برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی

شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی

آیا قصد شروع یادگیری زبان دوم را دارید و به دنبال انتخاب بهترین زبان هستید؟ به شما یادگیری زبان های آلمانی و انگلیسی را پیشنهاد می کنیم. و شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی را بررسی می کنیم. زبان آلمانی و انگلیسی، علاوه بر تفاوت ها، دارای شباهت هایی نیز هستند؛ به همین خاطر، آموزش آنلاین زبان آلمانی در صورت دانستن زبان انگلیسی، کمی راحت تر خواهد بود. در این مطلب به بررسی شباهت های بین این دو زبان کاربردی می پردازیم.

روی برگه نوشته شده languag تعدادی استیکر کشیده شده است

انواع شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی

یادگیری یک زبان جدید می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد. برای انگلیسی زبانان علاقه مند به یادگیری آلمانی، در واقع، کار راحت تر است. در نتیجه اگر زبان مادری شما انگلیسی باشد یا به عنوان زبان دوم آن را انتخاب کرده باشید، روند یادگیری آلمانی کمی آسان تر می شود. از شباهت های بین این دو زبان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شباهت زبان آلمانی و انگلیسی از لحاظ گرامر

یکی از وجوه اشتراک بین این دو زبان، گرامر و دستور زبان است. برای انگلیسی زبانانی که سعی در یادگیری زبان آلمانی دارند، یکی از ویژگی های مشابه این زبان با انگلیسی در قواعد گرامری است. البته، گرامر آلمانی و انگلیسی شباهت خیلی چندانی با یکدیگر ندارند. با وارد شدن به صفحه یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با این دوره بیشتر آشنا شوید.

شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی از نظر لغات

تعدادی از کلمات در زبان آلمانی و انگلیسی مشابهت دارند. برخی از لغات مربوط به موسیقی، فناوری، تبلیغات و مد در بین زبان آلمانی و انگلیسی مشترک هستند. با این حال، لغات انگلیسی و آلمانی تا حد خیلی کمی به هم شباهت دارند؛ بنابراین، این دو زبان را از نظر دایره لغات نمی توان مکمل یکدیگر دانست.

شباهت از لحاظ تلفظ

شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی زیاد هستند. یکی از نکاتی که هنگام یادگیری زبان دوم باید به آن توجه داشته باشید، توجه به تلفظ لغات است. از آنجایی که زبان آلمانی جزو زبان های نسبتاً سخت است، افراد کمی به یادگیری این زبان علاقه مند هستند. با این حال، بهتر است که بدانید نحوه تلفظ واژگان آلمانی و انگلیسی با یکدیگر مشابه است. پس اگر انگلیسی را به خوبی یاد گرفته اید، یادگیری زبان آلمانی برای شما چالش برانگیز نخواهد بود.

صداها در انگلیسی و آلمانی یکسان و مشابه هستند. البته برخی از کلمات زبان های آلمانی و انگلیسی به شکل ‏مشابه تلفظ نمی شوند و با هم متفاوت هستند. ‏در واقع می توان گفت که بیشتر از 60 واژگان آلمانی و انگلیسی از نظر تلفظ با یکدیگر مشابهت دارند؛ بنابراین اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید و به اندازه کافی به انگلیسی مسلط هستید، همین حالا آموزش را شروع کنید. با یادگیری زبان دوم می توانید از مزایای متعدد آن بهره مند شوید. و شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی بیشتر بشناسید. اگر علاقه مند به دیدن آموزش آنلاین زبان ترکی هستید، همین الان به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

روی تخته سیاه شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی نوشته شده است.

شباهت از لحاظ نوشتاری

شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی از نظر نوشتاری، بین کلمات انگلیسی و آلمانی شباهت قابل توجهی وجود ندارد. پس با دانستن نحوه نگارش کلمات انگلیسی نمی توانید واژگان و لغات آلمانی را نیز به خوبی بنویسید.

شباهت از لحاظ تعداد حروف الفبا

یکی از شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی از نظر تعداد حروف الفبا است. هر دو زبان آلمانی و انگلیسی دارای 26 حرف هستند. البته، در زبان آلمانی علاوه بر 26 حرف اصلی، حروف فرعی دیگری نیز وجود دارد. این یک نکته مثبت بسیار مهم است؛ چون برای انگلیسی زبانان، امکان یادگیری فوری آلمانی را فراهم می کند.

یادگیری زبان آلمانی و انگیسی

یکی از زبان های بین المللی که بسیاری از افراد به یادگیری آن علاقه مند هستند، زبان انگلیسی است. یادگیری زبان انگلیسی در مقایسه با سایر زبان ها مثل: آلمانی کمی آسان تر است. یادگیری زبان آلمانی، کمی چالش برانگیز است.  شما نیاز به گذراندن دوره های آموزشی متعدد و استفاده از برنامه ها و کتاب های کمک آموزشی مختلف را برای تسلط به زبان آلمانی دارید.

شروع یادگیری هیچ نوع زبانی ساده و راحت نیست. شما باید برای یادگیری زبان آلمانی مانند هر زبان دیگر به اندازه کافی زمان بگذارید و تلاش خود را انجام دهید. هر چقدر زمان بیشتری برای یادگیری و آموزش زبان آلمانی صرف کنید، مهارت بیشتری به دست خواهید آورد و به این زبان مسلط می شوید. و با استفاده از کتاب و اپ های آموزشی بهتر شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی متوجه می شوید.

یادگیری زبان های آلمانی و انگلیسی در زبانسرا

اگر قصد شروع یادگیری زبان دوم را دارید، و به دنبال پیدا کردن شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی هستید. به شما زبان های انگلیسی و آلمانی را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید اول سراغ یادگیری زبان انگلیسی بروید؛ چون این زبان آسان تر از آلمانی است. سپس پس از تسلط به انگلیسی می توانید در دوره های آموزش آلمانی شرکت کنید. برای یادگیری زبان های آلمانی و انگلیسی باید در کلاس های آموزشی شرکت کرده و منابع کمک آموزشی مختلف را نیز مطالعه کنید.

اگر می خواهید به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری، زبان آلمانی یا انگلیسی را با تکنیک های جدید یاد بگیرید به شما ثبت نام در زبان سرا را پیشنهاد می کنیم. در زبان سرا، انواع کلاس ها به صورت کاربردی برای یادگیری و آموزش زبان های مختلف به شکل آنلاین و تخصصی برگزار می شود.

فردی که دارد با لپ تاپ دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی تماش می کند

سخن آخر

با خواندن این مطلب، حتماً متوجه شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی شده اید. با در نظر گرفتن این شباهت ها می توانید به زبان آلمانی نیز مانند انگلیسی مسلط شوید. به منظور تسلط بیشتر روی یادگیری زبان آلمانی باید به اندازه کافی به واژگان انگلیسی، تلفظ و گرامر این زبان نیز مسلط باشید. پس از شناسایی قواعد، تلفظ واژگان و… انگلیسی، توانایی یادگیری زبان آلمانی برای شما راحت تر خواهد بود.

اگر قصد شروع یادگیری زبان آلمانی را دارید، بهتر است که اول سراغ یادگیری انگلیسی بروید؛ پس از این که به انگلیسی تسلط کافی پیدا کردید، باید شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید. شما می توانید برای آموزش زبان و فهمیدن شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی از خدمات مجموعه آموزشی زبان سرا استفاده کنید. انواع دوره های مکالمه مبتدی و فشرده زبان های آلمانی و انگلیسی، مخصوص رده های سنی مختلف در آموزشگاه زبان سرا ارائه می شود.  شما می توانید با در نظر گرفتن سطح زبان و علاقه مندی خود در هر یک از دوره های آموزش زبان مجموعه زبان سرا شرکت کنید.

سوالات متداول

  • آیا گرامر زبان آلمانی پیچیده‌تر از انگلیسی است؟

بله، به طور کلی گرامر زبان آلمانی نسبت به انگلیسی پیچیده‌تر است. زبان آلمانی دارای جملات مرکب با حروف اضافه و انواع مختلف چندکلمه‌ای است که ممکن است در ابتدا برای فراگیران تازه‌کار دشوار باشد. از سوی دیگر، انگلیسی یک زبان نسبتاً ساده‌تر است که ساختار گرامری آن به‌راحتی قابل فهم است. و جزوء شباهت های زبان آلمانی و انگلیسی  می باشد.

  • آیا تلفظ حروف در زبان آلمانی متفاوت از انگلیسی است؟

بله، تلفظ حروف در زبان آلمانی به طور کلی متفاوت از انگلیسی است. برای مثال، حرف “r” در زبان آلمانی به‌طور معمول با تلفظ غلیظ‌تر و از پشت دهان تلفظ می‌شود، در حالی که در انگلیسی تلفظ آن نرم‌تر است. همچنین، برخی از حروف در زبان آلمانی با تغییرات تلفظی در کلمات مختلف همراه هستند که این ویژگی در انگلیسی وجود ندارد.

منبع

lingoda

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *