برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری در چیست؟

تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری

آزمون آیلتس که با همکاری کنسولگری انگلیس، دانشگاه کمبریج و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود، نمره آن بستگی به دانش زبانی شرکت‌کننده دارد؛ اما کمترین نمره مورد پذیرش در هر دو شکل آزمون برای بیشتر دانشگاه‌ها در اکثر کشور‌ها، ۶. ۵ به بالا است؛ بهترین نمره هم عدد ۹ است که نصیب کسانی می‌شود که تسلط، مهارت و حضور ذهن بسیار بالایی دارند.
از تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری در آزمون آیلتس حضوری، داوطلبان در محل آزمون حاضر می‌شوند. این آزمون، در حال حاضر به دو شیوه زیر برگزار می‌شود:

 • مهاجرت به کشور‌های دیگر
 • استخدام در شرکت‌های بین‌المللی مختلف
 • ادامه تحصیل در خارج از کشور
  داوطلبان با توجه به اهداف خود، با اطلاع از تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری، می‌توانند، به دو صورت حضوری و آنلاین در دو نسخه آکادمیک (دانشگاهی) و جنرال (عمومی) شرکت کنند.
  برای ادامه تحصیل، باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند اما در موارد دیگر، مانند مهاجرت، آزمون آیلتس جنرال مناسب است.

مؤسساتی که آزمون آیلتس از شما می‌خواهند عبارتند از:

 •  مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها
 • دولت‌ها
 • انجمن ها
 • کارفرمایان شرکت‌ها

برای دریافت نمرات قابل توجه در آزمون آیلتس می توانید در دوره آموزش آنلاین آیلتس شرکت کنید.

چند نفر که نمره آزمون آیلتس شان را بر دست گرفته اند

آزمون آیلتس حضوری

آزمون آیلتس که با همکاری کنسولگری انگلیس، دانشگاه کمبریج و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود، نمره آن بستگی به دانش زبانی شرکت‌کننده دارد؛ اما کمترین نمره مورد پذیرش در هر دو شکل آزمون برای بیشتر دانشگاه‌ها در اکثر کشور‌ها، ۶. ۵ به بالا است؛ بهترین نمره هم عدد ۹ است که نصیب کسانی می‌شود که تسلط، مهارت و حضور ذهن بسیار بالایی دارند.

از تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری در آزمون آیلتس حضوری، داوطلبان در محل آزمون حاضر می‌شوند. این آزمون، در حال حاضر به دو شیوه زیر برگزار می‌شود:

 •  آزمون آیلتس حضوری کاغذی: که شرکت‌کنندگان جواب‌ها را بر روی کاغذ با مداد می‌نویسند و تنها اسپیکینگ به صورت مصاحبه حضوری است.
 • آزمون آیلتس حضوری رایانه‌ای: که شرکت‌کنندگان، در این آزمون برای پاسخ دادن، به جای نوشتن با مداد روی کاغذ، پاسخ را با کیبورد تایپ می‌کنند.
  اکنون آزمون آیلتس با کامپیوتر، در کنار آیلتس روی کاغذ، در مراکز آزمون‌ها هنوز برقرار است.

کودکان خود را با شرکت در دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان برای آزمون آیلنس آماده کنید.

آزمون آیلتس آنلاین

آزمون آنلاین، از طریق اینترنت و غیر حضوری برگزار می‌شود و از معتبر‌ترین آزمون‌ها در بین تمام آزمون‌های معتبر بین‌المللی است، در گذشته، یعنی اوایل سال ۲۰۲۰ اعلام شد که امکان ثبت نام آنلاین این آزمون برای دانشجویان، حتی دانشجویان بین‌المللی، فراهم شده است که نتیجه آن حدود ۵ تا ۷ روز به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شد.
برای شرکت در این آزمون شما به اینترنت و یک کامپیوتر که به اسپیکر، وب کم و هدفون مجهز باشد، نیاز دارید. مدت زمان آزمون برای قسمت‌های شنیدن، خواندن و نوشتن، ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه است و آزمون بخش مکالمه، از طریق تماس تصویری با شرکت‌کننده برگزار می‌شود.
مورد دیگری که تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری بیان گو هست این است که هزینه آزمون آیلتس بسیار بالا است اما آزمون آنلاین، نسبت به آزمون حضوری کمی ارزان‌تر است.

چند نفر که نمره آزمون آیلتس شان را بر دست گرفته اند

تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری

در آزمون آیلتس آنلاین، بخش های Reading، Listening و Writing، آزمون با استفاده از رایانه انجام خواهد شد؛ آزمون speaking هم با مصاحبه حضوری، قبل یا بعد از آزمون برگزار می شود.

اما اگر آزمون آیلتس حضوری باشد، قسمت های Reading، Listening و Writing را روی کاغذ یا کامپیوتر، در محل آزمون، انجام می دهید و آزمون Speaking در مصاحبه حضوری، برگزار می شود و می تواند یک هفته قبل یا بعد از تاریخ آزمون باشد.

در این مورد از تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری می توان گفت هیچ تفاوتی در ساختار، محتوا، فرمت آزمون، قالب یا سطح دشواری آزمون آنلاین و حضوری وجود ندارد. مدارک هر دو آزمون هم، اعتبار یکسانی دارند.

مطالب بیشتر: دروه تربیت مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبانسرا دات آی آر

در کدام آزمون بهتر است شرکت کنیم؟

هیچ تفاوتی بین دو شیوه آزمون نیست و انتخاب نوع آزمون به سلیقه و نیاز شما و کاغذی یا کامپیوتری بودن آن هم به تصمیم مرکز آموزشی شما بستگی دارد، برخی افراد در آزمون حضوری راحت‌تر هستند و برای برخی، آزمون آنلاین انتخاب بهتری است. اینکه داوطلب در کدام شکل از آزمون آیلتس شرکت کند، کاملاً به انتخاب او بستگی دارد.
آزمون آنلاین در حال حاضر برای آزمون آیلتس آکادمیک، برگزار می‌شود و برای دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی کاربرد بیشتری دارد.
برخی از دانشگاه‌ها، تنها نمره آزمون کلاسیک (حضوری) را قبول دارند و نمره آزمون آنلاین، در هنگام پذیرش، مورد تأیید آن‌ها قرار نمی‌گیرد؛ از اواسط سال ۲۰۲۲ که کرونا در همه کشور‌ها، تا حد بسیار زیادی رو به بهبود رفت، مقبولیت آزمون‌های آنلاین از جمله آیلتس کمی زیر سؤال رفت.
اکنون با شروع سال ۲۰۲۳، آزمون‌های زبان آنلاین، توسط اکثر دانشگاه‌ها مورد قبول نیست و تعداد کشور‌ها، مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و نهاد‌هایی که این مدرک آنلاین را نمی‌پذیرند رو به افزایش است.
بنابراین قبل از اقدام برای هر هدفی، از جمله، مهاجرت، اقدامات مربوط به دانشگاه یا مراکز آموزشی و غیره، حتماً از قوانین آن‌ها درباره پذیرش و تفاوت آزمون آیلتس آنلاین وحضوری مطلع شوید.

تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری

سخن پایانی

در این مقاله، تفاوت‌های آیلتس آنلاین و حضوری را متوجه شدید و دانستید که آزمون آیلتس آنلاین، مورد قبول نهاد‌ها و مراکز آموزشی بین‌المللی است اما ممکن است مورد قبول برخی از آن‌ها هم نباشد. زیرا آزمون آنلاین، با توجه به شیوع بیماری کرونا در کل جهان، طراحی شده است.
اگر شما هم تصمیم دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید، پیش از شرکت در آزمون، تفاوت آزمون آیلتس آنلاین و حضوری را برای پذیرش در نظر بگیرید و با مؤسسه مورد نظر یا دانشگاه خود، در کشور مربوطه، تماس بگیرید و از شرایط آن‌ها با خبر شوید.
در نظر داشته باشید که آیلتس یک آزمون پر هزینه و پر زحمت است که برای به دست آوردن نمره خوب در آن، پیشنهاد می‌کنیم در دوره‌های آموزشی این آزمون شرکت کنید. اکنون کلاس‌های آموزش آیلتس به دو شیوه آنلاین و حضوری در سراسر کشور برگزار می‌شوند.

سوالات متداول

 • در آزمون آیلتس آنلاین چه مواردی ارزیابی می شود؟

آزمون آیلتس آنلاین هم، درست مانند آزمون آیلتس اصلی و حضوری، چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن را مورد ارزیابی دقیق قرار می‌دهد.

 • چه کشور های آزمون آنلاین آیلتس را قبول دارند؟

در کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، کانادا، و… تعداد محدودی از دانشگاه ها، آزمون آنلاین زبان را قبول کرده اند.

منابع

vestaac, adabvisa

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *