برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

7 روش معجزه آسا برای تقویت اسپیکینگ

تقویت اسپیکینگ

توانایی تقویت اسپیکینگ و تسلط بر انگلیسی صحبت کردن از مهم ترین نکاتی است که تمامی زبان آموزان روی آن متمرکز می شوند. حتی اگر ترم های مختلف را گذرانده باشید و هنوز هم در زمینه اسپیکینگ، عملکرد مطلوبی نشان ندهید، نمی توانید از مهارت هایتان به خوبی بهره ببرید.

تمرکز بیش از حد روی گرامر و یا تمرین کم می توانند دلایل تضعیف این مهارت باشند؛ به همین دلیل است که تقویت اسپیکینگ اهمیت ویژه ای برای افراد دارد. شما می توانید با امتحان کردن ترفند های مختلف و تمرین مداوم، توانایی تان را در این زمینه افزایش دهید. و یا با شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی به صورت اصولی مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنید.

4 نفر که دارند با هم انگلیسی صحبت می کنند.

اهمیت تقویت اسپیکینگ

طبیعتا، انگلیسی صحبت کردن می تواند به طور مستقیم اهمیت ویژه ای در برقراری ارتباط داشته باشد؛ به همین دلیل است که تقویت صحبت کردن اهمیت پیدا می کند. این مهارت بیشتر از سایر مهارت ها، مورد توجه قرار می گیرد و کارایی بیشتری هم دارد. اهمیت تقویت صحبت کردن آنقدر زیاد است که بسیاری از زبان آموزان، تمرکز زیادی روی آن می گذارند و حتی در کلاس های بحث آزاد شرکت می کنند تا این مهارت را تقویت نمایند.

چه قصد مهاجرت داشته باشید و چه بخواهید برای سفر به کشور های مختلف اقدام کنید، باید توانایی تلفظ و صحبت کردن را یاد بگیرید؛ همچنین در زمینه های کاری و تحصیلی نیز به آن نیاز خواهید داشت. در ادامه، بهترین راه ها را برای تقویت اسپیکینگ، با شما در میان می گذاریم. از همین الان مهارت اسپیکینگ کودکان خود را با شرکت در دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان تقویت کنید.

معجزه تقویت لیسنینگ با اسپیکینگ

بله، درست حدس زدید! توانایی لیسنینگ و مهارت شنیداری، می تواند به طور مستقیم روی مهارت اسپیکینگ شما تاثیر بگذارد. در اصل، این دو مکمل همدیگر هستند و اگر شما بتوانید روی هر دوی آن ها به صورت همزمان متمرکز شوید، قطعا نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت. از طریق گوش کردن به انواع پادکست، موزیک های انگلیسی و کتاب های صوتی می توانید از طریق افزایش مهارت شنیداری، تقویت اسپیکینگ را نیز پیش ببرید.

بهتر است پادکست ها و کتاب هایی که انتخاب می کنید در ژانر مورد علاقه شما باشند؛ همچنین، آن ها را با توجه به سطح خود انتخاب کنید تا بتوانید به صورت حداقلی، معنی آن ها را متوجه شوید. تداوم در این کار به شما کمک می کند که سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسید.

بازخوانی مطالب (تکرار)

این روش، یکی از محبوب ترین و ساده ترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید. از طریق این تکنیک، تقویت اسپیکینگ شما همزمان با تقویت لیسنینگ پیش خواهد رفت. شما با تقلید و تکرار دیالوگ ها و یا متن هایی که می شنوید، می توانید به سادگی انگلیسی صحبت کنید. کافیست فیلم، پادکست، کتاب صوتی و یا هر مطلبی را انتخاب کرده و بعد از اینکه با دقت به لهجه و کلمات گوش دادید، آن را تقلید کنید.

حرف زدن روزمره را به زبان انگلیسی پیش ببرید

هیچ چیز به اندازه حرف زدن روزمره و موقعیت های احتمالی نمی تواند مهارت شما را در این زمینه بالا ببرد. تقویت اسپیکینگ از طریق دیالوگ های روزمره، می تواند هر بار نکات زیادی به شما یاد بدهد. در اصل، این یک چالش بسیار جذاب و کاربردی است. شما باید هر روز، حداقل در موقعیت های مشخصی سعی کنید مکالمات و جملاتتان را به انگلیسی برگردانید. داشتن یک پارتنر زبان می تواند کمک زیادی در این مورد محسوب شود.

شما می توانید با یکی از همکلاسی ها و یا دوستانتان که سطح مشترکی با شما دارد، این تمرینات را انجام دهید. همچنین برنامه های زیادی هستند که به شما کمک می کنند در آن ها پارتنر زبان پیدا کنید و روزمره با آن ها انگلیسی صحبت کنید.  اگر به زبان آلمانی علاقه دارید می توانید در دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی شرکت کنید.

گوش دادن موزیک و همخوانی با آن

مرزیک یکی از سرگرمی های جدا نشدنی امروزه است که همه افراد به سبک های مختلفی از آن گوش می دهند. بهتر است، سبک مورد علاقه تان را انتخاب کرده و موزیک های انگلیسی زبان آن را گوش کنید؛ همچنین، باید ابتدا از آهنگ های ساده شروع نمایید. بعد از مدتی با خواندن متن و یا حفظ کردن ان ها سعی کنید با آهنگ ها همخوانی کنید. این راه هم، برای تقویت اسپیکینگ موثر خواهد بود.

فردی که دارد با استفاده از اپلیکیشن های مبایل به تقویت صحبت کردن می پردازد

خواندن کتاب با صدای بلند

خواندن کتاب به زبان اصلی، علاوه بر این که بسیار لذت بخش است و دایره لغاتتان را گسترده تر می کند، می تواند به شما در تقویت مهارت های دیگر نیز کمک کند. بهتر است، کتاب را با صدای بلند بخوانید تا هم مشکلات تلفظی پیدا نکنید و هم ادای کلمات و جمله ها برایتان راحت تر شود.

گوش دادن پادکست و تکرار آن

پادکست ها، امروزه با موضوعات بسیار متفاوتی عرضه می شوند و قطعا شما هم می توانید مطالب مورد علاقه خودتان را به زبان انگلیسی پیدا کنید، و به تقویت اسپیکینگ خود ادامه دهید. پیشنهاد می کنیم بعد از اینکه پادکست را کوش کردید، سعی کنید آن را به صورت بخش بخش، تقلید و تکرار کنید.

پادکست های زیادی هستند که شما می توانید در شبکه های اجتماعی، مانند: یوتوب، کست باکس و دیگر موارد گوش کنید.

تماشای فیلم

فیلم ها هم مثل آهنگ ها، سرگرمی بزرگی هستند که می توانید با دیدن آن ها، هم سرگرم شوید و هم تقویت اسپیکینگ را جدی تر دنبال کنید. شما می توانید با دیدن فیلم های زبان اصلی و دقت به ساختار جملات آن، به راحتی مهارت هایتان را افزایش دهید. فیلم ها، لهجه های مختلفی دارند و باید به این موضوع هم دقت داشته باشید؛ اگر به لهجه خاصی علاقه مند هستید، حتما باید فیلم هایی با همان سبک را نگاه کنید.

بهتر است، علاوه بر فیلم های سینمایی، سریال های به روز و پر طرفدار را نیز دنبال کنید و آن ها را به زبان انگلیسی ببینید. این کار به شما کمک می کند تا با مکالمات روزمره و رایج، بیشتر آشنا شوید. بسیاری از افراد هستند که تنها با سریال دیدن، توانسته اند سطح زبان خود را بالا ببرند و تقویت صحبت کردن را در کنار سرگرمی تجربه نمایند.

تقویت صحبت کردن به راحتی می تواند با تمرینات مداوم و منظم انجام شود. شما باید این مهارت را جدی بگیرید و برای افزایش توانایی تان، اقدامات لازم را انجام دهید. اگر از این راه ها استفاده کنید، با لذت بیشتری زبان را یاد می گیرید و سرعت شما در یادگیری تلفظ و صحبت کردن به صورت روان نیز بیشتر خواهد شد.

تقویت اسپیکینگ

جمع بندی

 در آموزش زبان انگلیسی Speaking (گفتاری)، Listening (شنیداری)، Reading  (درک مطلب) و writing (نوشتاری) اصل بسیار مهمی است که ما در این مقاله به تقویت اسپیکینگ پرداختیم. روش های ذکر شده برای همه افراد تکمیل نمی باشد.
و بهتر است برای تقویت صحبت کردن انگلیسی خود در دوره آموزش زبان انگلیسی آموزشگاه زبانسرا شرکت کنید. و از این روش ها برای روش های تکمیلی و کمک آموزشی استفاده کنید.

سوالات متداول

  • چرا تقویت مهارت اسپیکینگ در زبان خارجی مهم است؟

تقویت اسپیکینگ در زبان خارجی اهمیت بسیاری دارد زیرا به ما کمک می‌کند تا بتوانیم به طور قابل فهم و روان صحبت کنیم، با اعتماد به نفس بیشتر به بیان دستاوردها و نظرات خود بپردازیم و در ارتباطات روزمره و تجاری موفقیت بیشتری داشته باشیم.

  • چگونه مکالمات روزمره خود را بهبود ببخشیم؟

 برای بهبود مکالمات روزمره، می‌توانید با استفاده از کلمات و اصطلاحات جدید زبان را تنوع بخشید، سعی کنید در جملات خود از ساختارهای گرامری پیچیده‌تر استفاده کنید، خود را به چالش بکشید و در موضوعات مختلف صحبت کنید، و به تمرین مکالمه با افراد بومی زبان بپردازید.

منابع

adabvisa, busyteacher

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *