برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

روی شیشه تصاویر مربوط به فضای مجازی کشده شده است و نوشته شده است انگلیس

اولین دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی این است که، زبان مشترک و بین المللی در جهان است. زبان انگلیسی سومین زبان رایج دنیا می باشد و حدود 1.5 میلیارد از جمعیت جهان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. در حوزه رسانه اینترنت و ارتباطات بین المللی نیز بسیار کاربرد دارد. به طور کلی زبان دوم می تواند سطح زندگی را ارتقا دهد و در فرصت های شغلی و روابط اجتماعی تاثیر زیادی دارد. زبان انگلیسی به ویژه در یافتن شغل تاثیر زیادی دارد. در واقع شما در حوزه های مختلف شغلی نیاز به سطح زبان بالایی دارید.

به طور کلی اگر ما دلایل و اهمیت یادگیری زبان دوم را بدانیم، اشتیاق بیشتری برای انجام آن خواهیم داشت. در ادامه به توضیح دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز می پردازیم.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

دانستن این دلایل اهمیت یادگیری زبان دوم به ما کمک می کنند که هدفمند تر برا یادگیری آنلاین زبان انگلیسی اقدام کنیم. به طور کلی با دانستن دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی انگیزه بیشتری برای یادگیری خواهیم داشت و تلاش بیشتری برای یادگیری نیزخواهیم کرد.

از مهم ترین دلایل یادگیری زبان انگلیسی می توان به بین المللی بود این زبان آکادمیک بود آن و رایج بود این زبان در استفاده از آن اشاره کرد که به طور خلاصه هر از این موارد را در زیر برای شما شرح می دهیم:

1.بین المللی بودن زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل می باشد. این زبان همچنین زبان رسمی بیش از 67 کشور جهان است. در بیشتر کشور های جهان زبان انگلیسی بسیار رایج می باشد و به عنوان زبان دوم شناخته می شود؛ درواقع شما برای سفر یا مهاجرت به اکثر کشور های دنیا نیاز به  دانستن زبان انگلیسی دارید این یکی از دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در سطح جهان است.

2.آکادمیک بودن زبان انگلیسی

نقش زبان انگلیسی در حوزه آموزش بسیار زیاد می باشد به طوری که بسیاری از کتاب های درسی یا دانشگاهی حتی در کشور هایی که انگلیسی زبان نیستند، به این زبان نوشته می شود. علاوه بر این می توان گفت این زبان در بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا، مورد استفاده قرار می گیرد. برای آن که کودک خود را برای تحصیلات با زبان اصلی آماده شوند. لازم است برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان خود اقدام کنید

اغلب تحقیقات پژوهشی نیز به زبان انگلیسی نوشته می شود. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای تحصیل در سطوح پیشرفته دانشگاهی بیشتر است، چرا که افراد با تسلط بر آن می توانند کتاب ها و منابع را به زبان اصلی بخوانند.

3.زبان مورد علاقه اینترنت و مطبوعات

در فضای رسانه ای نیز از زبان انگلیسی استفاده فراوانی می شود. به طوری که حتی در سایت های غیر انگلیسی زبان، امکان ترجمه مطالب به این زبان وجود دارد. در واقع می توان گفت بیشتر از 50 درصد مطالب در فضای اینترنت به زبان انگلیسی هستند.

طبق آمار ها روزانه حدود 565 میلیون نفر از اینترنت استفاده می کنند که حدود 52 درصد از وبسایت هایی که مورد بازدید قرار می گیرند، انگلیسی می باشند. و این امر دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی را واجب می کند.

4.کاربرد گسترده زبان انگلیسی در سفر های بین المللی

یادگیری این زبان در سفر ها بین المللی می تواند کمک زیادی به شما بکند. همچنین در فرودگاه و مراکز حمل و نقل نیز تسلط به این زبان برای شما سودمند می باشد.

با دانستن این زبان علاوه بر کشور هایی مانند انگلیس، کانادا و استرالیا، در بسیاری دیگر از کشور های جهان نیز می توانید با شهروندان ارتباط برقرار کنید چراکه بسیاری از شهرهای اروپایی، انگلیسی زبان دوم می باشد.

از سوی دیگر امروزه بسیاری از فیلم ها، نمایش های تلویزیونی، کتاب ها و آهنگ ها به زبان انگلیسی هستند. شما با فراگیری این زبان دیگر نیازی به ترجمه و زیرنویس نخواهید داشت و می توانید به راحتی از آثار هنری حوزه های مختلف ، لذت ببرید.

علاوه بر سفر، اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت نیز حائز اهمیت می باشد. دو زبانه بودن می تواند در هنگام پیدا کردن شغل مناسب در کشورهای دیگر کمک زیادی به شما بکند و گذران زندگی را برای شما آسان تر نماید.

اهمیت یادگیری زبان در سفر های بین المللی

5.تاثیر  یادگیری زبان انگلیسی در گسترش افق دید

دانستن این زبان امکانی را برای افراد فراهم می کند تا بتوانند با افرادی که انگلیسی زبان هستند، ارتباط برقرار کنند و دامنه ارتباطات اجتماعی خود را گسترش دهند. همچنین اهمیت یادگری زبان انگلیسی شرایط را برای آشنایی افراد با فرهنگ ها و آداب و رسوم جوامع دیگر فراهم می کند و در نتیجه موجب می شود دیدگاه روشن تری نسبت به جهان اطراف خود داشته باشید.

6.تاثیر زبان انگلیسی بر سلامت جسمی و روحی

آموختن زبان نوعی ورزش برای مغز به حساب می آید و موجب فعالیت بیشتر سلول های خاکستری می شود و از بیماری هایی مانند آلزایمر و زوال عقل پیشگیری می کند.

بنابراین یادگیری زبان دوم می تواند تاثیر مثبت قابل توجهی بر پرورش کارکرد ذهن داشته باشد. نتیجه تحقیقات نشان می دهد افرادی که بر دو زبان تسلط دارند، میزان دقت و تمرکزشان بالاتر می باشد.

یادگیری زبان جدید مانند یادگری زبان انگلیسی به طور ویژه بر روی نیمکره راست مغز تاثیر زیادی دارد و موجب تقویت آن می شود. تقویت نیمکره راست نیز خلاقیت و نوآوری را در افراد افزایش می دهد. به طور کلی از دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی می توان به سلامت مغز و افزایش علمکرد آن را اشاره کرد.

7.تاثیر زبان انگلیسی در آسان کردن کار با رایانه

به طور کلی حدود 80 درصد از مطالب درون کامپیوتر به زبان انگلیسی می باشد. همچنین برای استفاده از امکانات گوگل نیز، تسلط نسبی از دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود. یکی از ویژگی های سایت های اینترنتی موفق، دو زبانه بودن آن ها می باشد. در واقع سایت هایی که مطالب خود را به دو زبان منتشر می کنند، از امتیاز بالاتری برخوردار می شوند.

از طرفی با توجه به گستردگی فضای فعالیت های اینترنتی، ممکن است محتوایی که توسط شما در وبسایتی منتشر می شود، مورد استفاده کاربران انگلسی زبان قرار بگیرد.

دلایلا اهمیت یادگیری زبان چیست؟

چرا یادگیری زبان انگلیسی از نظر مردم سخت است؟

میلیون ها نفر در سراسر جهان مشغول یادگیری زبان انگیسی هستند. این باعث شده است که زبان انگلیسی یکی از سه زبان پر کاربرد در جهان باشد. بسیاری از این زبان آموزان از دوران کودکی یا بزرگسالی در دوره های مختلف زبان ثبت نام می کنند. اما لزوماً همه آنها آنقدر که امیدوار بودند در این مسیر موفق نیستند. اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی یکی از دلایل آن است که ممکن است زبان  انگلیسی را سخت یاد بگیریم بنابراین پیشنهاد می کنم که مقاله زبان سرا را در این مورد مطالعه  کنید.

برخی از این زبان آموزان زبان انگیسی فکر می کنند که این زبان سخت ترین زبان دنیا است. آنها عمدتاً مشکل این زبان را به املای غیرقابل پیش بینی و دستور زبان دشوار آن نسبت می دهند. بنابراین در ادامه به بیان ویژگی هایی از زبان انگلیسی می پردازیم که باعث می شود برخی از دانش آموزان فکر کنند یادگیری و بهبود زبان انگلیسی دشوار است. هر چند یادگیری این زبان دشوار باشد ولی نیمی توان از اهمیت یادگیری زبان انگلیسی چشم پوشی کرد.

کلمات بی قائده زبان انگلیسی

انگلیسی سیستم املایی بسیار دشواری دارد و به نظر می ‌رسد هر کلمه قوانین تلفظ خاص خود را دارد، زیرا زبان انگلیسی کلمات زیادی را از زبان‌ های دیگر گرفته است. برای اینکه بدانید چگونه کلمه را تلفظ کنید، باید بدانید که از چه زبانی به انگلیسی آمده است یا اینکه قبلاً تلفظ صحیح آن را شنیده اید. افعال نامنظم در زبان انگلیسی پیچیده به نظر می رسند و اغلب برای زبان آموزان انگلیسی گیج کننده هستند. هر چند این موارد یادگیری زبان انگلیسی را کمی سخت کند ولی اهمیت یادگیری زبان انگلیسی با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم بسیار زیاد است.

سخت بودن زبان انگلیسی به دلیل دستور زبان

دستور زبان در زبان انگلیسی خیلی دشوار است و یاد گرفتن آن و استفاده درست از زبان انگلیسی را سخت می کند. با توجه به این دلیل است که مکالمه با فردی که انگلیسی را با سرعت بالا صحبت می کند دشوار است. آموزش دیدن قواعد مانند آموزش دیدن رانندگی است و دقیقا همچون رانندگی به تمرکز و تمرین نیاز دارد.

قواعد در اهمیت یادگیری زبان انگلیسی نقش مهمی دارد و اشتباه از آن استفاده کردن باعث ایجاد مشکلاتی می شود. با توجه به وجود داشتن الگوهای گرامری ویژه یادگیری زبان انگلیسی مقداری دشوار می شود، اما با داشتن تمرکز و تمرین میتوان آن را یاد گرفت.

واژگان زبان انگلیسی

26 درصد واژگان انگلیسی از زبان های آلمانی، 30 درصد از زبان فرانسه و 30 درصد از زبان لاتین می آید. این نشان دهنده این است که افراد که به زبان لاتین و فرانسه صحبت می کنند ممکن است مشکل خاصی در یادگیری و بهبود زبان انگلیسی نداشته باشند.

اصطلاحات و عبارت های زبان انگلیسی

اگر قصد یادگیری و بهبود زبان انگلیسی را دارید و از آن در صحبت کردن با افراد محلی استفاده کنید، شما باید کلمات و عبارات محلی را یاد بگیرید. استفاده کردن از دستور زبان و  عبارت های رسمی می تواند در برقراری ارتباط با افراد محلی کمی مشکل ساز باشد.

یکی دیگر از جنبه های چالش برانگیز اهمیت یادگیری زبان انگلیسی اصطلاحات و اصطلاحات عامیانه است. اصطلاح به معنی این است که معنای آن با معنای واقعی آن ارتباطی نداشته باشد.

درک معنای عبارات و اصطلاحات در یک زبان جدید می تواند برای افراد در یادگیری آن دشوار باشد. همه زبان ها از اصطلاحات خاص خود استفاده می کنند، اما به دلیل گستردگی آنها در زبان انگلیسی، یادگیری این زبان برای زبان آموزان دشوارتر خواهد بود.

مترادف ها در آهمیت یادگیری زبان دوم(انگلیسی)

در یادگیری و بهبود زبان انگلیسی، به نظر می ‌رسد که بسیاری از واژه ‌ها همان معنا را بیان می‌ کنند. با مراجعه به فرهنگ لغت، می توانید گروه های مترادف زیادی پیدا کنید.

اگرچه ممکن است به نظر برسد که این کلمات را می توان در همه شرایط به جای هم استفاده کرد، اما در عمل اینطور نیست. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در کلماتی با یک معنی معمولاً تفاوت های کوچکی دارند که بر نحوه استفاده از آنها تأثیر می گذارد.

چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است

1کلمات بی قائده زبان انگلیسیوجود کلماتی که در املا و تلفظ آنها همانگی وجود ندارد باعث می شود کمی یادگیری زبان انگلیسی سخت باشد
2گستردگی دستور زبان انگلیسیدستور زبان انگلیسی بسیار دشوار است.
3واژگان زبان انگلیسیدرصد بالایی از کلمات زبان انگلیسی از زبان های دیگر وارد آن شده است و این کمی یادگیری زبان انگلیسی را دشوار کرده است.
4اصطلاحات و عبارت های زبان انگلیسیتعداد زیاد این اصطلاحت و گستردگی آن ها،یادگیری زبان را دشوار کرده است.
5مترادف ها در زبان انگلیسیدر زبان انگلیسی مترادف های زیادی برای یک کلمه وجود دارد و یادگیری همزمان این مترادف ها کمی دشوار است.

جمع بندی

با توجه به مطالبی که ذکر شد، امروزه اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم ضروری به نظر می رسد. بنابراین این نیاز وجود دارد که امکان یادگیری این زبان برای اقشار مختلف جامعه و به صورت کارامد فراهم شود. البته روش های مختلف و متفاوتی برای یادگیری زبان وجود دارد که هر کدام از آن ها تا حدودی می توانند در این راستا به شما کمک کنند. هرچند که مواردی وجود دارد که یادگیری زبان انگلیسی را کمی دشوار می کند مثل افعال بی قاعده و کلمات و املا های متفاوت و بی قاعده آنها اما با این حال به دلیل اهمیت بالای یادگیری زبان انگلیسی باید راه هایی برای ساده کردن یادگیری این موارد پیدا کرد.

سوالات متداول

  • آیا یادگیری و بهبود واژگان انگلیسی به افراد غیر انگلیسی زبان سخت است؟

یادگیری واژگان انگلیسی می تواند برای افراد غیر انگلیسی زبان گیج کننده باشد. استفاده نکردن از کلمات مناسب معنای متن شما را تغییر نمی دهد، اما آن را ضعیف می کند.

  • اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در چیست؟

از دلایل اهمیت یادگیری این زبان می توان به بین المللی بودن آن، آکادمیک بودن آن و رایج بودن این زبان در سراسر جهان اشاره کرد.

منابع

Mortezajavid, khabazianacademy

زبان سرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *