برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

مراحل آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی

آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی یکی از دغدغه های اصلی زبان آموزان است. هر کسی که بخواهد در  آزمون ILETS شرکت کند، این سوال را از خود می‌پرسد که برای آیلتس از کجا شروع کنم؟ اگر فرد نداند از کجا و چگونه شروع کند دیر یا زود خسته می‌شود.

این آزمون یکی از معتبر ترین آزمون های مورد قبول در دنیا است. این آزمون با آزمون تافل تفاوت دارد. بنابراین نحوه امادگی و مدت زمان آمادگی برای آزمون آیلتس با سایر آزمون ها در این زمینه متفاوت است.

آموزشگاه زبانسرا برای بهبود سطح زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند. دوره ی دوره آزمون آیلتس آنلاین  برگزار می‌کند.

سیستم آزمون آیلتس در ایران برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشور های انگلیسی زبان مانند انگلستان، اسکاتلند، ایرلند، آمریکا، کانادا، استرالیا را دارند. اگر قصد مهاجرت به یکی از کشور های انگلیسی زبان را دارید و هنوز اقدام به آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی نکرده اید، پیشنهاد می‌کنم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی

آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی

برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟ سوال  پر تکرار زبان آزمون است. برای آمادگی آزمون آیلتس در سطح مبتدی پیشنهاد می‌کنم مراحل زیر را انجام دهید.

1.آزمون تعیین سطح

قبل از شروع برای مطالعه آزمون آیلتس باید بدانید در چه سطحی قرار دارید. آزمون تعیین سطح اولین کاری است که شخص برای آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی باید انجام دهد. این آزمون، مشخص می‌کند که شما در چه سطحی از هستید و چقدر طول می‌کشد که به سطح دلخواه خود برسید. بعد از آزمون آیلتس اگر در سطح مبتدی هستید پیشنهاد می‌کنم در  کلاس های آنلاین انگلیسی  زبان سرا شرکت کنید.

2.تعیین نمره مورد انتظار برای آزمون آیلتس

پس از آزمون تعیین سطح باید بدانید که دقیقا به چه نمره‌ای نیاز دارید و برای همان نمره برنامه‌ریزی کنید. نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ را شامل می‌شود. البته نمرهٔ قبولی برای این آزمون وجود ندارد، اما نمره  ۵ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه ها نمره حداقل ۷ را می‌پذیرند. بنابراین قبل از شروع برنامه ریزی آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی بهتر است نمره مورد انتظار خود از آزمون را مشخص کنید.

3.تشخیص نقات قوت و ضعف شما در زبان انگلیسی

آزمون ILETS چهار بخش دارد. پس از ازمون تعیین سطح و تعیین نمره مورد انتظار خود از آزمون بهتر است نقات قوت و ضعف خود را در هر بخش آن مشخص کنید و با توجه به نمره مورد انتظار خود، نقاط ضعفی را که نیاز به تقویت دارند اولویت بندی کنیم. البته بهتر است در این اولیت بندی زمان لازم برای تقویت این نقاط را هم در نظر بگیریم.

4.انتخاب روش یادگیری و برنامه ریزی برای آن

حال زمان آن است که روش خود برای تقویت نقاط ضعف خود را مشخص کنیم و به برنامه ریزی برای آن بپردازیم.  اگر شما مبتدی هستید باید این برنامه ریزی را متناسب آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی انجام دهید. معمولا برای یک مبتدی حداقل شش ماه تا یکسال زمان لازم است. البته برنامه ریزی شما باید متناسب با مدت زمانی که برای آزمون آیلتس وقت دارید نیز باشد. برنامه‌ریزی دقیق به پیوستگی مطالعات کمک می‌کند و باعث می‌شود نتیجه بهتری بگیرید.

مراحل امادگی ازمون ایلتس

چرا باید آزمون آیلتس بدهیم؟

آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، شغلی و… به یک کشور انگلیسی زبان را دارند بسیار مهم تلقی می‌شود. اگر می‌خواهید در یک کشور انگلیسی زبان کار کنید باید بتوانید سطح بالایی از مهارت انگلیسی خود را نشان دهید.

در طی مهاجرت باید بتوانید با افراد کشوری که در آن ساکن هستید ارتباط خوبی برقرار کنید. برای برقراری ارتباط باید زبان خود را قوی کنید.

مدرک آزمون آیلتس در ایران به درد چه کسانی می‌خورد؟

سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی یا به طور مخفف مدرک آیلتس برای افرادی مناسب است که قصد اقامت در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی به افراد غیر بومی‌و غیر انگلیسی زبان کمک می‌کند تا سطح زبان انگلیسی خود را افزایش دهند و با شرکت در آزمون آیلتس می‌توانند مدرک این آزمون را دریافت کنند.

این مدرک تا دو سال اعتبار دارد و بعد از گذشت دو سال باید مجدد در این آزمون شرکت کنید. این آزمون از بخش های مختلفی تشکیل شده است و متقاضیان باید در همه این بخش ها نمره قابل قبول بدست آورند. این آزمون یک آزمون بسیار قدیمی‌است که سال ها توسط دانشگاه های معتبر برگزار می‌شود.

آزمون آیلتس چند بخش دارد؟

آزمون آیلتس از ۴ بخش تشکیل شده است که شامل بخش های شنیداری (Listening)، خواندن (Reading)، نوشتاری (Writing) و مکالمه  (Speaking)‌است. ابتدا سوالات (Listening) سپس سوالات (Reading) و در آخر  سوالات (Writing)  قرار دارد که شما می‌توانید به دلخواه شروع به پاسخگویی کنید. زمان برگزاری سوالات (Speaking) را ده روز قبل از برگزاری آزمون به شرکت کنندگان اعلام می‌کنند. البته که شما باید آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی را داشته باشید.

  • بخش Listening: این بخش از آزمون شامل 40 سوال و مدت زمان آن حدود 40 دقیقه است. فایل صوتی این بخش تنها یک بار برای شرکت کننده پخش خواهد شد.
  • بخش Reading: این بخش شامل 40 سوال و مدت زمان آن حدود 60 دقیقه است. موضوعات این بخش بستگی به نوع مدرک درخواستی شرکت کننده متفاوت خواهد بود.
  • بخش Writing: در این بخش شما باید دو متن با موضوعات متفاوت بنویسید و مدت زمان این بخش 60 دقیقه است.
  • بخش speaking: این بخش به صورت شفاهی برگزار می‌شود و حدود 15 الی بیست دقیقه زمان دارد.

چند نوع مدرک آیلتس داریم؟

سه نوع مدرک آیلتس وجود دارد. از این سه نوع مدرک می‌توان به؛ آیلتس آکادمیک، آیلتس لایف اسکیلز و آیلتس جنرال اشاره کرد. آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی در این سه نوع آزمون تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند.

آزمون آیلتس آکادمیک همانطور که از نام آن پیداست برای افرادی قصد تحصیل در دانشگاه را دارند مناسب می‌باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در هر رشته ای را دارند باید در این آزمون شرکت کنند.

افرادی که قصد مهاجرت غیر تحصیلی دارند باید بتوانند در آزمون جنرال نمره قبولی بدست آورند. متقاضیان از زبان انگلیسی برای زندگی در این کشور انگلیسی زبان استفاده می‌کنند.

البته افرادی که در مدرسه تحصیل می‌کنند برای دریافت مدرک معتبر باید به سراغ آزمون جنرال بروند و نیازی به آزمون دانشگاهی نمی‌باشد. آزمون لایف اسکیلز نیز برای اشخاصی که قصد اخذ ویزای انگلستان را دارند کاربردی است.

اگر می‌خواهید فرزندتان از دوران کودکی شروع به یادگیری زبان کند، شرکت دوره ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان زبانسرا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه امتحان آیلتس

هزینه آزمون یکی از دغدغه های افرادی است که به هر دلیل قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.  با توجه به اینکه آزمون های آیلتس دارای انواع گوناگونی هستند بنابراین می‌توان گفت هزینه آن بر اساس نوع آزمون متفاوت می‌باشد. این آزمون در طول سال بدون هیچ گونه محدودیتی چندین بار در سراسر کشورهای جهان برگزار می‌شود. پیش از ثبت نام در آزمون، آن بهتر است ابتدا آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی داشته باشید و سپس اقدام به ثبت نام کنید.

برگزاری آزمون ایلتس

جمع بندی 

در این مطلب در مورد متداول ترین و مهم ترین آزمون زبان به نام آیلتس اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم. در واقع این آزمون یا به طور مخفف سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی کاملا استاندارد می‌باشد و  برای ارزیابی زبان انگلیسی در سراسر کشورهای جهان برگزار می‌شود. همچنین راه کاری برای آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی ارائه کردیم

این آزمون برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند مناسب است. این آزمون مانند آزمون تافل می‌باشد اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

به طور کلی این آزمون مانند آزمون تافل برای ارزیابی زبان انگلیسی افراد غیر بومی‌برگزار می‌شود. آزمون آیلتس در ایران انواع مختلفی دارد. برای مثال؛ افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان را دارند باید در این آزمون آکادمیک شرکت کنند.

این آزمون ارزیابی زبان انگلیسی از چندین بخش تقسیم شده است و هر کدام از بخش ها نمره مخصوص به خود را دارند‌ و در نهایت جمع نمره ها نتیجه نهایی را می‌رساند.

سوالات متداول

  • برای آمادگی برای آزمون آیلتس از مبتدی ابتدا باید چه اقدامی‌شود؟

شما بهتر  است ابتدا در یک آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنید تا سطح زبان انگلیسیتان مشخص شود و بعد از آن برای آمادگی آزمون برنامه ریزی کنید.

  • آیا بخش speaking در این آزمون جدا برگزار می‌شود؟

بله این بخش قبل یا بعد از برگزاری آزمون آیلتس به صورت مصاحبه حضوری و شفاهی برگزار می‌شود.

منابع

m.ielts-test, ielts

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *