برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی

تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی  بسیار زیاد بوده، طبق تاریخچه و تغییراتی که از دیرباز داشته اند، دچار تحولات زیادی شده اند. زبان انگلیسی که در دنیا به عنوان زبان مشترک و بین الملل شناخته می شود، در ایران بسیار محبوب است و تقریبا همه والدین، فرزندان خود را از سنین کودکی با زبان انگلیسی آشنا می کنند. حال اگر کودکی بخواهد این زبان را آموزش ببینید، نیازمند تلاش زیادی خواهد بود چرا که این دو زبان از نظر ساختار تفاوت های زیادی دارند.

زبان فارسی به دلیل رایج و اصلی بودن در کشور، بسیار عادی است و نیازی نیست که برای آموزش آن تلاش خاصی کنید. اما اگر بخواهید به کشور های دیگر سفر کنید یا قصد مهاجرت داشته باشید، قطعا به یادگیری زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. پس دانستن شباهت و تفاوت ها کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. در ادامه به این مبحث به طور مفصل خواهیم پرداخت. برای شرکت در دوره یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی

تاریخچه زبان های فارسی و انگلیسی

طبق مشاهدات و اسناد تاریخی، زبان فارسی با وجود تغییرات زیاد، یکی از کهن ترین زبان ها به شمار می آید. قدمت آن تقریبا به هفت قرن پیش از میلاد مسیح در زمان مهاجرت آریایی ها به بخش های غربی فلات ایران باز می گردد. در حقیقت می توان گفت که قوم پارس گویش های مختلفی داشته اند که یکی از آن ها فارسی می باشد. هنگامی که دودمان هخامنشیان اداره کشور را بدست گرفتند تصمیم گرفتند که زبان پارسی را به عنوان زبان رسمی کشور تعیین کنند.

در ابتدا، دستور زبان پارسی به قدری سخت بود که اکثر مردم در یاد گرفتن آن با مشکل مواجه بودند، اما به مرور با آموختن تعداد زیادی از مردم و افراد خارجی، این زبان کمی آسان تر شد. بعد از آن در دوران های تاریخی دیگر، مانند: اشکانیان و ساسانیان تغییراتی از گویش های آنان پذیرفت، اما همچنان زبان اول و رسمی کشور بود. سال های زیادی، این زبان با تغییرات جزئی جزو محبوب ترین زبان بین ایرانیان بود.

تا این که به طور کلی تغییر یافت و رسم الخط عربی جایگزینی برای آن شد. این خط که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، در ایران و افغانستان رایج است. در ادامه به بررسی تاریخچه زبان انگلیسی و تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی  می پردازیم. کودکان خود را برای دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان در آموزشگاه زبان زبانسرا به صورت آنلاین آماده نمایید.

زبان انگلیسی در چه زمانی ایجاد شد؟

اکثر افراد فکر می کنند که زبان انگلیسی هیچ لهجه ای ندارد و همه مردم در سراسر جهان با یک گویش صحبت می کنند. در صورتی که این تفکر غلط است و علاوه بر این که در گویش متفاوت هستند، در گرامر و ساختار کلمات نیز متفاوتند.

مانند تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی و این دو زبان در طول تاریخ تغییرات و تکامل بسیاری را شاهد بوده است. انگلیسی نیز مانند بسیاری از زبان ها] تحت تاثیر عوامل مختلف قرار گرفته و از زبان های دیگر به آن وارد شده است. با تهاجم نورمن ها به انگلستان، لهجه آلمانی که به عنوان آنگلوساکسون شناخته می شود، تا حد زیادی به انگلیسی کهن وارد شد.

در حال حاضر، زبان انگلیسی در کشور های مختلف رایج است و آن ها به گویش های مختلفی صحبت می کنند؛ به طور مثال: لهجه برتیش و امریکن تفاوت های زیادی در شکل و تلفظ کلمات دارند. اگر طبق قوانین امریکن زبان انگلیسی را یاد گرفته باشید، احتمالا فهمیدن لهجه بریتیش برای شما دشوار خواهد بود. برای شرکت در کلاس آموزش آنلاین آیلتس آموزشگاه زبانسرا به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

 

پرچم انگلیس و آمریکا به صورت پازل در کنار هم هستند

تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی در بخش ساختار

زبان های فارسی و انگلیسی کاملا در ساختار جملات با هم متفاوت هستند. مثلا در زبان فارسی نهاد در ابتدای جمله و فعل در انتهای آن قرار می گیرد. در زبان انگلیسی این موضوع کاملا متفاوت است. مثلا به جای این که فعل در آخر جمله قرار بگیرد، بلافاصله پس از نهاد خواهد آمد. علت عمده تفاوت در ساختار زبان های فارسی و انگلیسی متفاوت بودن فرهنگ دو کشور است. در فرهنگ کشور های انگلیسی زبان، به دلیل این که می خواهند خواسته خود را سریع مطرح کنند، به همین دلیل جمله ها کوتاه هستند و در سریع ترین زمان مقصود را به مخاطب می رسانند.

ایرانیان به دلیل این که در زمان های گذشته علاقه داشتند که زمان های زیادی را به معاشرت بگذرانند، جمله های طولانی با جزییات زیاد را استفاده می کردند؛ بنابراین مقصود دیرتر به مخاطب می رسد. مورد دیگری که می توان از تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی به آن اشاره کرد تفاوت عددی خواهد بود. در زبان انگلیسی تمرکز زیادی روی اعداد نیست و بیشتر روی ساده سازی تمرکز می کند. در زبان فارسی این موضوع کاملا متفاوت خواهد بود. در بیشتر جمله هایی که در این زبان به کار می رود، اعداد دخالت زیادی دارند. به همین دلیل، به عبارتی می توانیم بگوییم که بیان عدد بر بیان عمل تقدم خواهد داشت.

زبان های فارسی و انگلیسی در چه مواردی شباهت دارند؟

جدا از تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی، می توان گفت که شباهت هایی نیز خواهند داشت. به طور مثال می توان به قید ها اشاره کرد. هر دو زبان از قید ها استفاده می کنند اما در استفاده از آن و نحوه جایگذاری در جمله تفاوت دارند. کسره در زبان فارسی بسیار خاص عمل می کند و مشابه آن را در زبان دیگری نمی توان یافت. اگر بخواهیم معادلی برای آن در زبان انگلیسی پیدا کنیم، باید از کلمه of استفاده کنیم.

شباهت دیگری که این دو زبان دارند، در ریشه سازی کلمات است که به دلیل پویایی ای که دارند، دائما در حال گسترش فعل ها هستند. زبان های فارسی و انگلیسی در طول زمان می توانند دایره لغات خود را گسترش دهند و هر زبانی که این خاصیت را دارا باشد، جز زبان های پویا محسوب می گردد.

حروف انگلیسی چوبی به همراه لامپ روشن روی میز قرار دارند

سخن پایانی

زبان ها مباحث بسیار گسترده ای دارند و اکثرشان از پیشینه بسیار زیادی برخوردارند. مطالعات نشان می دهد که زبان ها با توجه به تفاوت های زیادی که دارند، از شباهت هایی نیز برخوردار هستند. زبان های فارسی و انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تفاوت گرامر زبان فارسی با انگلیسی بیشتر در رسم الخط و نحوه نوشتن آن هاست. زبان فارسی را از راست به چپ می نویسند ولی زبان انگلیسی از چپ به راست نوشته می شود. در نهایت، می توانید هر دو این زبان ها را مقایسه کنید و نسبت به تفاوت های آن ها آگاه شوید.

سوالات متداول

  • تفاوت بین نحوه تشکیل جملات مثبت، منفی و سؤالی در دو زبان چیست؟

در زبان فارسی، برای تشکیل جملات مثبت و منفی از جملات فعلی استفاده می‌شود، در حالی که در زبان انگلیسی از فعل کمکی “do” و “don’t” یا “does” و “doesn’t” برای تشکیل جملات منفی و مثبت استفاده می‌شود.

  • تفاوت در کاربرد حروف اضافه در دو زبان چیست؟

در زبان فارسی، حروف اضافه پس از اسم قرار می‌گیرند، در حالی که در زبان انگلیسی حروف اضافه قبل از اسم قرار می‌گیرند.

منابع

ali.shahdoost, zabansara

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *