برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت

روی تخته سیاه نوشته شده است آیلتس و تافل که بیانگو تفاوت آزمون آیلتس و تافل است

مهاجرت همیشه با چالش‌هایی همراه است، یکی از آن‌ها داشتن مهارت زبان در کشور مقصد است.  آزمون‌ آیلتس و تافل برای مهاجرت،نقش حیاتی ایفا می‌کنند. اکثر شرکت کنندگان در آزمون آیلتس(IELTS:International English Language Test System) و آزمون تافل(TOEFL:Test of English as a Foreign Language) تفاوت بین آزمون آیلتس و تافل را نمی‌دانند.

از این رو نمی‌توانند انتخاب درستی برای شرکت در یکی از این دو آزمون داشته باشند. داشتن یکی ازاین دو مدرک با نمره قبولی بالا، به شما کمک می‌کند تا یک نقطه قوتی در کار خود برای ارائه داشته باشید و همچنین در روند مهاجرت و پذیرش دانشگاه‌های خارج از کشور نیز مدرک معتبر داشته باشید. برای قبولی در آزمون آیلتس می توانید در دوره ی آموزش آنلاین آیلتس آموزشگاه زبان سرا ثبت نام کنید.

این دو آزمون روش انجام و امتیازدهی متفاوتی دارند، بنابراین خوب است تفاوت آن ها را بدانیم در ادامه به تفاوت بین دو آزمون تافل و آزمون آیلتس می‌پردازیم.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت

آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت

موفقیت در آزمون آیلتس وتافل نیازمند درک جامع از ساختار و نیازمندی‌های آن‌ها است. این دو آزمون مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتاری و صحبت کردن شما را ارزیابی می‌کند و نمرات را از ۱ تا ۹ دسته‌بندی می‌کند. رسیدن به نمره بالاتر می‌تواند فرصت‌های مهاجرت شما را به طور قابل توجهی ارتقا دهد.

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی برای تعیین سطح زبان انگلیسی متقاضیان است. که در این آزمون چهار مهارت نوشتاری، صحبت کردن، خواندن و گوش دادن سنجیده می شوند. لهجه اصلی این آزمون بریتانیایی بوده ولی چند لهجه دیگر نیز در نظر گرفته می شود. آزمون آیلتس دو نوع جنرال و آکادمیک دارد.

آزمون آکادمیک مناسب افرادی با قصد مهاجرت تحصیلی خواهد بود. این دو آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت های تحصیلی و غیر تحصیلی کاربرد دارند.

بخش کردن کلمه آیلنس و تعریف کامل آن

آزمون تافل چیست؟

آزمون تافل هم نیز دارای چهار بخش گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن است. پایه اصلی این آزمون آمریکایی است که یکی از تفاوت آزمون آیلتس و تافل به شمار می آید؛

به همین دلیل باید از نوشتار آمریکایی استفاده کنید. ولی برای لهجه ،انتخاب های بیشتری دارید. از آزمون تافل می توانید برای تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی استفاده کنید. شما می‌توانید در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید.

مقایسه آزمون آیلتس و تافل

اولین و مهم ترین تفاوت آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت در مدت زمان آزمون است. آزمون آیلتس در دو روز مجزا برگزار می شود. یک روز به آزمون های گوش دادن، نوشتن و خواندن تعلق می گیرد. و یک روز به صحبت کردن متعلق است.

 مدت زمان این آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه خواهد بود. آزمون صحبت کردن در بازه زمانی یک هفته قبل یا یک هفته بعد از آزمون سه بخشی و به صورت حضوری و شکل مکالمه ای رو در رو برگزار می شود. زمان این آزمون 10 تا 15 دقیقه در نظر گرفته می شود.

برای آزمون تافل هر چهار بخش در یک روز برگزار می شوند. در مجموع آزمون آیلتس 4 ساعت طول می کشد که این زمان با حساب کردن تایم استراحت موجود بین بخش نوشتن و صحبت کردن است.

 بر خلاف آزمون آیلتس برای بخش گفتاری یا صحبت کردن آزمون تافل نیازی به رو در رویی با ممتحن نیست و تنها لهجه یا نوع گفتار بررسی می شود.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل از لحاظ ریدینگ

آزمون آیلتس 40 سؤال و سه متن دارد. در مقابل آزمون تافل از 3 یا 5 بخش تشکیل می شود و هر بخش 12 تا 14 سؤال دارد. هر دو تست مدت زمان 20 دقیقه را برای بخش ریدینگ در نظر گرفته اند و می توان گفت هر دو آزمون‌ آیلتس و تافل برای مهاجرت است و یکی از تفاوت های آن‌ها در بخش خواندن زیاد نیست.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل ازلحاظ رایتینگ

در بخش نوشتاری این دو آزمون تفاوت کمتری دارند. هر دو آزمون دو بخش دارند. در آزمون آیلتس در بخش اول 20 دقیقه زمان برای نوشتن یک مقاله با شرایط خواسته شده دارید. برای قسمت دوم باید با نقطه نظر خود متنی 200 تا 250 لغتی را در زمان 40 دقیقه بنویسید.

در حالی که در آزمون تافل در قسمت اول باید مقاله ای کوتاه را بخوانید و به سخنرانی کوتاه و به طور تقریبی دو دقیقه ای درباره آن گوش دهید. بعد از آن باید مقاله ای 300 تا 350 کلمه ای درباره آن بنویسید. در بخش دوم 50 دقیقه زمان برای نوشتن یک مقاله با موضوع مطرح شده دارید. این بخش شبیه به خلاصه نویسی خواهد بود. هر دو آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت دارای بخض رایتینگ با تفاوت های جزئی می‌باشد.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل از لحاظ لیسینینگ

ازدیگر تفاوت های آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت، بخش شنیداری آزمون تافل در مجموع 60 دقیقه زمان دارد. در طول آزمون 4 تا 6 فایل صوتی و به دو صورت مکالمه ای یا سخنرانی برای شما پخش می شود.

در طول آزمون شما امکان نت برداری دارید. بعد از آن باید به سؤالاتی که پرسیده می شوند، جواب دهید. برای آزمون شنیداری آیلتس 40 دقیقه زمان در نظر گرفته می شود. در مجموع 4 قسمت و 10 سؤال وجود دارد. در پایان هر قسمت و پیش از شروع بخش بعدی 10 دقیقه زمان دارید تا پاسخ های خود را درون پاسخ نامه وارد کنید.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل از لحاظ اسپیکینگ

عمده ترین تفاوت آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت در بخش گفتاری آن ها است. در آزمون آیلتس باید به صورت رو در رو با یک ممتحن مکالمه داشته باشید. در طول مکالمه صدای شما ضبط می شود تا بعد از آن با دقت مورد بررسی قرار گیرد. تعدادی سؤال عمومی و تعدادی سؤال تخصصی برای این بخش در نظر گرفته می شود.

هر سؤال روی یک کارت موضوعی نوشته شده و مقابل شما قرار می گیرد. برای هر سؤال یک دقیقه زمان برای بررسی کردن سؤال و دو دقیقه زمان برای پاسخگویی در نظر گرفته می شود.

در آزمون تافل 6 سؤال در نظر گرفته می شود. دو سؤال عمومی و بقیه سؤالات تخصصی هستند. شما در طی آزمون باید به یک صدای ضبط شده گوش کنید یا متنی را بخوانید و بعد از آن پاسخ خود را ضبط کنید. برای آماده کردن پاسخ هر سؤال چند ثانیه وقت دارید.

کدام آزمون آیلتس یا تافل برای مهاجرت

تفاوت آزمون آیلتس و تافل از لحاظ نمره دهی

مقیاس نمره دهی آزمون تافل از 120 است و نمرات بالای 78 قبول محسوب می شوند؛ در حالی که در آزمون آیلتس نمرات بازه ای بین 0 تا 9 دارند و برای قبولی باید حداقل نمره 3.6 را دریافت کنید. البته این استاندارد مربوط به خود آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت بوده ولی هر مؤسسه یا دانشگاه از شما نمره خاصی را انتظار خواهد داشت.

تفاوت آزمون آیلتس و تافل

1تفاوت آزمون آیلتس و تافل از لحاظ ریدینگآزمون آیلتس 40 سؤال و سه متن دارد. در مقابل آزمون تافل از 3 یا 5 بخش تشکیل می شود
2تفاوت آزمون آیلتس و تافل ازلحاظ رایتینگدر بخش نوشتاری این دو آزمون تفاوت کمتری دارند.
3تفاوت آزمون آیلتس و تافل از لحاظ لیسینینگبخش شنیداری آزمون تافل در مجموع 60 دقیقه زمان دارد ولی برای آزمون شنیداری آیلتس 40 دقیقه زمان در نظر گرفته می شود
4تفاوت آزمون آیلتس و تافل از لحاظ اسپیکینگدر آزمون تافل 6 سؤال در نظر گرفته می شود. دو سؤال عمومی و بقیه سؤالات تخصصی هستند. در حالی که در آزمون آیلتس اینگونه نیست
5تفاوت آزمون آیلتس و تافل از لحاظ نمره دهینمره آزمون تافل از 120 است. ولی نمره آزمون آیلتس عددی بین 0تا9 است.

کلام پایانی

دانستن تفاوت بین آزمون آیلتس و تافل ، به دانش آموختگان زبان کمک می کند تا بتوانند آزمون را متناسب با توانایی های خود و دلیلی که برای اخذ مدرک در ذهن دارند، انتخاب کنند.

در نگاه اول دو آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت شبیه به یکدیگر به نظر می رسند؛ ولی با بررسی جزئیات هر کدام، تفاوت آن ها آشکار می شود. برای اینکه بتوانید در هر آزمون موفق شوید، باید دوره زبان آموزی خود را زیر نظر مؤسسه ای به نام، با مدرسان حرفه ای گذرانده باشید.

در غیر این صورت تمام زمان و هزینه صرف شده برای آزمون را از دست می دهید. مؤسسه زبان سرا دات آی آر از بهترین آموزگاران و به روز ترین روش های آموزش استفاده می کند.

در این مؤسسه می توانید آموزش های لازم را بگذرانید و برای آزمون آیلتس یا تافل آماده شوید. مؤسسه زبان سرا دات آی آر دوره های خود را به سه روش حضوری، غیر حضوری و تلفنی برگزار می کند؛

در نتیجه مشکلی برای انتخاب زمان و مکان دلخواه وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره مورد نظر خود می توانید با کمک راه های تماس موجود روی سایت با کارشناسان این مؤسسه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول 

  • هزینه آزمون آیلتس و تافل برای مهاجرت چه مقدار است؟

هزینه ثبت نام برای آزمون آیلتس، معمولاً در بازه 245 تا 255 دلار است،برای آزمون تافل نیز هزینه‌ها در این محدوده حرکت می‌کنند این هزینه به مکان انتخابی شما نیز بستگی دارد.

  • تاریخ برگزاری آزمون آیلتس 1402 چه زمانی است؟

تاریخ برگزاری آزمون های آیلتس بستگی به نوع آزمون در یکی از روز های 14 19 18 مرداد است.

  • تاریخ برگزاری آزمون تافل 1402 چه زمانی است؟

تاریخ برگزاری آزمون های تافل بستگی به نوع آزمون در یکی از روز های 18 19 25 26 شهریور است.

منابع

Studyincanada, ieltsbuddy

 

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *