برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

تاثیر دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی

متنی در مورد دیدن فیلم در یاد گیری زبان انگلیسی

تا کنون بارها شنیده اید که با دیدن فیلم های زبان اصلی می توان زبان آن ها را یاد گرفت، اما شاید با خود فکر کرده باشید که چگونه ممکن است دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر داشته باشد؟

در این مقاله چگونگی یادگیری زبان اصلی از فیلم ها و متد های موثر و مزایای این روش را مرور می کنیم. در فیلم های خارجی که به زبان اصلی هستند، شما زبان بدن، اصطلاحات، واژگان، دستور زبان، و لحن را به خوبی می‌بینید و درک می کنید، به همین دلیل یادگیری یک زبان، از طریق تماشای فیلم، بهتر از یادگیری از طریق کتاب است.

برای ساختن آینده کودکان خود آن ها را در دوره ی آموزش زبان انگیلسی به کودکان آموزشگاه زبان سرا ثبت نام کنید.

دختری که دراز کشیده در حال قهوه خوردن دیدن فیلم است

آیا دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر دارد؟

زمانی که فیلم زبان اصلی می بینید، علاوه بر کلمات جدید، لحن آنها را نیز در موقعیت های مختلف می شنوید و تقلید می کنید.

۱_از طریق فیلم ‌های زبان اصلی، شما زبان محاوره و رایج آن کشور را می آموزید، نه زبان کتابی و رسمی.

آنچه در کلاس‌ آنلاین زبان انگلیسی یاد می‌گیرید، زبان محاوره و معمول مردم آن کشور نیست؛ اما از لحاظ گرامری درست هستند.

۲_لغات، اصطلاحات و کاربرد آن ها را، در جای درستی که باید استفاده ‌شوند یاد می‌گیرید.

۳_ تلفظ درست کلمات را، بارها می توانید بشنوید و گوش شما با لهجه ها و زبان آشنا می شود.

 ۴_زبان بدن، حالات چهره و لحن صحبت کردن، روی معنا و مفهوم کلام، در موقعیت های مختلف، موثر است، بنابراین دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی این گونه تاثیر دارد.

چه نوع فیلمی در یادگیری زبان انگلیسی مناسب است؟

انتخاب فیلمی که مکالمه های کاربردی داشته باشد، کمی دشوار است؛ اما اگر کسی تجربه دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی، با هدف یادگیری زبان اصلی را داشته باشد، می تواند راهنمای خوبی باشد.

امیدوارم لیست زیر به شما در انتخاب فیلم مناسب کمک کند:

۱) (Leon)، لئون: یک فیلم بسیار جذاب که تلفیقی از ژانر درام و جنایی است، از دیدن این فیلم هم به هیجان می آیید، هم زبان یاد می گیرد.

۲) (Beauty and the Beast)، دیو و دلبر: که کارتون آن هم موجود است.

۳) (Baby driver)، بیبی راننده: این فیلم ژانر جنایی دارد و دیالوگ های آن، در یادگیری زبان انگلیسی موثر است.

۴) (Split)، شکافته: بسیار مهیج و ترسناک، با ژانر روانشناسی که حتما با دیدن آن، هم به یادگیری علاقه مند تر می شوید هم به فیلم دیدن.

۵) (Spy)، جاسوس: فیلم زیبایی که با ژانر کمدی و اکشن، به موضوع جاسوسی می پردازد.

۶) (It)، آن: یک فیلم ترسناک گرفته شده از رمانی به همین نام و به نویسندگی استیون کینگ.

۷) (The king’s speech)، سخنرانی پادشاه: در این فیلم پادشاهی به نام جورج، دارای لکنت زبان است و یک سخنرانی مهم پیش رو دارد، به دلیل لکنت زبان، دیالوگ ‌ها ریتم کندی دارند و برای افراد مبتدی خیلی مناسب است.

با شرکت در دوره ی آموزش آنلاین آیلتس خود را برای این آزمون مهم آماده کنید

دختری که در حال دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی با لپتاپ می باشد

معرفی انیمیشن های مناسب برای شروع زبان آموزی

در ابتدای مسیر، دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی، ممکن است دشوار به نظر برسد، به همین جهت، اگر از دیدن انیمیشن ها شروع کنیم، از لغات و ساختارهای پیچیده خبری نیست و جذابیت انیمیشن ها، علاقه و مصمم بودن ما را بیشتر می کند.

1-(Moana)، موآنا: دختر ماجراجویی که به دنبال پیدا کردن قلب خدای دریا، به اقیانوس و سفر های پرخطر می‌ رود.

2-(Coco)، کوکو: داستانی که در مکزیک اتفاق می افتاد و ماجرای پسر بچه دوازده‌ ساله ‌ای که الگوی زندگی‌ اش گیتاریستی به نام ارنستو لاکروز است

3-(Toy story)، داستان اسباب بازی: داستان هایی از اسباب ‌بازی‌ های پسری به‌ نام اندی است. اولین سری این انیمیشن در سال 1995 ساخته شد و تا سال 2019 به سری ۴ هم رسیده است.

4- (Zootopia)، زوتوپیا: شهری که در آن حیوانات اهلی و وحشی، در کنار هم زندگی مسالمت آمیز دارند، تا این که بر اثر فتنه یکی از آن ها، این آرامش از بین می رود.

متد آموزشی دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی

۱_ اولین گام این است که برای حفظ خود در مسیر یادگیری و توجه مداوم به لغات و اصطلاحات، بهتر است، فیلمی را انتخاب کنید که برایتان جذاب باشد.

۲_دومین گامم این است که ، از انیمیشن ها و کمدی ها شروع کنید؛ و بعد هم فیلم هایی را ببینید که لغات کاربردی و اصطلاحات رایج دارند و در سطح زبان آموزی شما هستند.

۳_مورد بعدی این که، فیلم‌ ها را با زیر ‌نویس اصلی ببینید، تا هم هوش شنیداری شما قوی شود، هم درک زبان بدن. آن چه می ‌شنوید را، با آنچه می‌ خوانید تطبیق دهید و لغات خاص را نت برداری کنید.

۴_ یکی از روش های دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی این است که دیکشنری و دفتر لغت تهیه کنید. ابتدا تلاش کنید که خودتان از محتوای فیلم، معنی لغات را متوجه شوید، اگر موفق نشدید از دیکشنری استفاده کنید.

۵_اصطلاحات و لغات را مانند فیلم تکرار کنید. گاهی در فیلم‌ها اصطلاحاتی می‌شنوید که  زبان انگلیسی شما را خیلی غنی می کنند. تکرار کردن و نت برداری از آن ها، کاربردی و سودمند است.

۶_فیلم را یک بار با زیر‌نویس ببینید، بعد لغات و اصطلاحات آن را یادداشت کنید؛ بار دیگر فیلم را بدون زیر‌نویس ببینید و سعی کنید این بار، روی هوش شنیداری خود کار کنید.

7_ از همان اول، سراغ فیلم ‌های خاص با موضوعات سخت نروید. چون ممکن است دنبال کردن پیچیدگی ‌های این فیلم ها، شما را خسته کند و از یادگیری زبان اصلی دور کند.

8_  فیلم ‌های هنری و تاریخی، دیالوگ‌ های کاربردی زیادی ندارند و برای زبان آموزی مناسب نیستند.

۹_ فیلم‎ هایی که از کتاب ها  اقتباس شده اند هم می ‌توانند بسیار موثر باشند. اگر قبل از تماشای فیلم، کتابش را خوانده باشید.

۱۰_ فیلم را به بخش ‌های 20 دقیقه ‌ای تقسیم کنید. در بازه‌ های زمانی مشخص، فقط یک بخش 20 دقیقه‌ای را با تمرکز تماشا ‌کنید.

دختری که در حال دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی با لپتاپ می باشد

مزایای دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی

دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی، شما را با فرهنگ جدید آشنا میکند، زبان بدن را می آموزید و از طریق آن زبان را بهتر درک می کنید.

آن چه در فیلم ها یاد می گیریم بسیار معتبر تر و رایج تر از کتاب ها و کلاس ها است. زیرا لغات و اصطلاحات کاربردی روزمره و به روز هستند.

با لهجه ها و تفاوت آ نها آشنا می شوید ضمن این که به کاربرد ساختار های مختلف، در موقعیت های متفاوت هم پی می برید و از رفت و آمد های طولانی، در مسیر کلاس ها و هزینه های سنگین هم خبری نیست.

کلام آخر

یادگیری زبان با انیمیشن و فیلم، بهترین و سریع ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی و هر زبان دوم دیگری است.

ما با فیلم دیدن، هم سرگرم می شویم، هم به وجد و هیجان می آییم، هم زبان می آموزیم.

این که چه فیلمی ببینیم هم مهم است و ما در  این مقاله، نکات لازم را ذکر کردیم و متدهای چگونه دیدن را هم بیان کردیم.

حالا، دیگر مزایای دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی را متوجه شدید، فقط این نکته را هم در خاطر داشته باشید که خیلی از فیلم های جدید کاربردی نیستند، زیرا پر از اصطلاحات غیر رایج هستند، اما در فیلم های قدیمی تر، اصطلاحات رایج، ساده و قابل فهم می باشند، و سرعت صحبت کردن هم در آن ها پایین تر است و بهتر متوجه می شوید.

سوالات متداول

  • برای دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی باید تا چه حد زبان بلد باشیم ؟

بهتر است در حد متوسطه زبان بلد باشید ولی از باید گیری لغات و جملات جدید از روز اول می تواند دیدن فیلم آن ها تکرار کند برای شما

یادگیری تحت نظر استاد بهتر است دیدن فیلم می تواند مکمل آموزشی باشد.

منابع

Safirmall, englishclub

زبان سرا دات آی آر

دیگر ویدئو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *