برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

سختی زبان ترکی استانبولی چقدر است؟

سختی زبان ترکی استانبولی

یکی از شیرین ترین یادگیری زبان های دنیا، سختی زبان ترکی استانبولی و یادگری این زبان است. زبان ترکی جزو زبان های اصلی مردم کشور ترکیه می باشد. با یادگیری زبان ترکی دیگرلازم نیست که نگران برقراری ارتباط با ساکنین ترکیه در صورت سفر به این کشور باشید. شما می توانید با دانستن زبان ترکی به خوبی با افراد بومی ترکیه ارتباط برقرار کنید. در نتیجه به دلیل آشنایی با زبان ترکی، کیفیت و روال زندگی شما در صورت مهاجرت به ترکیه بهتر خواهد بود. پس اگر قصد سفر یا مهاجرت به دلیل موقعیت شغلی و تحصیلی بهتر به ترکیه را دارید، آموزش این زبان لازم و ضروری است.

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند سفری هیجان‌انگیز و به‌وقوع پیوسته باشد، و زبان ترکی استانبولی هم جزو این مسیر چالش‌برانگیز است. به‌عنوان یکی از گویش‌های ترکیه‌ای اصلی که در استانبول، ترکیه، به کار می‌رود، این زبان جایگاه ممتازی در منظره‌ی زبانی منطقه دارد. در این مقاله، ما سطح سختی زبان ترکی استانبولی، عواملی که به پیچیدگی آن کمک می‌کنند، و راهکارهای مفیدی برای تسلط بر این زبان جذاب را بررسی خواهیم کرد.

سطح سختی زبان ترکی استانبولی چقدر است؟

زبان ترکی استانبولی به‌ عنوان یک زبان متوسط‌دشوار برای یادگیری زبان‌آموزان در نظر گرفته می‌شود. این زبان بسیاری از ویژگی‌های مشترک با ترکی استاندارد دارد که برای کسانی که با زبان ترکی آشنایی دارند، می‌تواند مزیتی باشد. با این حال، تفاوت‌ها و ظرافت‌های قابل‌توجهی وجود دارند که برای زبان‌آموزان چالش‌هایی ایجاد می‌کنند.

آیا  سختی زبان ترکی استانبولی چالش برانگیز و دشوار است؟

اگر به یادگیری این زبان  فکر می کنید، احتمالا درباره سختی زبان ترکی استانبولی آن ابهاماتی دارید. به خصوص که ممکن است بازخورد منفی از دوستان، خانواده و حتی مقالات مختلف را دریافت کنید. یادگیری زبان ترکی می تواند سختی ها و چالش هایی داشته باشد. اما با شرکت در دوره های آموزشی معتبر می توانید این موانع را پشت سر بگذارید. به منظور یادگیری زبان ترکی باید تلاش و زمان زیادی را سپری کنید.

 با صرف تلاش و زمان می توانید فردی مسلط به الفبا و گرامر ترکی شوید. اما تسلط به این زبان در گرو شرکت در کلاس های آموزشی معتبر نیز می باشد. در کل، شرکت در کلاس های دوره ای آموزش آنلاین زبان ترکی به شما کمک می کند که به گرامر و الفبای این زبان دوست داشتنی کاملاً مسلط شوید.

3 مرد و یک دختر که در حال یادگیری زبان ترکی استانبولی از رو کتاب آموزش هستند

سختی زبان ترکی استانبولی از لحاظ الفبا

زبان های مختلف دارای الفبای متفاوتی هستند. به منظور یادگیری هر زبان در ابتدا باید الفبای آن را به خوبی مسلط شوید و آن را به خوبی یاد بگیرید. الفبای زبان ترکی برای کسی که در ابتدا تصمیم به یادگیری این زبان را گرفته است، کمی چالش برانگیز می باشد. الفبای زبان ترکی تا حدودی به انگلیسی نیز شبیه است. به علاوه این دو زبان از نظر تلفظ نیز به یکدیگر شبیه ‏هستند. ‏شما می توانید با شرکت در کلاس آموزش زبان، الفبای ترکی را به خوبی یاد بگیرید. با یادگیری اصولی آموزش الفبای ترکی می توانید به این زبان تسلط زیادی پیدا کنید.

تعدادی از حروف الفبای ترکی به شکلی متفاوت از کلمات فارسی تلفظ می شوند. اگر می خواهید آموزش و یادگیری زبان ترکیرا شروع کنید، بهتر است که اول به زبان انگلیسی مسلط شوید. با تسلط کافی به انگلیسی، این سختی زبان ترکی استانبولی برای شما راحت تر خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره ی آموزش آنلاین زبان آلمانی زبانسرا بر روی لینک مربوطه کیلیک کنید

سختی زبان ترکی از لحاظ گرامر

زبان ترکی از نظر گرامر نیز سختی هایی دارد. البته یادگیری هر زبانی از لحاظ گرامر سخت است. با وجود سختی های گرامری، این زبان شیرینی های خاص خود را دارد. دستور زبان ترکی با گرامر سایر زبان ها تفاوت دارد. به عنوان مثال، گرامر دستور زبان ترکی با سایر زبان ها مثل عربی و آلمانی متفاوت است. همانطور که گفتیم یادگیری گرامر ترکی سخت است. اما با آموزش زبان ترکی در بهترین آموزشگاه های زبان می توانید به گرامر نیز مسلط شوید.

گرامر زبان های ترکی و فارسی به هم شبیه است. ساختار گرامر این دو زبان شامل قواعد مشترکی می باشد. اما چالش های افراد علاقه مند به یادگیری و سختی زبان ترکی استانبولی در زمینه افعال to be است. در ساختار دستور زبان ترکی، فعل to be  وجود ندارد. به جای این افعال حروف اضافه جایگزین شده اند. بنابراین، این موضوع می تواند برای علاقه مندان به زبان ترکی چالش برانگیز باشد. همچنین، ساختار جمله در زبان انگلیسی و ترکی تا حدی متفاوت است.

برای شرکت در دوره ی یادگیری آنلاین زبان انگلیسی زبانسرا کیلیک کنید.

کتاب ترکی استانبولی که از آن حروف بیرون آمده اند

تفاوت های زبان ترکی استانبولی با فارسی

زبان های ترکی و فارسی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. از تفاوت های زبان ترکی با فارسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

زبان ترکی و فارسی از لحاظ گرامری با یکدیگر تفاوت دارند. در دو زبان فارسی و ترکی، نحوه صرف فعل متفاوت است. به علاوه جایگاه کلمات نیز در این دو زبان تفاوت هایی با یکدیگر دارد. ریشه زبان ترکی و فارسی با هم شباهت ندارد. به همین دلیل این دو زبان از نظر گرامری با هم شباهت ندارند.

زبان های ترکی و فارسی تا حدودی از نظر واژگان به هم شبیه هستند. اما تفاوت هایی نیز دارند. اما اگر فارسی زبان هستید، تسلط به این زبان می تواند به یادگیری و سختی زبان ترکی استانبولی کمک کند. هر چند دو زبان فارسی و ترکی از لحاظ دایره لغت و واژگان متفاوت می باشند.

زبان ترکی استانبولی بیشتر به کدام زبان نزدیکتر است؟

 یادگیری زبان می تواند موضوعی چالش برانگیز برای برخی از افراد باشد. با این حال، اگر زبان فارسی را به خوبی یاد دارید، این سختی زبان ترکی استانبولی برای شما آسان تر است.در یادگیری زبان ترکی زبان فارسی می تواند مسیر آموزش زبان ترکی را برای زبان آموزان هموارتر کند. زبان ترکی به فارسی شباهت بیشتری دارد. بنابراین، فردی که مسلط به فارسی است، راحت تر زبان ترکی را یاد می گیرد.

سختی زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی استانبولی در زبانسرا

روش های متفاوتی برای آسان کردن سختی زبان ترکی استانبولی  وجود دارد. بهترین راه یادگیری زبان ترکی، شرکت در دوره های آموزشی منحصر به فرد آموزشگاه های معتبر زبان است. برخی از آموزشگاه ها با شیوه های نوین، زبان ترکی را به علاقه مندان آموزش می دهند. یکی از مراکز آموزشی معتبر در زمینه برگزاری انواع دوره ها و کلاس های آموزش و یادگیری زبان ترکی استانبولی، زبانسرا است. در صورتی که جزو علاقه مندان به زبان ترکی هستید، به شما شرکت در دوره های زبان ترکی زبانسرا را پیشنهاد می کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه کلاس های زبان ترکی می توانید به آموزشگاه زبانسرا مراجعه کنید.

آموزشگاه زبانسرا با بهره گیری از تخصص اساتید مجرب و استفاده از تکنیک های جدید توانسته است که به عنوان بهترین آموزشگاه زبان ترکی شناخته شده است. پس اگر قصد یادگیری زبان را دارید، از همین حالا شروع به ثبت نام در دوره های آموزشی زبان ترکی کنید. با یادگیری زبان ترکی می توانید در کشورهایی مانند ترکیه شانس بیشتری برای موفقیت تحصیلی و شغلی پیدا کنید.

سوالات متداول

دیدن آموزش تحت نظر استاد بهتر و اصولی تر می باشد. زبان سرا برای آموزش آنلاین زبان ترکی از بهترین استاید و جدید ترین متد ها استفاده کرده است

  • آیا الفبای زبان ترکی به انگلیسی شبیه است؟

الفبای زبان ترکی به انگلیسی شبیه است. البته برخی از حروف الفبای اضافی سختی زبان ترکی استانبولی بیشتر می کند.

منابع

storylearning, optilingo

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *