پرسش های عمومی

در اینجا سوالات متداولی که از موسسه زبانسرا دات آی آر پرسیده شده است را پاسخ داده‌ایم
کلاس آنلاین چیست و چگونه برگزار می‌گردد؟

کلاس آنلاین پلتفرمی است که برای میزبانی زبان‌آموزان و اساتید با امکانات ویژه آموزش به صورت زنده جهت ارتباط دوطرفه و تدریس استفاده می‌گردد. در بستر اینترنت از جمله امکانات کلاس مجازی می‌توان به امکان گفتگوی صوتی-تصویری، وایت برد، نمایش کتاب، ابزار طراحی گرافیکی، اتاق گفتگوی متن و سیستم ارسال فایل اشاره نمود. در این سیستم نه تنها شرایط کلاس حضوری مهیا گردیده بلکه بهره‌وری آموزش و یادگیری به طور چشم گیری افزایش داده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از صفحه چرا آموزش مجازی بازدید نمایید.

در چه کلاسی می‌توانم ثبت نام کنم؟

زبان‌آموز میتواند بعد از مشاوره با کارشناس و تعیین سطح، در کلاس مورد نظر ثبت نام کند.

چگونه می‌توان در دوره‌های آنلاین ثبت نام نمود؟

برای ثبت نام در دوره‌های مجازی زبانسرا دات آی آر، ابتدا باید از طریق آدرس اینترنتی zabansara.ir به قسمت مشاوره و یا تعیین سطح رایگان مراجعه نموده و مشخصات خود را ثبت نمایید، در اولین فرصت جهت تعیین سطح تلفنی با شما تماس گرفته می‌شود و سپس بر اساس نتیجه تعیین سطح انجام شده، می‌توانید در دوره مورد نظر ثبت نام نمایید.

نحوه برگزاری دوره‌های آنلاین چگونه است؟

پس ازثبت نام، نام کاربری و رمز عبور از طریق پیامک برای ثبت‌نام شدگان ارسال می‌گردد، به این طریق زبان‌آموز به پنل اختصاصی خود دسترسی دارد و می‌تواند با شروع ترم وارد کلاس شده و امکانات کامل آموزشی را به صورت آفلاین و آنلاین استفاده کند.

برای ورود به کلاس آنلاین چه نوع نرم افزار‌هایی مورد نیاز است؟

برای شرکت در کلاس‌های آنلاین نیاز به نصب نرم افزار جانبی نیست و با استفاده از آخرین نسخه مرورگرهای اینترنت ترجیحا Google Chrome – و یا Firefox و یاMicrosoft Edge می‌توان در کلاس شرکت کرد. پیشنهاد می‌شود برای دریافت کیفیت بهتر صدا از هدست استفاده شود و برای برقراری ارتباط با استاد نیز میکروفون و وب‌کم مناسب در اختیار داشته باشید.

از چه ابزار یا پلتفرمی برای تدریس استفاده می‌کنید؟

برای برگزاری کلاس‌های آنلاین و همچنین هماهنگی و ارسال فایل‌ها و مشاهده‌ی کلیپ‌های آموزشی از پلتفرم بیگ بلو باتن استفاده می‌شود.

چند ترم طول میکشد تا بتوانم به خوبی به زبان مورد نظرم صحبت کنم؟

تقویت مهارت صحبت کردن از ترم اول یکی از مهمترین موارد آموزشی است که استاد به آن توجه ویژه دارد و قطعا از اولین جلسات شما قادر خواهید بود در موضوعات تدریس شده مهارت‌های خود را از جمله صحبت کردن نشان دهید.

اگر بخواهم فقط بر روی مهارت Speaking کار کنم، آیا دوره‌ای ویژه این مهارت وجود دارد؟

در سطوح پایه بهتر است تمامی مهارت‌ها همزمان با هم تقویت شوند، بدلیل اینکه شما برای جمله‌بندی به گرامر، دایره‌ی لغات و … احتیاج دارید، اما پس از اینکه سطح زبانی شما به حد قابل قبولی رسید می‌توانید در دوره‌ها و کارگاه‌های که بیشتر بر پایه تقویت مهارت speaking برگزار می‌گردند، شرکت نمایید.

تاریخ شروع و پایان کلاس‌ها به چه صورتی خواهد بود؟

رویدادهای ترمیک موسسه از جمله شروع، پایان و … بر اساس تقویم آموزشی سالیانه در وب سایت ارائه می‌گردد.

آیا تدریس صرفا به صورت آنلاین انجام می‌شود یا تدریس آفلاین هم در سیلابس آموزشی شما می‌گنجد؟

بخش آفلاین و بسیار تاثیرگذار سیستم آموزشی زبانسرا دات آی آر شامل کلیه‌ی کلیپ‌های آموزشی می‌شود که توسط موسسه تهیه گردیده و زبان‌آموزان عزیز از طریق پنل کاربری خود قادر به مشاهده‌ی ویدیو‌های مربوط به هر جلسه و تمرین مستمر هستند. مدرس درس تدریس شده را از زبان‌آموزان می‌پرسد و مفاهیم را با آن‌ها تمرین و گفتگو می‌کند و اشکالات آن‌ها را برطرف می‌کند. همچنین زبان‌آموزان می‌توانند با دیگر همکلاسی‌های خود راجب موضوعات تدریس شده و ویدیو‌های آموزشی گفتگو کنند.

آیا می‌توان به صورت آزمایشی درکلاس‌ها شرکت کرد؟

بله، بعد از ثبت نام و حضور در کلاس می‌توانید قبل از جلسه سوم، درخواست انصراف داده و شهریه کامل را دریافت نمایید.

از کجا و کی می‌توانم به فایل جلسه ضبط شده کلاس دسترسی داشته باشم؟

حداکثر 24 ساعت پس از پایان کلاس از طریق پنل کاربری اختصاصی خود، می‌توانید به فیلم کلاس دسترسی داشته باشید.

آیا می‌توانم فیلم ضبط شده کلاس را دانلود و سپس استفاده کنم؟

خیر، برای مشاهده فیلم ضبط شده کلاس حتما باید به اینترنت متصل باشید.

آیا تکالیف برای زبان‌آموزان در نظر گرفته می‌شود؟

بله، هر جلسه با توجه به مبحث تدریس شده چند نمونه تکلیف برای زبان‌آموزان از طرف استاد درنظرگرفته می‌شود.

تکالیف هر جلسه (assignment) به چه صورت بررسی می‌شوند؟

بخشی از تکالیف در کلاس آنلاین به صورت گروهی با نظارت مدرس بررسی می‌شوند.

تکالیف انفرادی نیز جهت بررسی و گذاشتن کامنت از طریق پنل اختصاصی زبان‌آموزان برای مدرس ارسال می‌گردند.

مدت زمان انجام تکالیف برای زبان‌آموزان چقدر است؟

مدت زمان انجام تکالیف با توجه به گروه‌های سنی، مختلف و نوع تکالیف متفاوت است. (به طور مثال زبان‌آموزان  دوره CHC برای انجام تکالیف بین 24 تا 48 ساعت زمان نیاز دارند. زبان‌آموزان دوره‌های KCC, ADC که رده سنی بالاتر هستن 24 ساعت زمان دارند.)

آیا در پایان دوره آزمونی برگزار خواهد شد؟

بله، آزمون پایان‌ترم در آخرین جلسه‌ی هر ترم (جلسه‌ی پانزدهم) به دو صورت شفاهی و کتبی برگزار می‌گردد .

میانترم و آزمون نهایی هر کدام چند نمره دارد؟

نمرات در نظر گرفته شده برای هر دو آزمون میانترم و پایانترم با توجه به نوع دوره و در سطوح مختلف, متفاوت است.

اگر نتوانم در آزمون پایانترم شرکت کنم، مجددا آزمون برگزار می‌گردد؟

بله، شما می‌توانید در آزمون خارج از موعد که تاریخ آن در پایان ترم اعلام می‌گردد شرکت کند.

حتما باید از لپ تاپ یا PC استفاده کنم؟

خیر، شما می‌توانید با داشتن یک تلفن همراه مناسب درکلاس‌ها حضور داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که مشکلات فنی در استفاده از لپتاپ و PC کمتر از تلفن همراه است.

شماره تلفن همراه حتما باید به نام خودم باشد؟

خیر شما می‌توانید از خط تلفن همراه شخص دیگری مانند مادر یا پدر (شماره‌ای که برای شرکت در کلاس در دسترس باشد) استفاده کنید.

آیا مدرک پایانی هر دوره را دریافت می‌کنم؟

بله در پایان هر دوره گواهینامه مربوط به پایان آن دوره به صورت چاپی و الکترونیکی به شما اعطا خواهد شد.

شرایط قبولی در دوره چیست؟

با توجه به توصیفی بودن سیستم نمره دهی موسسه، شرط قبولی در پایان هر دوره کسب حد نصاب امتیازِ در نظر گرفته شده می‌باشد (D). این امتیاز با توجه به حضور در کلاس‌های آنلاین, انجام فعالیت‌های کلاسی، انجام تکالیف محوله و شرکت در آزمون‌های کتبیِ در نظر گرفته شده برای هر سطح، تعیین می‌شود. در مجموع ۷۵ درصد از امتیاز توصیفی به فعالیت‌های کلاسی (شفاهی و کتبی) و ۲۵ درصد به آزمون‌های کتبی اختصاص داده شده است. زبان‌آموز می‌بایست حداقل ۷۰ درصد از امتیاز ارزشیابی کل را کسب نماید.

چرا قبل از پایان‌ترم ثبت نام ترم بعد شروع می‌‌شود؟

شما می‌توانید قبل از پایان ترم در سطح بعد ثبت نام کنید. ولی در صورتی که موفق به کسب حد نساب نمره قبولی در ترم جاری نشوید سطح ترم جاری را مجددا باید انتخاب کنید. علت در نظر گرفتن بازه‌ی زمانی بلند مدت برای ثبت نام فراهم کردن زمان کافی برای متقاضیان مختلف جهت ثبت نام می‌باشد. و قطعا در صورت ثبت نام زود هنگام می‌توانید در کلاس مورد نظر و زمان دلخواهتان نام نویسی فرمایید.

من اغلب صحبت‌ها رو متوجه می‌شوم ولی قادر به صحبت کردن نیستم، آیا می‌بایست از سطوح پایه شروع کنم؟

سطح مناسب زبانی برای شما سطحی هست که درآن هر چهار مهارت زبانی شما شامل Speaking , Reading, Writingو Listening تقریبا در یک حد باشند، مهارت ارتباط برقرار کردن هم شفاهی و هم کتبی است، بنابراین سطح زبانی شما در آزمون تعیین سطح در تمام مهارت‌های زبانی با محوریت شنیداری و گفتاری ارزیابی می‌شود و بر اساس آن سطح مناسب برای شما انتخاب می‌گردد.

جواب پرسش خود را پیدا نکردید؟

با ما تماس بگیرید