برای دریافت مشاوره جهت ثبت نام دوره موردنظر با ما در تماس باشید

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

موسسه زبان سرا دات آی آر برای بهبود یادگیری کودکان، دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان را به 4 دسته KCC, CHC, YCC و ADC تقسیم کرده است. اهداف این دوره کار کردن روی مهارت های اجتماعی، شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب کودکان عزیز شما است. در ادامه با این 4 دسته اموزشی زبان سرا بیشتر آشنا خواهید شد.

3 کودکی که در حال آموزش زبان انگلیسی هستند

Young Children Course (YCC) | مکالمه خردسال

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

در آموزشگاه زبانسرا آموزش زبان انگلیسی به کودکان از سن 4 سالگی آغاز می شود. طبق کارشناسی های انجام شده توسط تیم زبانسرا 4 سالگی بهترین زمان یادگیری کودکان می باشد. در سن چهار سالگی کودکان برای یادگیری مطالب مشتاق تر هستند و تجربه ثابت کرده است که در این سن کودکان تمایل زیادی برای یادگیری مطالب نشان می دهند و به صورت خود جوش در کلاس های آنلاین حضور پیدا می کنند.

دوره ی YCC یا همان مکالمه خردسال آغاز آموزش زبان انگلیسی به کودکان می باشد. در این دوره به دلیل کم بودن سن زبان آموزان و این که هنوز به مدرسه نرفته اند و کار کردن با ابزار نوشتاری را بلد نیستند, روی 2 مهارت مکالمه (Speaking) و شنیداری (Listening) آن ها کار می شود.

در دوره YCC متد آموزشی زبان آموزان مجموعه بیشتر از طریق تصاویر، فلش کارت ها، صدا و آواز هایی است که در کتابی که برایشان در نظر گرفته شده موجود است، کلمات و جملات روزمره و پر کاربرد با آن ها تمرین و تکرار فراوان می شود، مانند رنگ ها، میوه ها، غذا و… یا فعل های پر کاربرد برای کودکان که بتوانند جملات ساده و کوتاه بسازند. برای مطلع شدن از دوره های  آموزش آنلاین زبان ترکی بر لینک مربوطه کلیک کنید.

Children Course (CHC) | دوره مکالمه کودکان 6 تا 8 سال

موسسه زبانسرا دوره CHC را برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان 6 تا 8 سال در نظر گرفته اند. ورود به دوره chc به 2 صورت امکان پذیر می باشد. اول آن دسته از زبان آموزانی که دوره ی ycc که قبل تر برای شما توضیح داده ایم را گذرانده اند. دوم آن دسته از عزیزانی که با گذراندن مرحله تعیین سطح وارد شده اند، و سن این دسته از زبان آموزان 6 تا 8 سال می باشد, می توانند در دوره chc شرکت کنند.

سن 6 سالی که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان  در نظر گرفته ایم برای این است که زبان آموزان در این سن وارد فضای تحصیلی شده اند و همراه یادگیری مطالب فارسی ذهن ایشان برای یادگیری زبان انگلیسی از نظر مکالمه و نوشتن آماده است.

ویژگی های دوره chc که آموزشگاه زبانسرا برای کودکان عزیز شما در نظر گرفته که می توان به چند مورد اشاره کرد این است که دوره chc در واقع تکمیل کننده   دوره ی ycc است. و در این دوره به همان دقت و ظرافتی که در دوره ycc در نظر گرفته شده است به زبان آموزان عزیز تعلیم داده می شود.

در این دوره در ابتدا مانند دوره ycc  آموزش ها روی 2 مهارت مکالمه (Speaking) و شنیداری (Listening) آموزش داده می شود, که بتوانند گفت و گو های کوتاه داشته باشند و همانطور که گفتیم به دلیل اینکه در دوره ycc بر روی این مهارت ها کار شده است, در این دوره جمله بندی بهتری می توانند داشته باشند.

در پایان دوره آموزش زبان انگیلسی به کودکان سطح chc زبان آموزان با حروف الفبای انگلیسی آشنا می شوند؛ البته نه با نوشتن حروف الفبا بلکه در حد تشخیص حروف الفبا و خواندن و تلفظ آن ها آشنا می شوند.

تلاش ما در این است که کودکان را برای نگه داشتن در فضای آموزش با بازی های آموزشی آواز های آموزشی و انواع فلش کارت ها و پخش کارتون های هدفمند یادگیری زبان انگلیسی سرگرم نگهداریم که در ضمن یادگیری، فضای خسته کننده و کسل کننده ای در اختیارشان نباشد.

Kids’ Conversation Course (KCC) | دوره مکالمه کودکان 9 تا 12 سال

دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان سطح KCC برای زبان آموزانی برگزار می شود که 8 سال ایشان تمام شده باشد. که شامل بچه هایی هستند که کلاس سوم دبستان تا هفتم دبستان هستند, که تا به حال کلاس زبان نرفته اند یا زبان آموزانی که دوره YCC, CHC را تمام کرده اند. رنج سنی شرکت در این دوره 9 تا 12 سال می باشد.

تفاوت دوره KCC با دوره های قبل در این است که در دوره های قبل فقط روی مهارت های مکالمه (Speaking) و شنیداری (Listening) کار می شود ولی در این دوره بر روی 4 مهارت مکالمه (Speaking)، شنیداری (Listening)، خواندن (reading) و نوشتن (writing) آموزش ها پیش می رود.

در این دوره آموزش زبان انگلیسی به کودکان زبان آموزان آماده نوشتن هستند، با آن ها نوشتن کلمات و جملات کوتاه و آسان کار می شود و مهارت های جمله سازی جمله های طولانی تر کار می شود. و در این دوره آزمون های کتبی از زبان آموزان گرفته می شود. که این آزمون بصورت تک کلمه و ساده می باشد که  برای آزمون های کتبی سطح بالاتر آماده می شوند.

Adolescents' Course (ADC) | دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آخرین دوره از آموزش زبان انگلیسی به کودکان دوره ADC است که زبان آموزان پس از گذراندن این دوره وارد دوره ی نوجوانان می شوند. این دوره شامل مخاطبینی می شود که دوره ی KCC را به اتمام رسانده اند. و یا کسانی که از طریق تعیین سطح و شرایط سنی وارد این دوره می شوند.

در دوره ی ADC به دلیل شرایط سنی زبان آموزان دیگر مباحث کلاس ایشان به صورت کاردستی و کارتون های آموزشی در می آید و شرایط شاد و مفرحی که برای خردسالان به وجود آوردیم را ندارد و جدی تر به مباحث نگاه می کنند. ولی کلاس ها آنقدر هم خشک و کسل کننده نیست که زبان آموزان از حضور در کلاس خسته بشوند.

در این سطح از آموزش زبان انگلیسی به کودکان، زبان آموزان با مطالب گرامر کم کم آشنا می شوند. و چهار مهارت اصلی مکالمه (Speaking)، شنیداری (Listening)، خواندن (reading) و نوشتن (writing) را به صورت حرفه ای تر آموزش می بینند. اگر علاقه مند به زبان آلمانی هستید یه سر به صفحه آموزش آنلاین زبان آلمانی هم بزنید.

 سنین مناسب برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان و ویژگی های آن

مطالعات متعددی نشان می‌دهد که کودکان در سنین پایین‌تر، توانایی یادگیری زبان‌های جدید را به صورت فوق‌العاده‌ای دارند. کودکان در سنین خاصی به دلیل توانایی های ذهنی منحصر به فرد, قابلیت یادگیری بیشتری دارند. به عنوان مثال، مطالعه‌ای که در دانشگاه ایالتی اوهایو انجام شد، نشان می‌دهد که کودکان در سنین 3 تا 7 سال بهترین زمینه را برای یادگیری زبان دوم دارند.

بنابراین، شروع آموزش زبان انگلیسی به کودکان در سنین پایین‌تر (مانند 3 تا 7 سال) مناسب‌تر است و می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا در یادگیری یادگیری زبان انگلیسی بیشتر مسلط باشند. سنین مناسب برای یادگیری زبان در کودکان معمولاً از ۶ ماهگی تا ۱۲ سالگی است. در این بازه سنی کودکان، مغز آنها به خصوص در مرحله اولیه زندگی، به صورت فزاینده ای قابلیت یادگیری زبان را دارد.

یکی از ویژگی های اصلی یادگیری زبان در کودکان، قابلیت تلفظ صحیح صداها است. در این دوره، کودکان قادرند صداهایی را که در زبان خودشان شنیده اند, تقلید و تکرار کنند و به خوبی یاد بگیرند. همچنین، کودکان در این دوران به سرعت با نحوه استفاده از کلمات و جملات زبان مادری خود آشنا می شوند و بدون نیاز به تفسیر و ترجمه، به راحتی از آنها استفاده می کنند.

همچنین، در این دوران، کودکان قادر به یادگیری چند زبان به طور مستقل هستند و می توانند در یادگیری زبان دوم یا سوم به راحتی و با سرعت بیشتری پیشرفت داشته باشند. بنابراین، اگر قصد دارید که کودکتان چند زبانه باشد، بهتر است از همان دوران کودکی آموزش زبان دوم به کودکان خود را آغاز کنید.

در کل، سنین مناسب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان، دوران اولیه زندگی تا دوره نوجوانی است که در این بازه سنی، مغز کودک قابلیت یادگیری زبان را دارد و به راحتی می تواند به علت قابلیت آنالیز و فراگیری بالا، زبان را بهتر یاد بگیرد.

بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

روش‌های متعددی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان وجود دارد. برخی از بهترین روش‌های موثر و محبوب عبارتند از:

روش بازی‌های آموزشی

بازی‌های آموزشی ابزاری بسیار موثر برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان هستند. این روش به کودکان اجازه می‌دهد تا به صورت مستقل و بدون هیچ فشاری زبان جدید را فرا بگیرند. بازی‌هایی مانند حدس زدن کلمات، بازی‌های تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری و بازی‌های تعاملی که در آن‌ها کودکان با هم به انگلیسی صحبت می‌کنند، می‌توانند به یادگیری بهتر و موثرتر زبان انگلیسی کمک کنند.

2 کودک که با فلش کارت دارند زبان انگلیسی یاد می گیرند

روش غوطه‌وری

روش غوطه‌وری یکی از کارآمد ترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. در این روش، کودکان در محیطی که زبان انگلیسی به‌صورت فعال, پویا و مستقل استفاده می‌شود, قرار می گیرند و به تعامل و مشارکت می پردازند. این شامل مشارکت در کلاس‌هایی است که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، مشارکت در فعالیت‌های گروهی که به زبان انگلیسی انجام می‌شوند و استفاده از منابع آموزشی به زبان انگلیسی می‌باشد. حال این تعامل با زبان آموزان دیگر, منابع آموزشی, کتاب های سرگرم کننده و یا بازی های انگلیسی می باشد.

 روش تقویت مهارت‌های گفتاری و شنیداری

یکی از جنبه های یادگیری و آموزش زبان انگلیسی به کودکان, تقویت مهارت‌های گفتاری و شنیداری ست. این شامل تمرین‌هایی است که کودکان را تشویق می‌کند تا به صداهای مختلف زبان انگلیسی گوش دهند و با آن‌ها تمرین کنند. از این روش‌ها می‌توان به استفاده از قصه‌ها و داستان های کوتاه به زبان انگلیسی، تماشای کارتون‌ها و فیلم‌های آموزشی به زبان انگلیسی و شرکت در گفت‌و‌گوها و مکالمات روزمره ی ساده به زبان انگلیسی اشاره کرد.

نحوه ی ارتباط صحیح والدین و تاثیر آن در یادگیری کودکان

نحوه ارتباط والدین در پروسه ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان تأثیر بسیار زیادی دارد. والدین می‌توانند با ایجاد محیطی دوستانه به عنوان یک مشوق، کودکان را به یادگیری زبان انگلیسی ترغیب کنند و نقش به سزایی در این زمینه ایفا کنند. ارتباط صحیح والدین با کودکان می تواند در یادگیری زبان آنها تأثیر مهمی داشته باشد. در واقع، والدین با ارائه فرصت ها و ایجاد موقعیت های مناسب برای یادگیری زبان به کودکان، می توانند به رشد زبانی آنها کمک کنند.

برای ایجاد ارتباط صحیح با کودکان، والدین باید به طور پیوسته با آنها در ارتباط باشند و برای آن ها موقعیت های مناسبی را جهت صحبت کردن و تولید زبان دوم ایجاد کنند. والدین می توانند با کودکان مکالمات روزمره به زبان انگلیسی داشته باشند و به آنها اجازه دهند که به زبان دوم صحبت کنند و سؤالات خود را بپرسند. همچنین، والدین می توانند با استفاده از بازی های سرگرم کننده و کاربردی, به صورت طبیعی مهارت های زبانی آن ها را بهبود بخشند.

همچنین، برای کمک به کودکان در یادگیری زبان دوم، والدین می توانند در کنار برنامه های آموزشی، از محیط های زبانی مختلفی مثل کتاب ها، مجلات و فیلم ها به زبان دوم استفاده کنند. این فعالیت ها به کودکان کمک می کند تا با لغات و عبارات جدید آشنا شوند و در تقویت مهارت های خواندن، نوشتن و صحبت کردن در زبان دوم نقش تاثیر گذاری داشته باشند.

در کل، ارتباط صحیح والدین با کودکان می تواند به رشد آموزش زبان انگلیسی به کودکان کمک کند. والدین به راحتی می توانند با ایجاد محیط و فضای زبانی مناسب، فرصت های یادگیری زبان را برای کودکان فراهم کنند و از این راه به بهبود هر چه بیشتر مهارت های زبانی آنها کمک کنند.

مادری که به کودک خود زبان انگلیسی آموزش می دهد

چگونه می توان به کودکان کمک کرد تا زبان دوم را بهتر یاد بگیرند؟

برای کمک به کودکان در یادگیری زبان دوم، می توانید از روش ها و راهکارهای تاثیر گذار بسیاری که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است, استفاده کنید:

ایجاد فضای زبانی

 برای یادگیری زبان دوم، باید برای کودکان فضای زبانی مناسب و در خور سن و علاقه مندی آن ها ایجاد کنید. این فضا می تواند شامل تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی به زبان دوم در صورتی که سطح آن ها مناسب با سطح زبانی کودکان باشد، گوش دادن به موسیقی مناسب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان و قرار گرفتن در محیط هایی باشد که افراد به همان زبان دوم صحبت می کنند.

شرکت در کلاس های زبان

 شرکت کودکان در کلاس های زبان انگلیسی و ایجاد حس تعامل و رقایت با سایر زبان آموزان می تواند به آنها در یادگیری زبان دوم کمک کند. در این کلاس ها، کودکان با استفاده از روش های تدریسی مناسب، مثل بازی ها و فعالیت های گروهی، با زبان دوم و نحوه ی صحیح استفاده از آن آشنا می شوند.

استفاده از تکنولوژی

استفاده از برنامه ها و اپلیکیشن های کامپیوتری و آموزشی می تواند در  آموزش زبان انگلیسی به کودکان کمک کند. این برنامه ها می توانند شامل بازی ها، روش های متفاوت یادگیری مهارت های زبانی , کارتون ها و برنامه های آموزشی باشند که با استفاده از تصاویر و صداها، به کودکان کمک می کنند تا لغات و جملات را به خوبی فرا بگیرند.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

روش های فعال یادگیری

استفاده از روش های نوین و فعال یادگیری می تواند به کودکان در یادگیری زبان دوم تا حد زیادی کمک کند. این روش ها شامل بازی های مختلفی از جمله کلمه پردازی، بازی های نقش آفرینی و فعالیت های دستی مثل رنگ آمیزی و ساخت اشیاء با مواد مختلف می باشند.

تشویق و تمرین

تشویق و ترغیب کودکان به صحبت کردن به زبان دوم و تمرین و تکرار مداوم، می تواند به آنها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان کمک کند. بنابراین، به کودکان انگیزه ی یادگیری و استفاده از زبان دوم را تا آنجا که امکان پذیر است بدهید و همچنین با دادن فرصت های بیشتر برای صحبت کردن و تکیه بر نکات مثبت آن ها, سعی بر تقویت هر چه بیشتر مهارت های زبانی آن ها کنید.

جمع بندی

برای یادگیری زبان دوم کودکان والدین تاثیر مستقیم و مفیدی دارند. رفتار والیدن میتواند در سرعت یادگیری زبان انگلیسی کودکان تاثیر بگذارد. ما در این مقاله رفتار و نحوه ارتباط درست والیدین را بیان کرده ایم.

می توانید کودکان خود را با خیال راحت به دست آموزشگاه زبانسرا برای یادگیری زبان دوم بسپارید. آموشگاه زبانسرا با جدیدن ترین متدد روز دنیا و ارتباط و رفتار صحیح در آموزش زبان انگلیسی به کودکان دق دقه خیلی از والدین را بر طرف کرده است

سوالات متداول

در حال حاضر بله. کلیه ی کلاس ها با استفاده ار پلتفرم بیگ بلو باتن و به صورت آنلاین برگزار می گردد.

بله صد در صد. کلاس های بخش کودکان در کنار آموزش از طریق کتاب همراه با بازی, آهنگ و سایر آموزش های متنوع انجام می گیرد.

خیر. پلتفرم مورد استفاده در کلاس های آنلاین بیگ بلو باتن می باشد و زبان آموزان از طریق پنل کاربری خود به راحتی و بدون نیاز به نصب هر گونه نرم افزار و برنامه دیگری قادر به شرکت در کلاس ها خواهند بود. بنابراین کودکان حتی بدون نیاز به حضور والدبن خود به راحتی قادر به شرکت در کلاس های آنلاین هستند.

آموزشگاه زبانسرا برای بهبود یادگیری کودکان، دوره ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان را به 4 دسته YCC, CHC, KCC,  و ADC  که از سن 4 سالگی آغاز می شود، تقسیم کرده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.