برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

نقش یادگیری زبان آلمانی در گرفتن اقامت کشور آلمان

گرفتن اقامت کشور آلمان

کسانی که مایل به گرفتن اقامت کشور آلمان برای تحصیل، کار یا زندگی در این کشور هستند، باید زبان آلمانی را یاد بگیرند. این یک قانون در اداره مهاجرت آلمان برای مهاجران است. هر کسی که برای اقامت در آلمان اقدام می کند باید حداقل اصول اولیه زبان آلمانی را بیاموزد. یادگیری زبان آلمانی در گرفتن اقامت در کشور آلمان اهمیت بسیار زیادی دارد. زبان آلمانی به عنوان زبان رسمی کشور آلمان و تعدادی از کشورهای دیگر نیز شناخته شده است، بنابراین تسلط بر این زبان برای ارتباطات روزمره و تعاملات اجتماعی ضروری است.

گذشته از این، این افراد پس از اقامت در آلمان باید موارد خاصی را در مورد کشور آلمان از جمله تاریخ، فرهنگ، سیستم حقوقی و از این قبیل موارد را بیاموزند. قطعا می‌توان گفت که یادگیری زبان آلمانی در گرفتن اقامت این کشور، بسیار موثر است. پس اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را در ذهن دارید می‌توانید به راحتی در دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی زبانسرا ثبت نام کنید و هرچه سریعتر به زبان آلمانی مسلط شوید.

ضرورت یادگیری زبان آلمانی برای گرفتن اقامت کشور آلمان

از آنجایی که ممکن است برای بسیاری از مهاجران یادگیری زبان آلمانی بسیار سخت و دشوار به نظر برسد اما در نظر داشته باشید که کشور آلمان دارای سیستم بسیار منظم و سازماندهی شده برای مهاجران دارد و مایل است کسانی به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند و قصد گرفتن اقامت کشور آلمان در نظر دارند را به جامعه خود ادغام کند. برای همین است که از خارجی‌ها خواسته است تا دانش زبان آلمانی را فرا بگیرند. مزایای یادگیری زبان آلمانی بسیار زیاد است که به 4 مورد از اصلی‌ترین مزیت‌های زبان آلمانی اشاره کرده ایم:

 •  اخذ اقامت در کشور آلمان
 • ادغام در زندگی اجتماعی مردم آلمان
 • تحصیل در کشور آلمان
 • یافتن کار در کشور آلمان

باید در نظر دارید که با دانستن زبان انگلیسی نمی‌توانید به راحتی در کشور آلمان اقامت بگیرید و از دیگر مزایا بهره‌مند شوید. اما قابل ذکر است آموختن زبان انگلیسی برای همه‌ی مهاجران یک نیاز است زیرا زبان انگلیسی، زبان بین‌المللی است.

یادگیری زبان برای پناهندگان

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که پناهجویان، نمی توانند در کلاس‌های آموزش زبان آلمانی که هزینه‌های آن را دولت می‌پردازد شرکت کنند؛ اما هنگامی که به عنوان پناهنده پذیرفته شده و اقامت طولانی کسب کردند، دارای شرایط متفاوتی خواهند شد. اما پناهندگان می توانند برای گرفتن اقامت کشور آلمان در دوره‌های انتگراسیون، زبان آلمانی بیاموزند و در خصوص قوانین و حقوق خود در این کشور، اطلاعات کاملی را کسب کنند. در اداره امور مهاجران، این اطلاعات به صورت دقیق در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

نقش یادگیری زبان برای اقامت تحصیلی

آلمانی زبان آموزش اکثر دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی در کشور آلمان است. اگر به فکر گرفتن اقامت کشور آلمان هستید و قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان را دارید، باید زبان آلمانی بدانید. دانشجویانی که قصد گذراندن دوره‌ای را دارند که به زبان آلمانی تدریس می شود نیازمند دانستن زبان آلمانی هستند. همچنین شما می توانید مهارت آلمانی خود را با شرکت در آزمون نشان دهید. نمونه‌هایی از آزمون‌های پذیرفته شده عبارت‌اند از:

 • TestDaF (تست زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی)
 • DSH (آزمون‌های ورودی دانشگاه زبان آلمانی برای متقاضیان بین‌المللی)
 • GDS (دیپلم زبان آلمانی موسسه گوته)
 • DSD (سطح II)

شما می توانید پیش از ترک کشور و گرفتن اقامت کشور آلمان این زبان را فرا گیرید. برای برنامه‌های مهاجرت و اقامت در آلمان، بهترین راه این است که در فرصت مناسب و پیش از سفر، به زبان آلمانی تسلط پیدا کنید. در گذشته، دانشگاه‌های آلمان دوره‌‌های آموزشی انگلیسی را برای پاسخگویی به تعداد زیادی از دانشجویان بین ‌المللی معرفی کرده‌ اند. می توان گفت، تعداد دانشجویان انگلیسی زبانی که به دنبال اخذ مدرک از دانشگاه‌های آلمانی هستند، افزایش یافته است.

گرفتن اقامت کشور آلمان

اهمیت یادگیری زبان آلمانی برای زندگی در آلمان

با این حال، حتی اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، به شدت توصیه می‌شود که مهارت‌های اولیه زبان آلمانی را داشته باشید. اگر به زبان آنها به طور موثر صحبت کنید، می‌توانید با مردم محلی تعامل و ارتباط برقرار کرده و برای گرفتن اقامت کشور آلمان اقدام نمایید. یادگیری زبان آلمانی به شما امکان می‌دهد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. شما می‌توانید به راحتی در سوپرمارکت‌ها، مراکز خرید و در هر مکان دیگری خرید کنید. شما قادر خواهید بود دوستانی پیدا کنید و با فرهنگ آلمانی ادغام شوید.

یادگیری مهارت‌های اولیه زبان آلمانی در دراز مدت برای شما مفید خواهد بود. مخصوصاً اگر می‌خواهید برای کار در آلمان بمانید یا اقامت این کشور را بگیرید. این را نیز باید افزود که زبان آلمانی زبان تجارت در آلمان است. شرکت‌هایی وجود دارند که از انگلیسی به عنوان زبان تجارت استفاده می کنند، اما تعداد آنها بسیار کم است.

1نقش یادگیری زبان آلمانی در گرفتن اقامت در کشور آلمانتوضیحات
2
استفاده در ارتباطات روزمرهتسلط بر زبان آلمانی اساسی است تا بتوانید در ارتباطات روزمره با مردم، مقامات، و ادارات مختلف زندگی کنید. این توانایی در ارتباط با مردم محلی، یافتن شغل، مدرسه، و امور روزانه بسیار مهم است.
3مدارک و مراحل اقامتبرای بخش‌هایی از فرآیند درخواست اقامت، نیاز به ارائه مدارکی است که اثبات تسلط شما بر زبان آلمانی را نشان دهد. این مدارک معمولاً شامل گواهینامه‌ها و اسنادی است که نشان می‌دهند که شما دارای توانایی‌های زبانی مورد نیاز هستید.
4موفقیت در زندگی روزمرهیادگیری زبان آلمانی به شما کمک می‌کند تا در زندگی روزمره با مسائلی مانند خرید، پذیرایی، اجاره مسکن و امور روزانه موفق‌تر عمل کنید.
5آشنایی با فرهنگ و جامعه محلییادگیری زبان آلمانی ممکن می‌کند به بهتر فهمیدن فرهنگ، رفتارها، و ارزش‌های جامعه محلی کمک کند که در برقراری ارتباطات موثر تاثیرگذار است.

نقش یادگیری زبان برای اقامت کاری

آلمان به عنوان یکی از قدرتمند‌ترین اقتصادهای اروپا شناخته می شود و برای کسانی که به دنبال تحصیل و شغل هستند، مقصد رویایی است. اگرچه این کشور روز به روز دارای امکاناتی بهتر در سطح بین المللی می شود، اما پیوند عاطفی قوی نسبت به زبان آلمانی دارد.

بنابراین، اگر قصد گرفتن اقامت کشور آلمان دارید و‌می خواهید تحصیلات خود را در این کشور دنبال کنید، بهتر است زبان آلمانی را یاد بگیرید، زیرا برخی از دوره‌ها فقط به این زبان تدریس می‌شوند و به سطح خاصی از مهارت آلمانی نیاز دارند. همچنین، حتی اگر یک برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی را انتخاب کنید، پس از ورود به بازار کار متوجه اهمیت زبان آلمانی خواهید شد. همین امر در مورد مهاجرانی که قصد گرفتن اقامت کشور آلمان دارند و برای کار درخواست می دهند صدق می کند. از این گذشته، علاوه بر دانش تخصصی آنها، تمایل به یادگیری آلمانی است که کارفرما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

گرفتن اقامت کشور آلمان

جمع بندی

در حالی که یادگیری یک زبان جدید می‌تواند برای هر فردی سخت باشد، اما اگر اهمیت یادگیری زبان یک کشور را بدانید و سعی کنید از آن استفاده کنید، این روند می‌تواند آسان شود. تا زمانی که دلیل قانع کننده‌ای برای یادگیری نداشته باشید، اشتیاق کافی نسبت به فرآیند یادگیری را نخواهد داشت و هرچیزی می‌تواند دلیلی بر یادگیری زبان جدید باشد.

بازدید از کشور رویایی آلمان، کار در یک شرکت بزرگ در این کشور یا حتی پیدا کردن یک دوست آلمانی جدید را شامل می شود. هدف خود را مشخص کرده و جهت رسیدن به آن تلاش کنید. خیلی زود درخواهید یافت که یادگیری زبان آلمانی در گرفتن اقامت کشور آلمان نقش مهمی خواهد داشت و شرایط زندگی شما را در این کشور تغییر خواهد داد.

سوالات متداول

 • آیا برای گرفتن اقامت کشور آلمان لازم به یادگیری لهجه آلمانی است؟

خیر، یادگیری لهجه آلمانی تاثیری در گرفتن اقامت کشور آلمان ندارد اما یادگیری لهجه آلمانی مزایایی دارد که می‌توانید برای دریافت پاسخ کامل خود به صفحه انواع لهجه آلمانی مراجعه کنید.

 • یادگیری زبان آلمانی برای استخدام در این کشور چقدر تاثیر دارد؟

این غیر قابل انکار است که دانستن زبان آلمانی به شما امتیاز برتر را در مجموعه برنامه‌ها، حتی در شرکت های بین المللی می دهد. مدیران استخدام، اغلب به مزیت داشتن عضوی در تیم خود توجه می کنند که می ‌تواند با اعضای تیم به زبان مشترک صحبت کند. به گونه‌ای که نه تنها در زمینه‌‌های حرفه‌ای بلکه در تعاملات روزمره نیز ارتباط برقرار کند.

 • آیا در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی تدریس می‌شود؟

خیر، در اکثر دانشگاه‌های کشور آلمان به زبان آلمانی تدریس می‌شود.

منابع

germany-visa, make-it-in-germany

زبان سرا دات آی ار

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *