برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز(Frends)

آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

زبان انگلیسی زبان بین المللی است که در تمامی نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز به افراد امکان می‌دهد تا به راحتی با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و به عنوان یک ابزار قدرتمند در تحصیلات، کار و مسافرت بهره‌برداری نمایند.

یکی از بهترین روش‌ها آموزش آنلاین زبان انگلیسی، تماشای سریال‌ها و فیلم‌های انگلیسی است. این روش علاوه بر اینکه شیوه‌ی جذابی برای یادگیری است، به شما امکان می‌دهد تا با لغات و اصطلاحات روزمره‌ی زبان انگلیسی آشنا شوید.

در این میان، سریال “” (Friends) به عنوان یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین سریال‌های تلویزیونی به شمار می‌رود. داستان این سریال درباره‌ی گروهی از دوستان صمیمی در شهر نیویورک است که به طرز شیرینی در مواجهه با مسائل روزمره و کمدی به هم یاری می‌رسانند. دیدن سریال فرندز به تقویت مهارت های لیسنینگ و اسپیکینگ در زبان انگلیسی کمک می‌کند. اما چگونه با دیدن این سریال زبان خود را تقویت کنیم؟ در این مطلب این مسئله را توضیح خواهیم داد. تا انتها همراه ما باشید.

زبان انگلیسی با سریال

یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز

سریال فرندز در ژانر کمدی و خانوادگی است. این فیلم در سال 1994 – 2002 در 10 فصل منتشر شد. شخصیت های جذاب این فیلم جوانانی در سن بیست و چند سالگی هستند. داستان این سریال، ماجراهایی بین شخصیت های جوان این فیلم است.

سریال شامل شخصیت های راس، مونیکا، ریچل، فیبی، چندلر و جویی می چرخد. فضای بین آن ها دوستانه و صمیمی است. دیالوگ های بین آن ها طنز و بسیار جذاب می باشد. این سریال طرفداران بسیار زیادی در آمریکا، اروپا و آسیا دارد.

شما با دیدن فیلم های زبان اصلی راحت و بدون هزینه می‌توانید بدون مراجعه به آموزشگاه و بدون نیاز به استاد، زبان انگلیسی بیاموزید. تنها با یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز نمی توان انتظار یادگیری و زبان آموزی داشت. آموختن زبان انگلیسی به همین سادگی نیست. این کار نیاز به تلاش و صرف انرژی زیادی است.

بهترین روش تقویت زبان با تماشای فیلم

یک از بهترین روش های یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز این گونه است که ابتدا یک قسمت از سریال را بدون زیرنویس و مثل یک فیلم دیدن ساده مشاهده کنید و سعی کنید از آن لذت ببرید.  سپس همان قسمت از فیلم را با زیر نویس ببینید، فیلم را به بخش های کوتاه چند دقیقه ای تقسیم کنید. این بار باید به عبارت ها و اصطلاحاتی که در فیلم گفته می شود و زیر نویس آن دقت داشته باشید. سعی کنید این اصطلاحات را بررسی کنید و با مراجعه به فرهنگ لغات، کلمات آن را بررسی کنید. شما می‌توانید سریال های دیگر مفید برای زبان انگلیسی را در مقاله سریال برای یادگیری زبان انگلیسی مطالعه کنید.

پس از آن سعی کنید به دنبال گوینده جمله را تکرار کنید، از لحن و تلفظ گوینده تقلید کنید. به این روش تکنیک سایه می گویند. حال که با دقت بالا این قسمت سریال را مشاهده کردید. برای بار سوم سریال را پخش کنید اما این بار بدون زیر نویس. این بار شما باید برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز آن چه راکه یادگرفته اید مرور کنید و سعی کنید آن ها را تکرار کنید و به خاطر بسپارید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

فواید آموزش زبان با سریال فرندز

یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای سریال‌ها و فیلم‌های محبوب، مانند “Frends”، دارای مزایای فراوانی است که به توسعه مهارت‌های زبانی شما کمک می‌کند. در ادامه برخی از این فواید را بررسی می‌کنیم:

  • آشنایی با لهجه و تلفظ: یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز به شما امکان می‌دهد تا با لهجه و تلفظ اصطلاحات و جملات روزمره‌ی انگلیسی آشنا شوید. این کمک می‌کند تا شما در مکالمات واقعی بهتر بفهمید و شرکت کنید.
  • توسعه واژگان و اصطلاحات: با تماشای سریال‌ها، با واژگان جدید و اصطلاحات روزمره زبان انگلیسی آشنا می‌شوید که در مکالمات روزمره بسیار مفید واقع خواهد شد.
  • آشنایی با فرهنگ و جامعه انگلیسی: سریال‌ها نه تنها زبان بلکه فرهنگ و جوانب اجتماعی مختلف را نیز به شما نمایش می‌دهند. این می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر درک کنید که چگونه مردم در کشورهای انگلیسی‌زبان زندگی می‌کنند.
  • یادگیری به شیوه‌ی جذاب و سرگرم‌کننده: تماشای سریال‌ها یک روش شیوه‌ی جذاب و سرگرم‌کننده برای یادگیری است که از روش‌های سنتی و خسته‌کننده بیشتر جذاب است.
  • تقویت مهارت‌های شنیداری: تمرین در شنیداری از طریق تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها به شما کمک می‌کند تا درک شنیداری‌تان را افزایش دهید و به طور عمده در مواقع مختلف بتوانید به درستی مکالمات را بفهمید.
  • تنوع در موضوعات و واقعیت‌ها: با یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز، شما با موضوعات و واقعیت‌های مختلفی که در زندگی روزمره وجود دارند، آشنا می‌شوید که می‌تواند به توسعه دیدگاه شما کمک کند.

به طور کلی، یادگیری زبان انگلیسی با تماشای سریال “دوستان” نه تنها یک تجربه سرگرم‌کننده است بلکه به شما امکان می‌دهد تا به طور موثر مهارت‌های زبانی‌تان را بهبود ببخشید.

فواید یادگیری زبان انگلیسی با سریال فرندز

1آشنایی با لهجه و تلفظیادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز به شما امکان می‌دهد تا با لهجه و تلفظ اصطلاحات و جملات روزمره‌ی انگلیسی آشنا شوید.
2توسعه واژگان و اصطلاحاتبا تماشای سریال‌ها، با واژگان جدید و اصطلاحات روزمره زبان انگلیسی آشنا می‌شوید
3آشنایی با فرهنگ و جامعه انگلیسیسریال‌ها نه تنها زبان بلکه فرهنگ و جوانب اجتماعی مختلف را نیز به شما نمایش می‌دهند.
4یادگیری به شیوه‌ی جذاب و سرگرم‌کنندهتماشای سریال‌ها یک روش شیوه‌ی جذاب و سرگرم‌کننده برای یادگیری است
5تقویت مهارت‌های شنیداریتمرین در شنیداری از طریق تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها به شما کمک می‌کند تا درک شنیداری‌تان را افزایش دهید
6تنوع در موضوعات و واقعیت‌هابا یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز، شما با موضوعات و واقعیت‌های مختلفی که در زندگی روزمره وجود دارند، آشنا می‌شوید

آموزش زبان با سریال فرندز با زیرنویس یا بدون زیرنویس

یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز می‌تواند یک تجربه‌ی منحصر به فرد و موثر باشد. شما می‌توانید این را به دو روش مختلف انجام دهید: با زیرنویس یا بدون زیرنویس.

در صورتی که تصمیم دارید با زیرنویس تماشا کنید، می‌توانید به راحتی کلمات و جملات را درک کرده و به معنی آنها پی ببرید. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت واژگان و اصطلاحات جدید یاد بگیرید.

اگر تصمیم می‌گیرید بدون زیرنویس تماشا کنید، ممکن است در ابتدا چندان راحت نباشد، اما این روش می‌تواند به شما در توسعه مهارت شنیداری و تقویت قدرت درک مطلب کمک کند. همچنین، شما با این روش مجبور می‌شوید که به دقت به محتوا توجه کنید و این می‌تواند مهارت‌های شنیداری‌تان را بهبود ببخشد.

به هر حال، مهمترین نکته این است که شما از تجربه لذت ببرید و هر روشی که برای شما موثر و جذاب باشد را انتخاب کنید. در نهایت، هدف اصلی یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز استفاده بهتر و مسلماً سرگرمی خوش‌گذرانی است.

چرا سریال فرندز را انتخاب کنیم؟

هیچ کس نیست که نام سریال فرندز را نشنیده باشد. نه تنها زبان آموزان بلکه جوانان و نوجوانان زیادی عاشق این فیلم جذاب هستند. این سریال طنز روان و شیرینی دارد و به همین دلیل با این همه استقبال مواجه شده است. مدت زیادی از ساخت این فیلم گذشته است. اما هم‌چنان محبوبیت خود را پس از سال ها ازدست نداده است. این سریال در کنار محبوبیتی که دارد، بازیگران این سریال با زبانی روان صحبت می‌کنند و از اصطلاحاتی به کار می‌برند که در زبان انگلیسی رایج است. بنابراین یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز از بهترین پیشنهادات است.

یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز

سخن آخر

در این مطلب به بررسی آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز به منظور یادگیری و تقویت زبان انگلیسی پرداختیم. تماشای اصولی فیلم و سریال های زبان اصلی یکی از بهترین راه های تقویت Listening و Speaking به شمار می روند. انتخاب فیلم مناسب نیز در این یادگیری موثر است. پیشنهاد ما به شما یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با سریال فرندز است که می توانید از تماشای آن لذت ببرید. یکی دیگر موارد یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی است.

سوالات متداول

  • سریال های جدید تر برای آموزش زبان انگلیسی چی ببینیم؟

سریالModern Family  و The Big Bang Theory Meets How I Met Your Mother بعد از سریال frends گزینه های مناسبی هستند.

  • آیا آموزش زبان انگلیسی تنها با دیدن سریال فرندز کافی است؟

خیر آموزش زبان انگلیسی با سریال فندرز کمکی هست. دیدن سریال یکی از راه های یادگیری و تقویت زبان است قطعا شما باید راه‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

  • این سریال را با زیرنویس ببنیم یا بدون زیرنویس؟

پاسخ این سوال به میزان تسلط شما به زبان انگلیسی بستگی دارد شما می‌توانید از هر دو روش استفاده کنید.

منابع

soheylenglish, lingotalk

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *