دوره ترمیک مکالمه نوجوانان ADC

Adolescents' Conversation Course

تعداد ترم

20 ترم

تعداد جلسات

12 جلسه در ترم

زمان کلاس

85 دقیقه

تعداد جلسات در هفته

3 جلسه

شیوه برگزاری

آنلاین

پلتفرم

Big Blue Button

سطح

مقدماتی

منابع آموزشی

Family and Friends

ویژگی های دوره 

کتاب

نمایش بیشتر نمایش کمتر

دوره

نمایش بیشتر نمایش کمتر

پلتفرم

نمایش بیشتر نمایش کمتر

توضیحات تکمیلی دوره 

Adolescents’ Course (ADC) | دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال

آخرین دوره از آموزش زبان انگلیسی به کودکان دوره ADC است که زبان‌آموزان پس از گذراندن این دوره وارد دوره‌ی نوجوانان می‌شوند. این دوره شامل مخاطبینی می‌شود که دوره‌ی KCC را به اتمام رسانده‌اند. و یا کسانی که از طریق تعیین سطح و شرایط سنی وارد این دوره می‌شوند. در دوره‌ی ADC به دلیل شرایط سنی زبان‌آموزان دیگر مباحث کلاس ایشان به صورت کاردستی و کارتون‌های آموزشی در می‌آید و شرایط شاد و مفرحی که برای خردسالان به وجود آوردیم را ندارد و جدی‌تر به مباحث نگاه می‌کنند. ولی کلاس‌ها آنقدر هم خشک و کسل کننده نیست که زبان‌آموزان از حضور در کلاس خسته بشوند. در این سطح از آموزش زبان انگلیسی به کودکان، زبان‌آموزان با مطالب گرامر کم کم آشنا می‌شوند. و چهار مهارت اصلی مکالمه (Speaking)، شنیداری (Listening)، خواندن (reading) و نوشتن (writing) را به صورت حرفه‌ای تر آموزش می‌بینند.Adolescents’ Course (ADC) | دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال

منابع آموزشی مورد استفاده در دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال
منابع اصلی آموزشی از سری کتاب‌های Family and Friends برگزیده شده‌اند که شامل یک کتاب Student Book و یک کتاب workbook می‌شود. ( از Family and Friends 1 تا Family and Friends 4 ) هر کتاب از 15 درس تشکیل شده است و هر کتاب در 4 لول تدریس می‌گردد. در کنار کتب اصلی, منابع کمک آموزشی نیز به منظور تقویت مهارت‌های فرعی زبان آموزان تدریس می‌گردد.

در 8 لول ابتدایی به منظور تقویت مهارت‌های درک مطلب و نوشتاری, کتاب‌های Reading and Writing برای زبان‌آموزان در نظر گرفته شده است که آن‌ها را با مفاهیم ساده تا متوسط آشنا می‌سازد. علاوه براین در تمام سطوح, کتاب داستان‌های متناسب با هر سطح و کتاب از قبل توسط بخش آموزش برگزیده شده است و زبان‌آموزان در دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال کنار خواندن داستان‌های سرگرم کننده, با کلمات جدید نیز آشنا می‌شوند و به تقویت مهارت اسپیکینگ خود اهتمام می‌ورزند. 

ویژگی‌های دوره‌های ADC

1. در دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال استفاده از به روز ترین متدهای تدریس در کلاس‌ها

2. در نظر گرفتن ویژگی‌های شخصیتی و نیازمندی‌های متفاوت یادگیری زبان‌آموزان

3. در نظر گرفتن فضای آموزشی شاد و مفرح برای یادگیری زبان‌آموزان

4. آشنا ساختن زبان‌آموزان با ساختارهای گرامری گوناگون و آماده سازی آن‌ها در جهت کاربرد این ساختارها در گفتار و نوشتار

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بهترین روش‌های تدریس به کودکان و نوچوانان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
از آن جا که کودکان و نوجوانان برای یادگیری موثرتر, احتیاج به فضای آموزشی خاص و روش‌های تدریس متفاوت‌تری نسبت به بزرگسالان دارند, روش‌های انتخابی به منظور آموزش اصولی زبان انگلیسی به آن‌ها باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد.

در دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال از میان شیوه‌های نوین تدریس زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان در سطوح مختلف, روش‌هایی که زبان‌آموزان را در معرض یادگیری قرار داده و آن‌ها را در پروسه‌ی یادگیری سهیم کرده, نتایج کاربردی بیشتری داشته و آموزش را با کیفیت بیشتری همراه کرده است. به عنوان مثال, برای تقویت مهارت اسپیکینگ می‌توان به ایجاد کردن موقعیت‌های واقعی در کلاس و دادن نقش‌های مختلف به زبان‌آموزان اشاره کرد که آن‌ها بتوانند در ابتدا خود موقعیت را متصور شوند.

با استفاده از آموخته‌های پبشین به گفت و گوی مشارکتی بپردازند و سپس با موضوع و مبحث جدید آشنا شوند. به منظور تقویت لیسنینگ, با شنیدن آهنگ‌ها, پادکست‌ها و تماشای فیلم‌های آموزشی در معرض زبان قرار بگیرند و به طور مداوم زبان را بشنوند و سعی کنند تکرار و تمرین داشته باشند. همچنین با تقلید کردن تلفظ و آهنگ صحبت کردن افراد انگلیسی زبان, به تقویت مهارت‌های جانبی مربوط با اسپیکینگ خود بپردازند.

در دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال روش‌های تدریس به کودکان باید به گونه‌ای طراحی شوند که متنوع بوده و ابعاد مختلف ارتباطی و آموزشی را در بر بگیرد. همچنین در کلاس‌های مختلف و با زبان‌آموزان مختلف در سطوح متفاوت می‌بایست با توجه به نیاز‌های یادگیری هر گروه, از تکنیک‌ها و استراتژی‌های گوناگون بهره برد.

شیوه برگزاری کلاس ADC

در دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال تدریس دروس به صورت ترکیبی ( آنلاین و آفلاین) انجام می شود: الف) در بخش آنلاین، تدریس طبق تقویم ترمیک و سیلابس آموزشی در پلتفرم اختصاصی شده Big Blue Button به روش Interactive (تعاملی و دو طرفه )، راس ساعت کلاسی، انجام می‌شود. ب) در بخش آفلاین تدریس از طریق کلیپ‌های آموزشیِ با کیفیت و تخصصی زبانسرا دات آی آر انجام می‌پذیرد.

جمع‌بندی

دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال ضمن آموزش مهارت‌های اجتماعی به فرزندان شما، هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی Listening (شنیداری)، Speaking (گفتاری) ، Reading ( درک مطلب) و writing (نوشتاری) را پوشش می‌دهد.

برای دوره ADC که شامل ۱۶ ترم می‌باشد، سری کتاب‌های Family Friends که مبتنی بر استانداردهای آموزشی (Common European Framework of Reference) CEFR می‌باشند در نظر گرفته شده است.

تمرکز اصلی مجموعه Family and Friends روی دو مهارت گفتاری و نوشتاری است. در کنار محتوای بسیار خوب، این مجموعه سعی کرده است تا برای علاقه‌مند کردن بیشتر نوجوانان به یادگیری، از تصاویر جذاب و رنگی در دوره مکالمه نوجوانان 10 تا 14 سال استفاده کند. هر کتاب از این سری در چهار ترم آموزشی پوشش داده می‌شود. و زبان‌آموزان بعد از گذراندن این دوره وارد دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی بزرگسالان می‌شوند.

نمایش بیشتر نمایش کمتر

نمونه کلاس‌های آنلاین

مرکز تعیین سطح و مشاوره رایگان

همین حالا برای مشاوره و ثبت نام در ترم جدید اقدام کنید!