برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

آزمون آیلتس آکادمیک چیست

کتاب های آموزشی آیلتس آکادمیک

آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ اولین سوالی است که ذهن افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های مطرح دنیا را دارند، شکل می‌گیرد. آزمون آیلتس آکادمیک میزان تسلط شخص را به زبان انگلیسی در سطح آکادمیک ارزیابی می‌کند، تا مشخص کنید آیاداری سطح زبان کافی برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارید.

آیلتس آکادمیک میزان تسلط شما در زبان انگلیسی در چهار مهارت listening,writing,speaking,Reading  بررسی می‌کند. شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش آنلاین آیلتس تسلط خود را برای شرکت  د ر این آزمون مهم بسنجید.

در ادامه به معرفی جامع آزمون آیلتس آکادمیک و تفاوت با آیلتس جنرال می‌پردازیم.

آزمون آیلتس آکادمیک

آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟

آیلتس آکادمیک در واقع سطح زبان انگلیسی و مهارت های افراد را جهت ورود به محیط آکادمیک مورد سنجش قرار می‌دهد. به عبارتی دیگر این آزمون، چکیده ای از مهارت‌ های زبان انگلیسی داوطلبان و میزان آمادگی آنها برای ورود به یک مقطع تحصیلی جدید می‌باشد.

اهداف اصلی شرکت در این آزمون ادامه تحصیل، اخذ پذیرش ، ویزای دانشجویی است. از طرفی اشتغال در کشورهای انگلیسی زبان هم ملزم به شرکت در آزمون های آیلتس می‌باشد.

تفاوت آزمون آیلتس آکادمیک با دیگر آزمون های آیلتس

دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این زمینه باید از شناخت کافی نسبت به سوال آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ برخوردار باشند. همچنین بهتر است آمادگی خود را در زمینه مطالعه مطالب تخصصی و حرفه ای مانند کتاب ها و ژورنال های معتبر حفظ کنند.

مطالب Reading آیلتس آکادمیک در مقایسه با  آزمون آیلتس جنرال، به‌ شکل مستقیم از منابع تخصصی و حرفه ای اخذ می‌شود. از طرفی بخش Writing آکادمیک هم به نوعی حرفه ای تر نسبت به  سایر آزمون ها است.

هر متن این بخش به گونه ای است که دانش متقاضی را در زمینه نوشتن مقالات تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهد. سایر آزمون های آیلتس مانند جنرال، از کتاب های ساده تر و مجلات روزمره استفاده می‌کنند. همچنین بخش Writing این آزمون ها هم در مقایسه با آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟، بر مبنای مهارت های عمومی‌و به صورت نامه نویسی انجام می‌شوند. به عبارتی بیشتر متقاضیان این آزمون معتقدند که آکادمیک یک آزمون بسیار تخصصی در این زمینه است که دانش فرد را به چالش می‌کشد.پ

تفاوت آزمون آیلتس اکادمیک و جنرال

چه کسانی باید در آزمون آکادمیک شرکت کنند؟

همانطور که ذکر شد، این آزمون تخصصی برای افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، پیشنهاد می‌شود. همچنین افرادی که مایل به شرکت در دوره های آموزشی حرفه ای از جمله پزشکی و مهندسی هستند، باید در این آزمون شرکت کنند. بنابراین آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ میزان آمادگی متقاضیان را برای تحصیلات دانشگاهی ارزیابی می‌کند. نکات ضروری که در این بخش باید مورد توجه قرار گیرند به شرح زیر می‌باشد:

  1. هیچ محدودیت سنی برای افراد شرکت کننده در این آزمون وجود ندارد. همچنین شرکت در کلاس های آموزشی آزمون آکادمیک برای متقاضیان اختیاری است.
  2. کسب نمره پایین در آزمون به معنای رد شدن نیست و کشور مقصد نمره نهایی شما را مشخص می‌کند.
  3. جهت کسب موفقیت در آیلتس آکادمیک باید زبان عمومی‌خود را به خوبی تقویت کرده و از تکنیک های حرفه ای استفاده کنید.

نحوه برگزاری آزمون آیلتس آکادمیک چگونه است؟

آزمون آکادمیک آیلتس تنها تفاوت آن در نحوه برگزاری آن می‌باشد. در واقع این آزمون در موضوعات و نوع سوالات با دیگر انواع آزمون آیلتس تفاوت دارد. شما مانند دیگر انواع آزمون آیلتس باید در  این آزمون ثبت نام کنید.

نمره دهی در آزمون آکادمیک

نمره دهی در آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ به 4 بخش Writing, Speaking, Readingm,  Listening تقسیم می‌شود که ما در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

نحوه نمره دهی Writing آکادمیک

در حقیقت یکی از اصلی ترین بخش های آزمون آکادمیک است. سوالات این بخش بسیار تخصصی تر از سایر آزمون ها بوده و شامل دو قسمت مجزا می‌شود. هر قسمت با توجه به چهار معیار اصلی سنجیده شده و 25 درصد از کل نمره به آنها اختصاص داده می‌شود.

نحوه محاسبه نمره Speaking آیلتس آکادمیک

این بخش شامل 3 بخش بوده و داوطلبان تنها 11 الی 14 دقیقه فرصت پاسخگویی به آن را دارند. از طرفی نمره کل Speaking بین این سه بخش به صورت مساوی تقسیم می‌شود. در واقع در پاسخ به سوال آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ سه قسمت ضروری این آزمون شامل موارد زیر است:

  • بخش اول شرح سوالات عمومی‌در رابطه با شغل، سن، محل زندگی و… است.
  • در بخش دوم، داوطلب باید درباره موضوعی که مشخص شده کمی‌فکر کرده و حدود 2 دقیقه صحبت کند.
  • بخش سوم به گونه ای است که به گفتگو درباره یک موضوع مشخص با ممتحن می‌پردازد.

 نحوه نمره دهی Reading آکادمیک

متن های آیلتس آکادمیک در مقایسه با سایر آزمون ها تخصصی تر بوده و موضوعات مختلفی را تحت پوشش قرار می‌دهند. همچنین نمره دهی این بخش با سایر آزمون ها از جمله جنرال کاملا متفاوت است. به عنوان مثال، اگر نمره شما در این بخش 24 از 40 باشد، یعنی شما نمره 6 را از قسمت Reading کسب کرده اید.

نحوه محاسبه نمره Listening آکادمیک

در پاسخ به سوال آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ باید بدانیم نمره قسمت Listening هم با توجه به پاسخ های صحیح شما محاسبه می‌شود. تعداد سوالات این بخش 40 بوده و نمره منفی برای سوالات در نظر گرفته نمی‌شود.

نمره دهی آزمون آکادمیک آیلتیس چیست؟

تاریخ برگزاری آزمون آیلتس آکادمیک

این آزمون تخصصی دو بار در هر ماه انجام شده و تنها در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، شیراز، مشهد و… انجام می‌شود. با مراجعه به سایت تخصصی آزمون های آیلتس می‌توانید جزئیات آزمون ها را به صورت مستقیم مشاهده کرده و آنلاین ثبت نام کنید. همچنین کلیک بر روی نوع آزمون آیلتس به شما این امکان را می‌دهد تا محل برگزاری آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ را برای خود ثبت کنید. از طرفی ساعت شروع آزمون های آیلتس معمولا 9 صبح بوده و دستورالعمل های ضروری داخل سایت شرح داده می‌شوند.

هزینه آزمون آکادمیک آیلتس

در پاسخ به این سوال آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ باید بدانیم که قیمت آزمون آیلتس به طور متوسط از ۲۱۵ دلار تا ۲۴۰ دلار و یا در برخی موارد بیشتر هم می‌شود و در کشورهای مختلف قیمت متفاوتی دارد. در ایران قیمت آزمون آیلتس برای نوع کامپیوتری ۸،۴۹۰،۰۰۰ تومان و نوع کتبی یا کاغذی ۸،۹۹۰،۰۰۰ تومان است.

هزینه آزمون آیلتس آکادمیک

1قیمت آزمون آیلتس کاغذی یا کتبی۸،۹۹۰،۰۰۰ تومان
2قیمت امتحان آیلتس کامپیوتری۸،۴۹۰،۰۰۰ تومان
.قیمت دلاری آژمون آیلتسحدود 220 دلار

کلام آخر

هدف اصلی ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته های انگلیسی زبان،  شرکت در آزمون آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟ است. همچنین در دنیای حرفه ای، بسیاری از افراد جهت اشتغال باید نمره آزمون آیلتس خود را در این زمینه ارائه دهند. آزمون آکادمیک در مقایسه با سایر آزمون های آیلتس، تا حدودی تخصصی تر بوده و از مطالب حرفه ای استفاده می‌کند. از طرفی تاریخ و محل برگزاری این آزمون تخصصی هم داخل سایت اصلی مشخص می‌شود. پیشنهاد می کنم قبل از شرکت در آزمون ایلتس، ابتدا در آزمون ماک آیلتس برای سنجش خود شرکت کنید.

سوالات متداول

  • در آزمون آیلتس آکادمیک چه مواردی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؟

در آزمون آیلتس آکادمیک چهار مهارت زبان آموز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و هر مهارت به صورت جداگانه نمره دهی می‌شود و نمره نهایی مجموع نمرات این چهار نمره است.

  • زمان برگزاری آزمون آکادمیک به چه صورت است؟

زمان برگزاری آزمون توسط خود افراد انتخاب می‌شود. به عبارتی با مراجعه به سایت رسمی‌آزمون می‌توانید زمان مورد نظر خود را از سه ماه قبل انتخاب کنید.

  • چرا هزینه آزمون آیلتس زیاد است؟

جواب منطقی برای این سوال وجود ندارد. شاید بکارگیری افراد خبره و حرفه‌ای در زمان طراحی سوالات مختلف مثل Listening و Reading هزینه آزمون آیلتس را بالا ببرد.

منابع
examenglish, ielts

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *