایید انگلستان مراجعه کنید. این موسسات تعداد محدودی داشته و جزو تنها برگزار کننده های مجاز آزمون آیلتس می باشند.

این آزمون اغلب ماهی یک بار برگزار شده و تاریخ آن داخل سایت های رسمی منتشر می شود. نحوه برگزاری آیلتس لایف اسکیلز به گونه ای است که طی یک بازه مشخص 3 روزه انجام شده و پس از ثبت نام، قابل مشاهده می باشد.

پس از مراجعه به سایت و ثبت نام در این آزمون، زمان و تاریخ دقیق برگزاری لایف اسکیلز به شکل پیامک برای داوطلبان ارسال می شود. از طرفی دو بخش مختلف Speaking و Listening این آزمون به شکل پشت سر هم برگزار می شوند.

بعد از پاسخ به این آزمون آیلتس لایف اسکیلز مناسب چه کسانی است؟ توجه به زمان بندی بخش های مختلف آزمون آیلتس لایف اسکیلز مهم است این زمان بندی به شرح زیر می باشد:

 1. زمان بندی لایف اسکیلز برای بخش A1: بین 16 الی 18 دقیقه
 2. زمان مورد نیاز لایف اسکیلز برای بخش A2: حدود 20 دقیقه
 3. زمان بندی لایف اسکیلز برای قسمت B1: حدود 22 دقیقه

زمان بندی آزمون لایف اسکیلز در بخش ها مختلف آن

1زمان بندی A116 الی 18 دقیقه
2زمان بندی A2حدود 20 دقیقه
3زمان بندی B1حدود 22 دقیقه

کلام آخر

در نتیجه آیلتس لایف اسکیلز یکی از جدیدترین نسخه های آزمون آیلتس بوده و تنها دارای دو قسمت گفتاری و شنیداری می باشد. همچنین این آزمون هدف سنجش دانش داوطلبان در زمینه مکالمه را بر عهده داشته و جهت اخذ اقامت و شهروندی انجام می شود. به منظور شرکت در این آزمون باید به مراکز مجاز برگزار کننده مراجعه کرده و برای سطوح مختلف آن ثبت نام کنید.

سوالات متداول

 • تفاوت آزمون آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آیلتس آکادمیک در چیست؟

تفاوت اصلی این آزمون با آزمون آکادمیک و برگزاری آزمون آیلتس جنرال در ایران در تعداد بخش های آن است آزمون لایف استایلز شامل دو بخش می‌باشد. در  حالی که آزمون آکادمیک و جنرال شامل 4 بخش است.

 • برای آماده شدن در آزمون اسکیلز به چه مهارت های نیاز داریم؟

برای آماده شدن در آزمون آیلتس بهتر است ابتدا در دوره های آموزشی آیلتس زبانسرا شرکت کنید. پشتیبانان ما می‌توانند کاملا در این مسیر شما را راهنمایی کنند.

 • هزینه آزمون آیلتس لایف اسکیلز چه قدر است؟

قیمت این آزمون در هر سری متفاوت است و شما باید هر بار برای شرکت در این آزمون قیمت جدید آن را چک کنید.

منابع

Ielts, cambridgeenglish

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *