برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

کاربرد زبان آلمانی در کشورهای مختلف

کاربرد زبان آلمانی در کشورهای مختلف

کاربرد زبان آلمانی در بسیار از کشور های دنیا می باشد. حتی از این زبان به عنوان زبان بین المللی صنعت و مهندسی نام برده می شود. برای گسترش ارتباطات خود با دنیای بیرون یادگیری و استفاده از زبان آلمانی بسیار مفید خواهد بود. در این مقاله ضمن بررسی کامل زبان آلمانی، به کشور های که زبان رسمی و رایج آن ها زبان آلمانی است اشاره خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید. و همیچنین می توانید برای آموزش آنلاین زبان آلمانی به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

فردی که تبلت در دست دارد پشتش پرچم آلمان می باشد.

کاربرد زبان آلمانی

حال شاید با خود این سوال را بپرسید که یادگیری این زبان چه سودی برای شما خواهد داشت و کاربرد های آن در زندگی شما چیست؟ در ادامه لیستی از مهم ترین کاربرد های زبان آلمانی را برای شما آماده کرده ایم که عبارت اند از:

 • سفر توریستی به کشور های آلمانی زبان
 • امکان اخذ ویزا کاری در کشور های آلمانی زبان
 • کاربرد زبان آلمانی در برقراری ارتباط با مردمی که به این زبان سخن می گویند
 • امکان اخد بورسیه های تحصیلی رایگان از دانشگاه های آلمان
 • ارتباط با دوست و آشنا هایی که در کشور های المانی زبان زندگی می کنند
 • برخورداری از امکان مطالعه کتاب های نوسیندگان و شاعران بزرگ و آلمانی زبان
 • و…

همانطور که مشاهده کردید یادگیری این زبان مزایا بسیار زیادی را به همراه داشته و برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. شما می توانید با مراجعه به صحفه آموزش آنلاین زبان ترکی

کشور هایی که به زبان آلمانی سخن می گویند

زبان آلمانی همان طور که از نامش هم پیداست زبان رسمی کشور آلمان بوده و مردم این کشور به آلمانی صحبت می کنند. علاوه بر آلمان، از کاربرد زبان آلمانی کشور های اتریش، سوئیس، لوگزامبورگ، تیرول جنوبی، لیختن اشتاین، بخشی از بلژیک و استان اوپوله لهستان به زبان آلمانی استفاده می کنند.

شایان ذکر است که به غیر از موارد ذکر شده در کشوهای جمهوری چک، برزیل، روسیه، مجارستان، دانمارک، ایتالیا، نامیبیا نیز بخشی از مردم به زبان آلمانی صحبت می کنند هر چند که در اقلیت باشند.

همان طور که مشاهده کردید کشور های مختلفی در اروپا هستند که زبان رسمی آن ها آلمانی است و شما با یادگیری این زبان می توانید با مردم کشورهای گفته شده به راحتی ارتباط برقرار کنید. برای شرکت در کلاس یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمان زبان رسمی چندین کشور مختلف بوده و بیش از 220 میلیون نفر در سرتاسر جهان به از کاربرد زبان آلمانی استفاده می کنند. دانستن آلمانی باعث می شود تا با مردم کشور های مختلف با زبان مادری آن ها صحبت کنید.

علاوه بر آن  کشور هایی که زبان آلمانی به عنوان زبان رسمی آن ها نشاخته می شود، از جایگاه بسیار مناسبی در جهان برخوردارند. از این رو شما با یادگیری این زبان می توان دریچه های جدیدی از فرصت های شغلی و تحصیلی را به روی خود باز کنید.

همچنین کشور آلمان دارای تاریخ غنی وفرهنگ و تمدن طولانی است. شاعران و نویسنده های بزرگی از این کشور به دنیا معرفی شده اند. شما با یادگیری زبان آلمانی می توانید با فرهنگ و ریشه این کشور ها پیوند برقرار کرده و آثار بی نظیر هنرمندان آنها را به خوبی مطالعه و درک کنید.

یادگیری زبان آلمانی

اگر به یادگیری و کاربرد زبان آلمانی علاقه مند هستید و هیچ آشنایی اولیه ای با این زبان ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که در ابتدای شروع فرایند یادگیری از کلاس استفاده کنید. چرا که استادانی که برای شما این زبان را تدریس می کنند دارای تجربه و دانش کافی برای انتقال مفاهیم هستند. شما از طریق کلاس می توانید این زبان را بسیار راحت تر وسریع تر یاد بگیرید.

مدت زمان لازم برای یادگیری آلمانی

مدت زمان یادگیری و کاربرد زبان آلمانی برای هر فردی متفاوت است و به پارامتر های مختلفی بستگی دارد. اما با این همه حال می توان گفت برای یادگیری مفاهیم این زبان و صحبت با آلمانی زبان ها احتیاج به 750 ساعت دوره آموزشی دارید. در واقع مدت زمان لازم برای یادگیری انگلیسی، فرانسوی و آلمانی حدودا یکسان هستند.

درجه سختی یادگیری آلمانی

یکی از باور های رایج و نادرست در بین افرادی که با این زبان آشنایی ندارند، سخت بودن بیش از حد آلمانی به خصوص گرامر آن است. در حالی که اصلا چنین چیزی صحت ندارد. در واقع زبان آلمانی از نظر سختی در حد متوسط قرار داشته و درجه سختی یکسانی با زبان هایی مانند انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی دارد.

از آن گذشته کاربرد زبان آلمانی در کلمات و قواعد گرامری مشابهی با زبان انگلیسی دارد. از این رو اگر شما در حد متوسطی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، به خوبی می توانید با آلمانی ارتباط برقرار کنید و سرعت و کیفیت آموزش شما افزایش یابد.

موانع یادگیری زبان آلمانی

اگر به یادگیری این زبان و ارتباط با مردم کشور هایی که به زبان آلمانی صحبت می کنند تمایل دارید، باید بدانید که موانعی در مسیر یادگیری شما قرار خواهند گرفت. از این رو بهتر است از ابتدای مسیر این موانع را بشناسید و از بروز آن ها پیشگیری کنید. موانع یادگیری و کاربرد زبان آلمانی عبارت اند از:

 • از دست دادن انگیزه
 • بهره گیری از روش های نادرست و نا کارآمد
 • استفاده از معلم اشتباه
 • دل سرد شدن توسط دوستان و آشنایان
 • پیچیده بودن گرامر
 • عدم تمرکز و تمرین کافی

به شما پیشنهاد می کنیم که بر روی موانع بادگیری زبان آلمانی توجه ویژه ای داشته باشید تا در هنگام شروع به مطالعه و یادگیری آن با مشکلی روبرو نشوید.

نکات مهم در یادگیری زبان آلمانی

قبل از شروع به فرایند یادگیری، بهتر است به نکاتی که برای شما ذکر خواهیم کرد توجه ویژه ای داشته باشید تا فرایند یادگیری این زبان برای شما آسان تر و مطلوب تر شود.

از مهم ترین نکاتی که باید در کاربرد زبان آلمانی به آن ها توجه کنید عبارت اند از:

 • انگیزه لازم برای یادگیری را داشته باشید
 • در صورت سخت بودن مطالب، دل سرد نشوید
 • تمرین و تکرار به حد کافی داشته باشید
 • هر روز مدتی را برای یادگیری این زبان اختصاص دهید
 • از منابع استاندارد و معتبر استفاده کنید
 • به گرامر توجه ویژه ای داشته باشید
 • در صورت استفاده از معلم، از سطح دانش و تجربه او اطمینان حاصل کنید.

با در نظر گرفتن این نکات و توجه به آن ها می توانید به زبان آلمانی تسلط پیدا کنید.

کاربرد زبان آلمانی در کشورهای مختلف

جمع بندی

به عنوان نتیجه، کاربردهای زبان آلمانی گوناگون و پراکنده هستند. اگرچه هدف شما افزایش برتری تحصیلی، تسلط بر فرصت‌های شغلی یا فقط تمایل به شناخت فرهنگ آلمانی است، یادگیری کاربرد زبان آلمانی می‌تواند تجربه‌ای تحول‌آفرین باشد. این تجربه دسترسی به فرصت‌های جدیدی را برای شما فراهم می‌کند و فهم شما از دنیا را غنی‌تر می‌کند.

پس از این مقاله، قدم اول را به سمت فراگیری زبان آلمانی برداشته و به سفری از کشف و رشد روی خواهید آورد. به یادگیری زبان آلمانی با همت و اشتیاق بپردازید و از این تجربه هیجان‌انگیز لذت ببرید!

سوالات متداول

آیا کاربرد زبان آلمانی محدود به آلمان است؟

خیر، اصلاً نه. اگرچه آلمان مکان اصلی صحبت زبان آلمانی است، این زبان نیز به عنوان زبان رسمی در اتریش، سوئیس و لیختن‌اشتاین شناخته می‌شود. علاوه بر این، زبان آلمانی به عنوان زبان اقلیتی در برخی نقاط از ایتالیا و بلژیک نیز صحبت می‌شود.

چه مدت زمان لازم است تا به سطح مسلط در زبان آلمانی برسم؟

زمان لازم برای به دست آوردن مهارت کامل در زبان آلمانی به هر فرد مختلف متفاوت است. عواملی مانند زبان مادری شما، تجربه‌های گذشته با یادگیری زبان، و شدت تلاش‌های شما در این راه تأثیر می‌گذارد. به طور متوسط، ممکن است برای رسیدن به سطح مسلط مدتی در حد چند ماه و برای رسیدن به سطح پیشرفته مدتی در حد چند سال زمان نیاز باشد.

منابع

preply, pangeanic

زبانسرا دات آی آز

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *