برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

 تاثیر دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی

مردی در حال دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی است

دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی تاثیر به سزایی داد. زمانی که قرار است یک زبان را بیاموزید باید در کنار یادگیری ساختار جملات و گرامر و معنی کلمات فرهنگ آن کشور را هم بیاموزید تا یادگیری زبان برای شما آسان تر شود.

 بنابراین بهترین روش برای یادگیری فرهنگ و زبان یک کشور این است که فیلم و سریال های آن کشور را با زبان اصلی تماشا کنید تا بتوانید فرهنگ آن کشور را درک کنید و سپس زبان آن کشور را بیاموزید.

 همچنین با دیدن فیلم و سریال زبان آلمانی می توانید لهجه خود را تقویت کنید و چگونگی تلفظ صحیح و درست کلمات را بیاموزید. این کار زمانی نتیجه می دهد که دقت و تمرکز خود را بر روی فیلم و سریال بگذارید و هدف شما صرفاً تماشای فیلم نباشد.

برای تقیوت مهارت در زبان آلمانی می توانید در دروه ی آموزش آنلاین زبان آلمانی آموزشگاه زبانسرا شرکت کنید.

مردی در حال دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی است

آیا دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی تاثیر دارد؟

تماشای فیلم و سریال خارجی بسیار لذت بخش است اما اگر در کنار دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی و سریال خارجی با فرهنگ و زبان اقوام دیگر آشنا شوید لذت فیلم دیدن را دوچندان می کند. برای یادگیری یک زبان جدید فقط نباید کلاس زبان ثبت نام کنید و کتاب های آموزشی و کمک آموزشی را بخوانید.

شما می توانید در کنار لذت بردن از تماشای فیلم و سریال و آهنگ زبان خود را تقویت کنید. البته با فیلم دیدن ضمن یادگیری کلمات جدید تلفظ کلمات جدید و ناآشنا را می آموزید و می توانید معنی کلمات جدیدی که به تازگی وارد آن زبان شده است را هم بیاموزید.

اگر فکر می کنید با دیدن فیلم و سریال زبان آلمانی وقت خود را تلف می کنید سخت در اشتباه هستید، چرا که تاثیر دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید.  در واقع تاثیری که فیلم و سریال و حتی موسیقی آلمانی بر روی مهارت های زبانی شما می گذارد شاید کتاب ها و ویدیوهای آموزشی نتوانند آنقدر تاثیر گذار باشند.

 برای بار اول دیدن فیلم و سریال زبان اصلی بدون زیرنویس سخت است و با گوش دادن دیالوگ ها فقط بتوانید ۱۰ درصد از دیالوگ ها را متوجه شوید اما گوش شما کم کم به کلمات و جملات عادت می کند و ذهن شما را درگیر معنای کلمات و جملات و حتی نحوه تلفظ می نماید و با این روش فیلم بر روی مهارت زبانی شما تاثیر می گذارد.

مطالع بیشتر: دروه آموزش آنلاین زبان ترکی

مردی در حال دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی است

چه نوع فیلمی در یادگیری زبان آلمانی مناسب است؟

یکی از بهترین متد های آموزشی زبان آلمانی تماشای فیلم با زیرنویس زبان خارجی است، یعنی دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی را با زیر نویس آلمانی تماشای کنید. با این روش  با نحوه تلفظ و املای کلمات آشنا می شوید و می توانید ساختار جملات را بیاموزید و کلمات و جملات جدید را از درون فیلم کاوش کنید در درون دفتر خود بنویسید سپس فیلم را با زیرنویس فارسی مشاهده کنید.

البته این روش برای افراد مبتدی مناسب نیست و افراد مبتدی باید در ابتدا فیلم را با زیرنویس فارسی مشاهده کنند. اینکه چه نوع فیلمی برای یادگیری زبان مناسب است به سلیقه و ترجیحات خود شما بستگی دارد. ضمن اینکه می بایست فیلم را با زبان اصلی ببینید باید آنقدر برای شما جذاب باشد که انگیزه دنبال کردن فیلم را داشته باشید.

برای بالا بردن مهارت سطح زبان خود در دروه ی تربیت مدرس زبان انگلیسی آموزشگاه زبان سرا شرکت کنید.

مردی در حال دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی است

متد آموزشی دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی

نمی توانید زبان آلمانی را یک شبه یاد بگیرید و برای یادگیری زبان جدید باید زمان زیادی بگذارید تا ضمن یادگیری معنای کلمات بتوانید به درستی لهجه را بیاموزید. اگر می خواهید با دیدن فیلم و سریال زبان آلمانی را یاد بگیرید باید چند نکته را در هنگام فیلم دیدن رعایت کنید.

 در ابتدا فیلم و سریال را با زبان اصلی و با زیر نویس آلمانی یا فارسی مشاهده کنید، چرا که هدف شما از فیلم دیدن صرفا لذت بردن از فیلم نیست بلکه یادگیری زبان است. در هنگام دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی و سریال باید به نحوه تلفظ کلمات توجه کنید اما دائم فیلم را متوقف نکنید این کار ضمن این که حواس شما را از فیلم پرت می کند می تواند مانع از لذت بردن شما شود.

 در ابتدا به نحوه صحبت کردن و دیالوگ ها گوش کنید و معنی کلمات آشنا را حدس بزنید و سپس زیر نویس را مشاهده کنید. کلماتی که در دیالوگ ها برای شما آشنا است را در یک دفتر کوچک یادداشت کنید تا در ذهن شما باقی بماند.

 با تماشای مجدد فیلم توجه و دقت شما بالاتر می رود و بهتر به ساختار جملات و کلمات جدید توجه می کنید. با این کار توجه شما به کلماتی که قبلاً در تماشای اولیه فیلم از دست داده جلب می شود.

مزایای دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی

با دیدن فیلم و سریال آلمانی می توانید مهارت های شنیداری خود را تقویت کنید. اگر هدف شما از دیدن فیلم و سریال ارتقای مهارت زبانی می باشد بهتر است از همین حالا شروع به تماشای سریال یا فیلم های آلمانی کنید. البته فیلم و سریال آلمانی را باید زمانی تماشا کنید که سطح زبانی شما B1 یا بالا تر از سطح B باشد.

 در هر زبانی چندین کلمات رایج و پر استفاده وجود دارد که در زندگی روزمره بسیار به کار می روند. این کلمات در دیالوگ بسیاری از فیلم ها وجود دارد. با دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی و سریال زبان اصلی کلمات رایج زبان به گوش شما آشنا می شوند و در ذهن شما باقی می مانند به قول معروف ملکه ذهن شما می شوند.

مردی در حال دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی است

جمع بندی

بهتر است به جای اینکه وقت خود را صرف بازی های کامپیوتری کنید ساعاتی از زمان خود را صرف تقویت زبان آلمانی نمایید. با دیدن فیلم و سریال به راحتی می توانید لهجه و زبان خود را تقویت کنید. هر چقدر مهارت شما در دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی افزایش یابد دیدن فیلم و سریال زبان آلمانی برای شما جذاب تر می شود در نتیجه انگیزه شما برای یادگیری زبان روز به روز بیشتر می شود.

سوالات متداول

  • برای دیدن فیلم در یادگیری زبان آلمانی باید چه سطح از زبان آلمانی را بلد باشیم؟

افرادی که زبان آلمانی را تا سطح B آموزش دیده اند درک کاملی از ساختار زبان دارند و معنی بسیاری از کلمات آلمانی را می دانند. این افراد با فیلم دیدن می توانند مهارت های خود را تکمیل کنند.

  • یادگیری زبان آلمانی تنها با دیدن فیلم امکان پذیر است؟

در یادگیری زبان آلمانی تنها با دیدن فیلم بسیار کار دشواری می باشد. و نیاز به یک استاد با تجربه دارید که ما به شما دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی را معرفی می کنیم.

منابع

Effectiviology, languagementoring

زبانسرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *