برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

7 نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان

نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان

همه ما می‌دانیم که زبان انگلیسی، زبان بین المللی بورياله و نه تنها برای کودکان و نوجوانان موثر واقع شده، بلکه بسیاری از افراد بزرگسال نیز با یادگیری آن می توانند فرصت های شغلی بی‌نظیری را از آن خود کنند.

امروزه، بیشتر مشاغل به نوعی با زبان انگلیسی سر و کار دارند؛ بنابراین یادگیری با نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان به یکی از واجبات تبدیل شده است. البته، چه بهتر که از سنین کمتری یادگیری این زبان شروع شود؛ چرا که هر چقدر سن، پایین‌تر باشد سیستم عصبی فرد به راحتی می تواند با آن خو بگیرد و سرعت یادگیری، رشد خیلی زیادی خواهد داشت.

 با گذر زمان، مردم به اهمیت این زبان پی برده اند؛ اما این که دقیقا یادگیری و آموزش را از کجا و به چه شکلی آغاز کنند به یکی از دغدغه‌های آن ها تبدیل شده است. بنابر این می توانین برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان خود آن ها را در دوره های آموزش زبان انگلیسی به کودکان در آموزشگاه زبانسرا ثبت نام کنید.

 قطعاً کار با نرم افزار به فرد کمک می کند که بتواند به راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرد و چه بسا، وجود نرم‌افزار مخصوصی که برای کودکان طراحی شده است، نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و راه را برای والدین هموار می‌کند؛ همچینن کودکان می‌توانند به صورت خلاقانه ای شروع به یادگیری زبان کنند.

 در ادامه به معرفی ۷ نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان می‌پردازیم و مطمئنیم با استفاده از آن‌ ها می‌توانید به کودک دلبندتان کمک کنید تا از سنین کمتر شروع به یادگیری زبان کند.

  1. نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان Duolingo

این نرم‌افزار، برای کودکانی طراحی شده که به تازگی می خواهند شروع  به یادگیری زبان انگلیسی کنند.  در این نرم افزار، تابلو هایی وجود دارد که با گذراندن هر سطح به فرد امتیاز می دهد و البته، جوایزی نیز در نظر گرفته شده است.

این نرم افزار، بسیار سرگرم کننده است و قدرت زیادی در انتقال مفاهیم به کودکان دارد.

 این نرم‌افزار، درس ها را به گروه های مختلفی تقسیم بندی کرده است و در هر کدام، مهارت های مختلفی آموزش داده می شود. هر درسی که می گذرانید به درس جدیدی می رسید و آموزش دیگری شروع می شود.

یکی از بهترین ویژگی های این نرم افزار نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان، این است که لغت جدید را تکرار می‌کند و در واقع، این کار با فاصله گذاری صورت می پذیرد. الگوریتم هایی در برنامه وجود دارند که تشخیص می دهند، آیا این فواصل توسط کاربر به درستی پر شده اند یا نه. در صورتی که به درستی پر شده باشند، به سطح جدیدی راه پیدا می کنید. برای ثبت نام در دوره یادگیری آنلاین زبان انگلیسی نو جوانان و بزگسالان به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

7 نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان Duolingo

  1. Droplets

در این نرم افزار، بیشتر آموزش ها به صورت بصری انجام می شوند؛ به گونه ای که کلمات برجسته شده و متناسب با هر تصویر ارائه می شود. برای تکمیل پروژه ای به این بزرگی از صدا پیشگان بسیار حرفه ای استفاده شده است که مطمئن شوند تلفظ به درستی انجام می‌شود.

در نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان، طرح هایی وجود دارد که کودکان می توانند با انجام آن به درستی زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

  1. Pili Pop

این نرم افزار، منحصراً برای کودکان ۵ تا ۱۰ ساله طراحی شده است؛ البته، افراد دیگری که می خواهند به تازگی یادگیری را آغاز کنند می توانند از آن استفاده کنند.

این برنامه، بیشتر بر فعالیت های شفاهی تاکید دارد تا یادگیری را در جنبه های گفتاری تقویت کند.

یک سری طرح ها در نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان درج شده است؛ به این صورت که کودک می بایست کلمات را تلفظ کرده و جایزه دریافت کند و به این صورت می تواند پیشرفت کرده و سطح او با نمودار مشخص می شود.

فعالیت هاي سرگرم کننده آموزشی دیگری نیز در این برنامه وجود دارند؛ مانند: دزدان دریایی، ربات ها، بیگانگان و غیره که امروزه، توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کرده است.

اپلیکیشن کمک آموزشی زبان به کودکان Pili Pop

  1. Little Pim

نرم‌افزار جالبی که با وجود پیم کوچولو، کودکان تمایل بسیار زیادی به استفاده از آن دارند. این شخصیت کارتونی به 12 مکان مختلف در سراسر جهان سفر می کند.

در طول مسیر، کودکان را با کلمات متفاوت و البته تلفظ درست آشنا می کند.

تصاویر استفاده شده در این نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان رنگارنگ بوده و گام های آهسته پیم کوچولو به کودکان کمک می کند که تمام فعالیت های روزمره، مانند نوشیدن، بازی کردن، خوردن و حتی چرت زدن را یاد بگیرند.

علاوه بر همه این موارد، مجموعه ای ویدیویی در این نرم افزار ساخته شده است که خردسالان و نوزادان می توانند از آن استفاده کرده و ساعت های زیادی سرگرم یادگیری زبان شوند. با ثبت نام در دوره آموزش آنلاین آیلتس خود را برای دریافت این مدرک آماده کنید.

5. LingoDeer

مدرسی بسیار حرفه‌ای که نه فقط زبان انگلیسی، بلکه زبان اسپانیایی نیز آموزش می دهد.

در این نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان با کمک هیولاهای رنگارنگ، کودکان کلمات پایه ای وکاربردی زبان انگلیسی یا اسپانیایی را آموزش می بینند.

فعالیت ها به این صورت است که با درست کردن پازل های تعاملی، جمله ها می‌بایست به شکل صحیحی به هم بچسبند.

6. Endless Spanish

بازی های بسیار سرگرم‌کننده و جالبی در این نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان وجود دارند که مبتنی بر صدا و حرکت هستند.

کودکان با انجام این فعالیت ها می توانند به بهترین شکل ممکن، زبان انگلیسی را یاد بگیرند؛ علاوه بر بازی، داستان های جداگانه ای وجود دارد که شروع ماجراجویی های متفاوتی است و قطعاً هر فردی را به خود جذب می کند.

7. Jojo’s World

این نرم افزار به گونه‌ای طراحی شده است که با استفاده از سیستم فلش کارت دیجیتال، کلمات و جملات جدیدی به کودکان آموزش می‌دهد.

 این روش، کاملا اصولی بوده و متخصصان معتقدند که کودکان به سریع ترین شکل ممکن می توانند با این آموزش ها، زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

هدف این نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان این است که کودکان با استفاده از زبان مادری -که آن را به عنوان زبان پایه یاد گرفته اند- با زبان جدیدی درگیر می شوند؛ به این صورت که بچه ها نام یک لغتی که در زبان مادری به یاد دارند را گفته و مطابق با آن ها، تصاویری به زبان جدید ارائه می شود. کودک با استفاده از آن و تصویر درج شده، اقدام به منطبق سازی می کند و به این ترتیب می تواند به راحتی لغت جدیدی به لغت های قبلی در ذهن خود اضافه کند.

نرم افزار Jojo’s World

جمع بندی

نرم افزارهای کمک آموزشی زبان به کودکان ابزاری قدرتمند برای بهبود مهارت‌های زبانی در دوران کودکی هستند. این نرم افزارها با استفاده از بازی‌ها، تکرارها، تلفظ صحیح و محتواهای تنوع‌پذیر، کودکان را به صورت جذاب به زبان آموزش می‌دهند. همچنین، توسعه چندزبانگی و تهیه مباحث مختلف مهمی هستند که این نرم افزارها به کودکان ارائه می‌دهند. با همراهی والدین و استفاده موثر از این نرم افزارها، کودکان می‌توانند مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشند و به زبان‌های جدید نیز آشنا شوند..

سوالات متداول

آیا استفاده از اپلیکیشن کمک آموزشی زبان به کودکان ایمن است؟

بله، بسیاری از نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان تحت نظر تیم‌های متخصص و معتبر توسعه یافته‌اند. این نرم افزارها با رعایت استانداردهای امنیتی و حریم خصوصی طراحی شده‌اند تا اطلاعات کودکان والدین را به خطر نیندازند.

آیا نرم افزارهای کمک آموزشی زبان به کودکان برای تمام گروه‌های سنی مناسب هستند؟

بله، نرم افزار کمک آموزشی زبان به کودکان برای گروه‌های سنی مختلف طراحی می‌شوند. این نرم افزارها اغلب با توجه به سطح سنی و توانمندی‌های کودکان تنظیم می‌شوند تا بهبود مهارت‌های زبانی را به صورت متناسب با هر گروه سنی ارائه دهند.

منابع

weareteachers, elearningindustry

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *