برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

آزمون آزمایشی ماک آیلتس چیست؟

آزمون آزمایش ماک

آزمون آرمایشی ماک آیلتس دقیقاً مشابه آزمون واقعی آیلتس است. این آزمون سطح آمادگی شما را برای آزمون اصلی آیلتس می‌سنجد. با شرکت در این آزمون هیچ‌گونه مدرک معتبری به شما تعلق نخواهد گرفت.

آزمون Mock آیلتس با همان ساختار، زمان و نوع سوالات آزمون آیلتس معیار بسیار خوبی برای سنجش خودتان است. با شرکت در این آزمون شما نقاط ضعف خود را در هر یک از مراحل شناسایی می‌کنید. و به بهبود و رفع آن ها می‌پردازید.

شما باید برای شرکت در این آزمون هزینه پرداخت کنید. البته هزینه آن در مقابل چیزی که شما بدست می‌آورید ناچیز است. با شرکت در دوره آموزش آنلاین آیلتس در آموزشگاه زبانسرا می توانید خود را برای  آزمون مهم آیلتس  آماده نمایید.

دختری در حالی فکر کردن به آزمون آزمایشی ماک آیلتس چیست و چه فایده دارد

چه افرادی باید در آزمون آرمایشی ماک آیلتس شرکت کنند؟

اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید حتما می‌دانید که این آزمون دارای هزینه به نسبت بالایی است پس اگر آن را خراب کنید. هزینه زیادی از دست داده و دوباره باید این هزینه را برای شرکت دوبار در آزمون بپردازید. پس بهتر است حتما قبل از آزمون اصلی آیلتس در آزمون آزمایشی ماک آیلتس شرکت کنید.

آزمون آزمایشی آیلتس از آزمون های مهم است که فرد می تواند در آن شرکت نماید و نقاط ضعف و قدرت، توانایی ها و دیگر ویژگی های خود را بشناسد. افراد بسیاری می تواند با ثبت نام و پرداخت هزینه ناچیز خود را محک بزنند و از توانایی های خود آگاهی یابند.

آزمون ماک آیلتس چه کمکی به افراد می کند؟

آزمون آزمایشی ماک آیلتس می‌توانند با سنجش افراد در سوالات شبه سازی شده آزمون اصلی کمک کند افراد بتوانند خود را برای آزمون اصلی آیلتس آماده کنند.

فرد می تواند نقاط ضعف خود را شناسایی کند.

 شاید برای بسیاری از افراد بهترین موقعیت زمانی باشد که بداند وقت برای جبران اشتباهات خود دارد. این آزمون به فرد این امکان را می دهد که به اشتباهات خود پی ببرد؛ علاوه بر این با شرکت در آزمون ماک آیلتس می توان به بسیاری از ضعف های خود پی برد و آن ها را جبران نمود؛ همچنین با نمونه سوالات آزمون های بعدی نیز آشنا شد.

با آزمون ماک می توان زمان را مدیریت کرد.

 مدیریت زمان در این آزمون بسیار مهم است. بسیاری از افراد قبل از شروع آزمون اصلی با شرکت در آزمون آزمایشی ماک آیلتس این موقعیت را برای خود فراهم می کنند و سعی دارند تا زمان بندی مناسبی داشته باشند، این افراد بهتر می توانند به سوالات آزمون ماک آیلتس جنرال پاسخ دهند و زمان خود را هدر ندهند. افراد با مدیریت زمان بهتر یاد می گیرند که چطور در مدت زمان کم وقت خود را مدیریت کنند و با موفقیت آزمون را پشت سر بگذارند.

شرکت در آزمون آزمایشی

با ساختار سوالات آشنا خواهید شد.

برخی از افراد ممکن است تا به حال در آزمون های ماک آیلتس شرکت نکرده باشند. آن ها می توانند با شرکت در آزمون ماک با ساختار سوالات آزمون آیلتس آشنا شوند. در این نوع آزمون ها با بخش های مختلف آزمون مانند ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ آشنا خواهید شد علاوه بر این با تعداد سوالات و وظایف هر بخش نیز آشنا می شوید. دانستن اطلاعات آزمون آزمایشی ماک آیلتس ضروری است و باید برای سفر به کشورهای مختلف با آن ها آشنایی داشته باشید.

نحوه برگزاری ماک آیلتس

آموزشگاه های بسیاری وجود دارند که آزمون های ماک آیلتس را برگزار می کنند. متقاضیان باید به این آموزشگاه ها مراجعه نمایند و با انتخاب یکی از آن ها برای آزمون آزمایشی ماک آیلتس ثبت نام نمایند. برای شرکت در آزمون ابتدا باید پروفایلی ساخته شود و سپس یکی از آزمون های ماک آیلتس انتخاب گردد.

بعد از انتخاب آزمون متقاضیان باید تاریخ امتحان را انتخاب نمایند و هزینه آن را پرداخت کنند. در زمان ثبت نام داوطلب باید تاریخ و زمان آزمون speaking را نیز انتخاب نماید. برای مثال داوطلب آزمون آیلتس جنرال را انتخاب می کند.

داوطلب باید از زمان دقیق آزمون آگاه باشد و بداند در چه ساعتی برگزار خواهد شد تا به موقع به محل برگزاری آزمون برود. آزمون speaking در روزی که داوطلب انتخاب نموده برگزار خواهد شد و داوطلب در حضور اساتید به صورت خصوصی آزمون خواهد داد.

انواع آزمون Mock آیلتس

قبلا دانستم که آزمون آزمایشی ماک آیلتس چیست و چگونه برگزار می شود. حال می خواهیم انواع آزمون های ماک آیلتس را نام ببریم و با آن ها آشنا شویم. آزمون ماک در واقع یک نوع آزمون است که سبب می گردد متقاضیان با سطح سوالات آیلتس آشنا شوند. متقاضیان می‌توانند یکی از  سه نوع آزمون ماک آیلتس را با توجه به شرایط خود انتخاب و شرکت کنند. این آزمون ها عبارتند از: آیلتس جنرال، آیلتس آکادمیک، آیلتس لایف اسکیلز.

آزمون ماک آکادمیک

این آزمون نوع دیگر آزمون ماک بوده و بسیار رایج است. افراد مختلفی قصد تحصیل در کشورهای دیگر مانند کشورهای انگلیسی را دارند. به همین دلیل باید در آزمون آزمایشی ماک آیلتس آکادمیک شرکت نمایند. سوالات آزمون ماک آکادمیک با سوالات آزمون آیلتس آکادمیک در یک سطح قرار داشته و بیشتر شبیه آزمون جنرال هستند. اما با این آزمون از تفاوت هایی نیز برخوردار است. یکی از تفاوت های این آزمون سوالات ریدینگ و رایتینگ بوده اند که با هم تفاوت بسیاری دارند.

 

آزمون ماک آیلتس جنرال

آزمون آیلتس جنرال بیشتر برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی مانند کانادا، آمریکا، انگلستان و… را دارند برگزار خواهد شد. البته مهاجرت این افراد نباید برای تحصیل باشد. بدین ترتیب فرد به مدرک ماک آیلتس نیاز داشته و باید در این نوع آزمون شرکت نماید. این نوع آزمون از دو بخش تشکیل می شود که عبارتند از: آزمون شفاهی و آزمون کتبی.

برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ در حدود ۳ ساعت به متقاضیان وقت داده می شود و آن ها می تواند طی این ساعات با یکدیگر به سوالات پاسخ دهند. اما آزمون اسپیکینگ به صورت جداگانه برگزار خواهد شد و ممکن است در روز دیگر پس از آزمون کتبی ماک آیلتس جنرال برگزار گردد.

آزمون ماک آیلتس لایف اسکیلز

 آزمون آیلتس لایف اسکیلز یک مدل دیگر از آزمون آزمایشی ماک آیلتس بوده که به تازگی برگزار خواهد شد و آزمون لایف اسکلیز نام گرفته است. این آزمون مخصوص افرادی است که قصد اخذ اقامت دائمی در انگلستان را دارند.

انواع آزمون آزمایشی ماک آیلتس

1آزمون ماک آیلتس آکادمیکبرای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند.
2ازمون ماک آیلتس جنرالبرای افرادی که قصد مهاجرت غیر تحصیلی دارند.
3آزمون ماک آیلتس لایف اسکیلزاین آزمون برای مهاجرت به انگلستان با نسبت خانوادگی یا ازدواج با فردی در این کشور است.

آزمون آزمایش ماک آنلاین و آفلاین

شما می‌توانید با توجه به شرایط خود در یکی از آزمون های ماک به صورت آنلاین یا آفلاین شرکت کنید. این دو آزمون در شرایطی کاملا یکسان و مشابه برگزار می‌شود. البته تفاوت اصلی این دو آزمون در آنلاین بودن و آفلاین بودن آنهاست. معمولا افرادی شاغل، دانشجو و … زمان زیادی برای هدر دادن ندارند و نمی توانند با حضور در آموزشگاه ها در آزمون آزمایشی شرکت کنند. این افراد بهتر است با دسترسی به اینترنت هر موقع که بخواهند اقدام به شرکت در آزمون های ماک به صورت آنلاین کنند.

مزین این آزمون در مقابل آزمون آفلاین همین است که شما نیاز به اتلاف وقت در بیرون و ترافیک ندارید و به راحتی می توانید با داشتن سیستم و اینترنت در این آزمون شرکت کنید.

نتیجه گیری

برای مهاجرت تحصیلی و کاری به کشورهای مختلف از جمله کشور انگلیس و دیگر کشورهای انگلیسی زبان، نیاز به شرکت در آزمون آیلتس است. آزمون آزمایشی ماک آیلتس به افراد کمک می‌کنند تا پیش از شرکت در آزمون اصلی میزان تسلط خود به آزمون و زبان را در این ازمون بسنجند، که از مزایای بسیاری برخوردار هستند. اگر به دنبال شناختن نقاط قوت و ضعف خود هستید به سراغ آزمون های ماک آیلتس بروید.

سوالات متداول

  • برای قبولی در آزمون آیلتس در چه دروه ی بهتر است شرکت کنیم؟

برای دریافت پاسخ خود به صفحه کلاس آنلاین زبان انگلیسی مراجعه کنید.

  • کدام یک از آزمون های آیلتس راحت است؟

آزمون آیلتس لایف اسکیلز نسبت به دو نوع دیگر آزمون ها مانند جنرال و آکادمیک آسان تر در نظر گرفته شده و تنها به بررسی مهارت های رایتینگ و لیسنینگ می پردازد.

  • هزینه آزمون آزمایش ماک چه مقدار است؟

ازمون Mock دارای سه نوع مختلف است و هزینه هرکدام متفاوت است اما هزینه که برای آزمون آزمایشی ماک آیلتس پرداخت می‌کنید بسیار کمتر از آزمون اصلی آیلتس خواهد بود و نگران نباشید ارزشش را دارد.

منابع
google
, zabansara

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *