برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

پیش نیاز های دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی

دانش آموزی که پیش نیاز های دوره تربیت مدرس را مطالعه می کند

سوال که شاید برای شما هم پیش بیاید این است پیش نیاز های دوره تربیت مدرس چه مواردی است ؟

اگر زبان انگلیسی شما در سطح مناسبی قرار دارد، می‌توانید در دوره‌های تربیت مدرس شرکت کنید.
با داشتن مدرک (تی تی سی) می‌توانید در آموزشگاه‌های زبان مشغول بکار شوید. اگر قصد شرکت در دوره‌های  تربیت مدرس زبان انگلیسی را دارید باید پیش نیاز‌هایی را بگذرانید. در این مطلب به بررسی پیش نیاز‌های دوره تربیت مدرس می‌پردازیم.

معلمی که در حال تدریس است

آیا افرادی که هیچ پیش زمینه ای از زبان انگلیسی ندارند، میتوانند در این دوره شرکت کنند؟

در صورتی که قصد دارید در دوره تربیت مدرس زبان شرکت کنید باید پیش نیاز‌های دوره تربیت مدرس بشناسید و دانش زبان انگلیسی در سطح متوسط را داشته باشید. شما باید بتوانید به خوبی به زبان انگلیسی بنویسید و صحبت کنید. مراکز و آموزشگاه‌های زبان به دنبال افرادی دارای سطح بالایی از زبان انگلیسی هستند. بنابراین، در صورتی که دانش شما در زبان انگلیسی به اندازه کافی نباشد، مؤسسات آموزشی برای تدریس شما را انتخاب نمی‌کنند.

برای آماده شدن در آزمون های آیلتس به صفحه آموزش آنلاین آیلتس مراجعه کنید.

فردی که می‌خواهد در دوره تربیت مدرس زبان شرکت کند باید توانایی انتقال زبان را به خوبی یاد داشته باشد. اگر فرد به انگلیسی مسلط نباشد، قادر به تدریس مطالب به زبان‌آموزان نخواهد بود. در نتیجه، قبل از اینکه تصمیم به شرکت در دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی را بگیرید باید مهارت زبانی خود را بسنجید.

داشتن حداقل سطح زبان متوسط به بالا

علاقه‌مندان به تدریس در آموزشگاه‌ها زبان می‌توانند در هر سطحی در دوره‌های تربیت مدرس شرکت کنند. البته، برخی از مؤسسات برای شرکت در دوره تربیت مدرس پیش نیاز‌های دوره تربیت مدرس را در نظر می‌گیرند و الزاماتی مانند داشتن حداقل سطح زبان متوسط به بالا را در نظر می‌گیرند. اگر سطح زبان فرد پایین‌تر از این حد باشد، کاندید مناسبی برای شرکت دردوره تی تی سی نیست.

آشنایی با متد ها و روش های تدریس

قبل از اینکه تصمیم بگیرید مدرس زبان شوید، باید با اصول و تکنیک‌های تدریس تا حدودی آشنایی داشته باشید. یکی از پیش نیاز‌های شرکت در دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی، آشنایی با متد‌ها و روش‌های مختلف تدریس است. در کلاس‌های تی تی سی به فرد انواع روش‌های تدریس آموزش داده می‌شود. اما به منظور یادگیری و فهم بیشتر مطالب ارائه شده در دوره تربیت مدرس باید قبل از شرکت در کلاس تا حدودی با متد‌ها آشنا باشید.

آشنایی با ابزارها و برنامه های کمک آموزشی

یکی از پیش نیاز‌های پیش نیاز‌های دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی این است که با ابزار‌ها و برنامه‌های کمک آموزشی آشنایی داشته باشید. البته، این جزء شروط اصلی برای شرکت در دوره تربیت مدرس نیست. در صورت آشنایی با انواع ابزار‌های کمک آموزشی می‌توانید در دوره تربیت مدرس زبان موفق‌تر شوید. مدرسین با استفاده از ابزار‌ها و برنامه‌های کمک آموزشی می‌توانند مطالب را بهترین نحو به زبان‌آموزان آموزش دهند. در واقع، نحوه یادگیری زبان با استفاده از این ابزار‌های آموزشی آسان‌تر خواهد شد.
مدرسین قبل از شرکت در دوره تربیت مدرس بهتر است که با انواع فیلم‌ها و پادکست‌های آموزشی آشنایی داشته باشند. آموزش مفاهیم با پادکست و فیلم می‌تواند سطح زبان‌آموز را تقویت کند. در دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی با انواع فیلم‌ها و پادکست‌های مورد نیاز برای تقویت سطح زبان‌آموزان آشنا خواهید شد.

معلمی که در حال تدریس است

داشتن زمان آزاد برای مطالعه

قبل از اینکه تصمیم به شرکت در دوره تربیت مدرس را بگیرید باید شیوه مدیریت زمان را یاد بگیرید که از پیش نیاز‌های دوره تربیت مدرس می‌باشد. اگر وقت آزاد برای مطالعه را ندارید، شرکت در دوره تربیت مدرس انتخاب مناسبی نیست. شما باید وقت لازم برای شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی را داشته باشید. در صورت نداشتن زمان آزاد برای مطالعه، شرکت در دوره‌های تربیت مدرس گزینه انتخابی صحیحی نیست.
مدرس زبان انگلیسی باید روز به روز دانش خود را ارتقاء دهد. به همین منظور باید وقت کافی برای این کار را داشته باشد. اگر شما نیز به تدریس زبان علاقه دارید، بهتر است که قبل از شرکت در دوره تربیت مدرس، برنامه‌ریزی کنید. به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که زمان لازم برای مطالعه منابع کمک آموزشی مختلف را داشته باشید.

داشتن مهارت کافی در انتقال مفاهیم آموزشی

یکی از اصول موفقیت در رشته معلمی و تدریس، داشتن مهارت لازم جهت انتقال مفاهیم آموزشی است. بهترین معلم و استاد زبان، فردی است که دانش و مهارت لازم برای انتقال مفاهیم را دارد. برخی از اساتید زبان با اینکه سطح زبان بالایی دارند ولی قادر به انتقال مطالب نیستند. بنابراین، یکی از پیش نیاز‌های دوره تربیت مدرس می‌تواند داشتن مهارت لازم برای انتقال مفاهیم باشد
استاد زبان باید بداند که چگونه به شیوه‌ای آسان مطالب را به زبان‌آموز منتقل کند. اگر معلم زبان بتواند مفاهیم و مطالب را به شکلی ساده آموزش دهد، کلاس زبان برای زبان‌آموز مهیج‌تر می‌شود. زبان‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در کلاس‌هایی هستند که شیوه تدریس استاد در آن کلاس‌ها ساده و قابل فهم است. پس این نکته را نیز قبل از شروع دوره تربیت مدرس در نظر بگیرید. شما می‌توانید روی بهبود این مهارت با خواندن منابع و کتاب‌های مرتبط تمرکز کنید.

فردی که در حال یادگری زبان انگلیسی می باشد

شرکت در کلاس ttc

TTC یا Teacher Training Course  یک برنامه آموزش حرفه ای برای افرادی است که  رویای معلم شدن را دارند. در دوره های TTC مفاهیم نظری و عملی به علاقه مندان آموزش داده می شود. با شرکت در دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی، شیوه مدیریت کلاس، چگونگی آموزش مفاهیم و روش های مختلف تدریس را یاد خواهید گرفت. علاوه براین، با شرکت در این کلاس ها روش های خلاقانه برای ارائه مفاهیم زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی را نیز آموزش خواهید دید.

شما می توانید با شرکت در کلاس تربیت مدرس زبان انگلیسی آموزشگاه زبانسرا، تبدیل به معلم زبان موفقی شوید. پس از اخذ مدرک تربیت مدرس زبان می توانید در مراکز آموزشی به عنوان استاد زبان مشغول به تدریس شوید. در صورت داشتن پیش نیاز های دوره تربیت مدرس لازم مانند سطح زبان بالا، وقت آزاد برای مطالعه و آشنایی با متدهای تدریس می تواند دوره تربیت مدرس با با موفقیت بیشتری بگذرانید.

سوالات متداول

  • بهترین دوره برای مهارت های زبان انگلیسی چه دوره ای است؟

برای دریافت سوال خود به صفحه کلاس آنلاین زبان انگلیسی مراجعه کنید.

  • در دوره تربیت مدرس چه مواردی تدریس می شود؟

برای دریافت پاسخ خود به صفحه تربیت مدرس زبان انگلیسی مراجعه کنید

منابع

studiesmedia, gtcholding

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *